Zajava_Shev4

“Неприпустимо, коли кандидат на посаду міського голови задля підняття власного рейтингу ганьбить людей та місто. Вважаю, що розділом 6 своєї програми О. Шевченко принизив колективи всіх ВУЗів нашого міста”, – зауважив Віктор Анушкевичус.

Anyshkevy4ys pro Shev4

Версії вирішили дізнатись думку з цього приводу у ректора Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Євстахія Івановича Крижанівського*.

Kryzhanivskyj

“Як можна з таким погодитись, звичайно автор цієї програми не розібрався у тому, що написав. Звичайно є певні проблеми, є складнощі, так як і всюди є певні обмеження фінансування в науці, враховуючи складність тієї ситуації, яка є в державі, але науковий потенціал, я можу судити по нашому університеті, він не спав за цей період. Зазначу, що є дуже серйозні виконані роботи за минулий рік: дві роботи, які виконані з участю працівників  університету, удостоєні найвищої Державної нагороди – це  Державна премія у галузі науки і техніки, це найвища нагорода в нашій країні; виконані дуже серйозні міжнародні проекти за участі нашого університету.

Я минулого тижня був в університету Лунд у Швеції, де була підсумкова конференція по виконанню одного з таких проектів. Звичайно, можна розцінити, що я хвалю наш навчальний заклад, але там було в загальному більше 20-ти університетів, 5 університетів з України і наші результати визнані найвищими. Також ми презентували програму у Верховній Раді, державну програму, яку ми ініціюємо по збільшенню власного видобутку нафти і газу та підвищення енергетичної безпеки держави, адже проведений величезний, потужний пласт досліджень. В останні роки колектив є одержимий тим, що треба давати дуже добрі, серйозні результати для підвищення енергетичної безпеки держав, бо враховуючи ту ситуацію, яку ми маємо у стосунках з Росією, а сьогодні все таки у енергетичному балансі України велика частка російського газу і ми тут маємо дуже серйозні рішення. Тому я думаю, що Олександр Шевченко напевно, не знає про ці речі, адже чому він їх заявив, на чому він базувався, мені важко сказати, проте я є вкрай подивований, що претендуючи на таку високу посаду можна так розкидатись такими голослівними заявами. Можна ж було прийти в університет і подивитись лабораторії, познайомитись з нашими працівниками і тоді робити висновки. Виконуючи великий пласт робіт по підвищенню обороноздатності – це є результати технічної науки, яку так негативно розписав кандидат. Ви знаєте, що переозброєння пройшло дуже швидко і є багато серйозних вітчизняних розробок. Тож я думаю, що все це швидше всього подачею людей, які не спромоглись розібратись і уточнити. Це викликало велику бурю негативу серед науковців, бо мені вже декілька дзвінків було з питанням що це таке, чому нас оцінюють таким чином”, – прокоментував програму ректор Євстахій Крижанівський.

*Крижанівський Євстахій Іванович — член-кореспондент НАН України, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри механіки машин, заступник голови експертної ради ВАК України, голова Івано-Франківського обласного відділення АНВШУ, академік АН ВШ України з 1996 р., академік Національної академії наук України.