Економіка України – це, перш за все , процвітаючі українські бізнесмени. Але що ж відбувається, коли найбільші підприємці України працюють не на процвітання української економіки через грамотне і чесне ведення свого бізнесу, а виключно на поповнення свого особистого гаманця?

Тоді починається хаос… Ось і бізнес українського підприємця – мільярдера Олега Бахматюка перебуває на межі хаосу. Адже, незважаючи на оптимістичні заяви, які робить Бахматюк в українській пресі, ситуація з його бізнесом загрожує перетвориться на катастрофу. Причиною тому є махінації, якими буквально кишить кожна сфера бізнесу, якою займається Бахматюк.

На жаль, афери, які провертає Бахматюк, не тільки несуть потенційну загрозу економічному становищу України, але й завдають шкоди іміджу України на світовій арені. Взяти наприклад хоча б ситуацію , що склалася з двома фабриками фірми Townsend в Північній Кароліні, США.

Через деякий час після придбання цих двох фабрик, з незрозумілих причин, Бахматюк закрив їх і позбавив робочих місць більше 1000 місцевих жителів. Крім того, внаслідок закриття цих двох заводів, місцевий бюджет втратив колосальну кількість грошей. Можна припускати, що покупка цих двох заводів мала єдину мету – не допустити їх придбання компаніями – конкурентами пана Бахматюка. Хоча в даному випадку,  доля заводів, а разом з ними і людей, що працюють на виробництві, була б зовсім іншою …

Відповіддю Сполучених Штатів на цей демарш Бахматюка стала розробка конгресменами двох штатів, Північної Кароліни і Іллінойсу, законопроекту, який дозволить заборонити українському аграрію – Бахматюку в’їзд до США.

Крім того, нам не варто забувати і про великі кредити, взяті Бахматюком нібито на розвиток і модернізацію виробництва агрохолдингу у іноземних інвесторів. На сьогоднішній день існує велика ймовірність неповернення агрохолдингом «Укрлендфармінг» кредитних коштів у розмірі $ 600 млн. , які були надані Ощадбанком РФ і німецьким Deutsche Bank в середині 2011 року. Прагнучи отримати позикові гроші, Бахматюку довелося об’єднати агрохолдинги, щоб продемонструвати стрімке зростання масштабності свого бізнесу.

Так , до складу агрохолдингу «Укрлендфармінг» , який був на швидку руку складений із збиткових і дотаційних агрофірм, був введений публічний агрохолдинг «Авангард» зі своєю надутим звітністю. При цьому існує велика ймовірність, що в забезпечення кредиту були надані активи, які вже до цього були закладені бізнесменом у своїх банках (КБ «Фінансова Ініціатива» , ПАТ «Всеукраїнський акціонерний банк» , КБ «Глобус») та інших («Юнікредит банк» , «Райффайзен банк Аваль», «Укрексімбанк» , «Ощадбанк») .

Пригадаємо також, що придбані в січні 2011-го року Бахматюком агрохолдинги «Райз» і «Дакор Агро Холдинг» вже мали загальне боргове навантаження понад $ 400 млн. А їх основні об’єкти, включаючи елеватори, цукрові заводи та інші вагомі активи, були закладені в фінансових установах.

Що ж, схоже, що Олег Бахматюк, займає лідируючі позиції в рейтингу боржників України.

Раніше я вже прогнозувала, що аграрний бізнес Бахматюка, у разі підписання Україною угоди про Асоціацію з Європейським Союзом, виявиться під серйозним ударом. І тут йому вже не допоможуть ні впливові покровителі, ні великі хабарі. Адже птахофабрики, які належать агрохолдингу «Авангард» Бахматюка, несуть потенційну загрозу і екології України, і життю українців, і, знову-таки, іміджу України як європейської держави. А це означає , що керівництво нашої країни навряд чи буде жертвувати членством в ЄС заради подальшого процвітання Бахматюка. Набагато простіше буде заборонити йому вести свій бізнес на території України.

У свою чергу, це означатиме масові звільнення працівників птахофабрик. Сьогодні, на фабриках, що належать Олегу Бахматюку, працевлаштовані тисячі наших співвітчизників. Дві проблеми, які найбільше хвилюють ці тисячі, залишаються незмінними. Це постійна затримка заробітної плати та звільнення. Навіть директори підприємств в одному з сіл змінювалися за 6 років 28 разів!

Про рядових співробітників ми вже й не говоримо – “текучка” на птахофабриках просто катастрофічна. Навряд чи на підприємця – Бахматюка можна розглядати як надійного роботодавця, адже, виходячи на роботу вранці, співробітники птахофабрик не знають, чи залишаться вони на своєму робочому місці до завтра.

Підводячи підсумок, можна зробити один висновок: аграрій – Бахматюк, без перебільшення, тягне економіку нашої країни у прірву.

Україна ніколи не зможе бути повноправним членом Європейського Союзу до тих пір, поки такі горе-бізнесмени, як Бахматюк, будуть займати одне з перших місць серед провідних підприємців нашої країни. Та й у світі поваги до нашої держави не буде до тих пір, поки біля керма українського бізнесу будуть стояти злодії і шахраї …

 

Катерина Смирнова