Чи вдасться прикарпатцям погрітися біля моря, а чи доведеться обійтися відпочинком в Україні, Версії розпитали в директорки туристичної компанії TPG Agency Олени Дмитревко.

Регулярна дезінфекція та менша кількість туристів

Дівчина каже, що чимало країни готуються приймати гостей, проте, буде ряд нововведень та правил для гостей:

«Туреччина планує відкрити туристичний сезон з червня. Поточний перебіг епідемії коронавірусу в цій країні дає надію на те, що невдовзі вона буде подолана. Уже в червні планують запросити іноземних туристів. Як заявив міністр культури і туризму Мехмет Ерсой, це будуть туристи з країн, де епідемія піде на спад.
Відповідно до цього в Туреччині розробили правила роботи готелів,які допоможуть зменшення ризику Covid-19:
– Готель зможе прийняти 50% від максимальної кількості гостей на яких він розрахований,щоб уникнути натовпу в кімнатах,коридорах, ліфтах та тісноти на пляжах.
– Значно збільшиться кількість покоївок, прибиральниць та офіціантів, щоб впоратись зі зростаючою потребою в прибиранні та дезінфекції приміщень.
– У готелях збільшиться кількість медичного персоналу.
– Усі готелі, котрі планують приймати туристів у цьому сезоні повинні пройти обов’язкову сертифікацію. Сертифікат на чистоту «Без коронавірусу» буде документом, який підтверджує, що готель підготовлений для спеціального туристичного обслуговування в режимі підвищених санітарних вимог протидії Covid-19.
– Кімнати можна буде зайняти лише через 12 годин після попереднього виселення.
– Співробітники кухні будуть носити рукавички, маски, фартухи та захисні ковпаки.
– Готелі зосередять свою увагу на регулярній дезінфекції часто використовуваних поверхонь,таких як двері, ручки, поручні, панелі ліфтів, сенсорні екрани та прилавки.
– Під час прибирання номерів також будуть дезінфікуватися чайники, пульти телевізорів та кондиціонери.
– Кількість лежаків на пляжах та поблизу басейнів буде зменшена вдвічі, а відстань між ними збільшиться до безпечних 1,5-2 м.
– Готелі зможуть запропонувати окремі місця для відпочинку сімей. Це будуть невеликі огороджені ділянки пляжів або садів готелів, де члени родини будуть засмагати без контакту з іншими гостями.
– Цього року спа-салони та фітнес-салони будуть закриті в готелях.
– Усі нічні клуби та дискотеки за межами готелів також залишатимуться закритими.
– Готелі обмежать кількість розважальних і спортивних розваг.
Послуга  ALL Inclusive залишиться в готелях. Проте формат обслуговування гостей буде дещо змінено, формату повністю відкритого фуршету не буде. Однак про обмеження доступу до їжі не йдеться.

Є певні зміни щодо ALL Inclusive:
– Перед входом до ресторану будуть встановлені дезинфікуючі засоби.
– Столи в ресторанах і барах будуть розміщенні на відстані щонайменше 1,5 м. один від одного.
– В буфетах на підлозі буде нанесена розмітка, щоб між гостями зберігався необхідний простір.
– Їжа буде викладена у прозорій або скляній тарі, щоб гості її бачили і зайвий раз не чіпали кришки. Будуть спеціальні отвори, через які можна буде дістати їжу та тарілку.
– Їжу доведеться брати власною ложкою чи виделкою або її накладатиме персонал.
– Їжа, наприклад, на грилі на вечерю і надалі буде надаватися персоналом на безпечній відстані від гостя.
– На столах з’являться спеції в одноразових упаковках. І таким же чином будуть цукор і зубочистки.
– Напої буде розливати персонал. При цьому гості чекатимуть у черзі, зберігаючи безпечну відстань один від одного.
– Не буде самообслуговування кави та чаю, а також дозаторів для води. Всі напої, холодні та гарячі, роздаватимуться у барах, де буде працювати персонал у захисному одязі.
Втім магазини, ринки та кафе поза готелями можуть не притримуватися цих правил. Хоча вони також повинні дотримуватись суворого санітарного режиму. Зараз в Туреччині не потрібно носити маски на вулиці або на пляжі,але вони є обов’язковими в магазинах, офісах, лікарнях та людних місцях.

Куди поїхати на травневі свята 2020 - чи можна відпочити в Україні ...

Компанії йдуть на зустріч туристам

Є країни, які поки тільки оголосили дати відкриття сезону. Наприклад, Болгарія планує в червні підготовку до прийому любимих туристів, а з 1 липня – розпочати активний сезон зі всіма заходами безпеки. В Грузії припускають, що відкрити кордони для іноземних туристів можуть з 1 липня, внутрішній туризм – з 15-го червня. Єгипет розпочинає прийом гостей своєї країни уже в травні, а в червні чекатимуть уже іноземних туристів. Італія та Іспанія точних прогнозів щодо дат прийому іноземних туристів наразі не озвучено.
Також хорошою інформацією для туристів є те,що європейські країни почали скасовувати туристичні збори через коронавірус. Задля найшвидшого відновлення потоків туристів по завершенню карантинних обмежень.

