Епопея з незаконним будівництвом в Івано-Франківську за адресою Мазепи 35а триває. Картина складається така, що кілька місяців боротьби з Василем Друком та підприємством «ПрогресБудІф» не дає позитивних результатів. Погрози судовою тяганиною від Віктора Анушкевичуса досі не вплинули на забудовника, а меру так і не вдається довести, що він «ґазда в місті».

Підняття питання з подачі Юрія Солов’я про звільнення керівника Державного архбудконтролю Василя Рудницького губернатором Прикарпаття Михайлом Вишиванюком також не налякало забудовника на Мазепи 35а. А отже й Вишиванюку не вдається довести свою репутацію «ґазди».

DSCN0718

Що вже говорити про мешканців, які навіть протестами та перекриттям доступу до будівництва залишилися не почуті – будівництво триває й сьогодні, після винесення низки заборон й доказів не на користь «ПрогресБудІф». Про це свідчать зведені вісім поверхів (з допустимих трьох) та початок робіт по утепленню будівлі.

 

Наприкінці серпня поточного року Руслан Коцаба продемонстрував версіям скріни документів від головних установ, які не давали дозволу на зведення багатоповерхівки.

1. Відділ дозвільно-погоджувальних процедур м. Івано-Франківська від 21.08.2013 року:

«Приватне підприємство «Прогрес-буд ІФ» в Дозвільний центр м. Івано-Франківська за отримання вищезгаданих дозволів не зверталось» (підписано начальником відділу Надією Прокопів-Старчевською).

skan 001 [800x600]

2. Департамент містобудування та архітектури міськвиконкому від 09.07.2013 року:

«… дозвіл на розробку містобудівного обґрунтування для будівництва вищезгаданого об’єкту не надавався» (підписано в. о. директора Департаменту В. Гайдарем).

skan 003 [800x600]

3. Департамент містобудування та архітектури міськвиконкому від 20.08.2013 року:

«…не зареєстровані звернення ПП «Прогрес-Буд ІФ» щодо дозволу на розробку містобудівного обґрунтування…» (підписано головним архітектором міста В. Гайдарем).

skan 002 [800x600]

4. Архітектурно-Планувальне бюро управління архітектури і містобудування від 11.07.2013 року:

«ПП Прогрес-Буд ІФ» до АПБ за наданням містобудівних умов і обмежень» (підписано начальником АПБ Г. Качаном).

skan 004 [800x600]

Складається враження, що забудовник сам подумав, вирішив і зробив, й жодна влада не може здійснити якого-небудь тиску на нього, бо у нього «криша», про яку згадував у своєму ексклюзиві для «Версій» Руслан Коцаба:

«…відповіді від контролюючих спеціально уповноважених державних органів стверджують, що Василь Друк міг зухвало плювати на міську владу і громадян, бо мав “чісто канкрєтну кришу”. І як слідує з відповіді прокурора Гаврюшенка, ця “криша” – прокурорська. Бо прокурор не просто не спромігся дати якісь запити, щоби встановити статус і законність забудови на вул.Мазепи 35 А, а останньою фразою “… за даних обставин заходів прокурорського реагування не вбачається” визнав свою можливо навіть  матеріальну зацікавленість у продовженні незаконної будови».

Проте, «казка» для Василя Друка повинна закінчитись, й закінчення буде досить банальним: забудова на Мазепи 35а може стати у Івано-Франківську першою демонтованою будівлею, яка, до того ж, на стадії завершення.

DSC_0294 [800x600]

В українській практиці вже були зафіксовані подібні випадки, коли незаконні забудови рішенням суду просто демонтували.

В 2011 році у Бернендинському дворику Львова у рекреаційній зоні було демонтовано незаконно побудований ресторан.

В червні 2013 року прокуратура Криму винесла рішення про демонтування самовільної забудови – триповерхового будинку – на пляжі «Льодяний» в місті Форосі.

А нещодавно, 17 вересня 2013 року, в Києві прийнято рішення про демонтування незаконно зведеного в парку Перемоги Храму святих воїнів. Тут забудовник почав здійснювати зведення храму без жодного з потрібних дозволів ще кілька років тому.

IMG_6110

За даними «Версій», сьогодні вже й прокуратура неоднозначно дивиться на забудовника (для чого підставляти себе через одно «пішака»). Через численний тиск, ймовірно, забудовника таки змусять демонтувати восьмиповерхову будівлю, котра знаходиться на розі доріг на Мазепи, й цілковито закриває як пішоходам, так і водіям, оглядовість.