Хто хоча б трохи слідкує за моїми публікаціями, той мусить пам’ятати, що я завжди висловлював думку про недоречність й навіть шкідливість існування в складі України такого проблемного регіону як Донбас.

Я вважав, що ми ще черпнемо повну ложку (і не одну) лайна з цим регіоном. Те саме я говорив і про Крим, але вже фіг з ним з тим Кримом – я ніколи не любив там відпочивати.

Що ж до Донецької та Луганської областей, цих розсадників русофільства та українофобства, то я вважав за краще відпустити ці депресивно-дотаційні райони в самостійне плавання й най прибиваються до того берега, де їм краще, а ми, позбавлені цієї гирі на нозі, спокійно будуватимемо нормальну державу до якої вони потім самі й проситимуться назад, а ми ще подумаємо, чи їх пускати.

c609d51118f36a63a9d9f4b87ff492c1

Але навіть ті, хто зі мною погоджувався вказували на відсутність будь яких механізмів для втілення такої схеми. Воно й зрозуміло чому. Жодне керівництво будь-якої держави не пішло б на те, щоб відрізати від себе (навіть заражений метастазами сепаратизму) кавалок.

І ось тепер, здається, з’явилася така нагода. На Донбасі сепаратистські заворушення, вимоги референдуму про федералізацію. Чим не слушний момент, щоб позбутися баласту, котрий тягне на дно?

Втім, це зовсім не те що я мав на увазі, коли раніше писав про ампутацію хворого органу, яким мені уявлявся (та, зрештою, й продовжує уявлятися) Донбас. Фактор збожеволілої Московії міняє якщо не всі, то, принаймні, ключові речі.

v_donbas_-_virsh

Хоча б тому, що в теперішній ситуації бажання відправитися у вільне плавання не може розглядатися як самостійне рішення. Це швидше нагадує піратський абордаж, коли кремлівські пірати захоплюють чужий корабель, з метою відбуксувати його в свій порт, щоб там переобладнати у військовий крейсер, щоб з його допомогою знищити хиткий (на даний момент) човен української державності.

Іншими словами – Московія планує перетворити Донецьку й Луганську область на плацдарм, з якого буде зручно захопити всю Україну. Крим, в зв’язку зі своїм майже острівним положенням, для такої мети непридатний. А Донбас – саме те.

Сподіватися, що Московія зупиниться, встановивши контроль над Донбасом, вже не доводиться. Вона не зупиниться, як не зупинилася після анексії Криму.

Тому непотрібний Україні Донбас (імхо) все ж треба відстоювати, бо лише таким чином можна зупинити московську експансію.