Чимало людей традиційно, забронювали різні тури зарубіжними країнами. Є декілька масштабних туроператорів з якими ми працюємо і в кожного свої правила щодо турів,які припали на час карантину. Але кожен «йде назустріч» туристам і пропонують перебронювати тур на більш пізніший час по ціні онлайн, деякі пропонують без зміни вартості в певний період. Або ж є варіант заморозити свої кошти і використати в інший період, коли забажає турист. Також можна анулювати тур, але можливі штрафні санкції, залежно від фактичних понесених витрат.

Ми щодня спілкуємось з нашими туристами, багато турів перенесли на більш пізні дати. Переважно це тури, тури які повинні були відбутись в березні, квітні чи травні. На разі працюємо із заявками які мають відбуватися в червні а туристів, які ще не готові їхати за кордон також перенесли на більш пізній період. Більшість наших клієнтів все таки чекають до своїх дат і надіються все таки скористатись можливістю відпочинку.

Не всі готові їхати за кордон, принаймні зараз

Український туризм також готується до літнього сезону. Абсолютно всі готельєри налаштовані на великий потік туристів, маємо надію, що будуть збережені всі заходи  безпеки і не будуть готелі заповнювати більше ніж допустимо в ситуації з Covid-19.
Минулого року особисто я відвідала нашу чарівну Одесу з метою укладення договорів з кращими готелями, а також домовилась з готелями про можливість проживання наших клієнтів за нижчими цінами ніж пропонує той чи інший готель в себе на сайті, що не може не радувати. Також будуть популярні наші знамениті Карпати, ми з радістю допоможемо з вибором готелю, будемо контролювати щоб в готелях були всі заходи безпеки. Я бачила статистику на просторах інтернету, тож можу сказати, що більшість українців не готові їхати відпочивати за кордон, а нададуть перевагу внутрішньому туризму. Але здебільшого так пишуть ті, хто й до пандемії за межі України не часто виїздив. Звичайно, є люди, що дійсно не готові але таких, чесно кажучи, не так багато.

Якщо говорити впевнено про відсоток туристів з якими ми працюємо,то більшість з нетерпінням чекають відкриття кордонів і можливості трішки відпочити від проблем, які «назбирались» під час карантину. Щодо відпочинку в Україні,то у нас велика база контрактів з українськими готелями, починаючи з Одеси, Херсону, Буковелю,Трускавця і т.д. Кожному туристу ми підберемо саме те, чого він бажає з урахуванням усіх застережень.

Доходи від туризму в Україні зросли у 2,5 раза

Внутрішній туризм стане популярнішим

Наразі бачимо, що багато людей планують почати свої поїздки саме всередині країни,тому готелі України активно готуються до прийому туристів і готують заходи безпеки. Як це буде відбуватися зможемо побачити згодом, все залежить від рівня готелю і тд. Поки триває карантин запитів від туристів на відпочинок в Україні надходить дуже мало (можна прирівняти до запитів минулого року). Все ж люди надіються що ситуація покращиться і вони поїдуть за кордон, бо привикли до високого сервісу і не готові платити ті самі кошти за сервіс морських курортів України. Краще перекладуть свої подорожі на більш пізніший час.
Але наголошую, така ситуація на даний момент, можливо як “знімуть” карантин все зміниться і в офіс будуть приходити люди з потребою відпочинку в Україні.

Загалом, туризму як нікому важко в ситуації, що склалася. Адже авіасполучення закриті і робота майже «стоїть». Наразі в туризмі повинен був бути сезон і найбільша кількість клієнтів припадає саме на ці місяці (не враховуючи літа). Багато агентств вже не витримало кризи і змушені були закритись. Є багато спектрів, котрі впливають на агентство. Наприклад, туроператори з якими агентство працює. Якщо туроператори ставлять хороші умови для переносів поїздок і туристи не анульовують свої заявки. Орендодавці, котрі зменшують орендну плату або скасовують її.  І найголовніший аспект це «база даних» агентства, якщо агентство з хорошою клієнтською базою то є велика ймовірність що літом і осінню все надолужиться.

Відверто кажучи, плюсів у цій ситуації для туристичного бізнесу не багато. Єдине, що можемо відзначити – це те,що внутрішній туризм може більше розвиватись і ми пізнаємо Україну краще. А також те,що абсолютно всі, починаючи від туристичних агентів і закінчуючи готельєрами мали вдосталь часу, щоб побути зі своєю сім’єю, що не може не тішити».

Розмовляла Марія Франчук

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!