Пристрасті, що вирували в день виборів на дільницях, гаряча ніч підрахунку – вже в минулому. Тепер вся увага партій, їх кандидатів та й загалом мешканців Івано-Франківської громади прикута до одного місця – ТВК, пишуть Версії.

Саме тут зараз приймають протоколи з мокрими печатками, а опісля встановлюватимуть результати виборів – вирахують виборчу квоту та ділитимуть депутатські мандати.

За інформацією Івано-Франківської обласної організації “Комітет виборців України”  явка на дільницях в місті Івано-Франківську склала 39,46%.

Зранку 26 жовтня міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, який згідно екзит-полу здобув впевнену перемогу на місцевих виборах, отримавши 84% підтримки виборців, оприлюднив результати паралельного підрахунку голосів на виборах до Івано-Франківської міської ради. За цими даними проголосувало 78086 виборців. Понад 5 тисяч бюлетенів визнали недійсними.

До Івано-Франківської міської ради проходять три партії, долаючи 5% бар’єр: ВО “Свобода”, “Європейська Солідарність” та ВО “Батьківщина”:

 • Свобода – 50,8%
 • Європейська Солідарність – 16,66%
 • Батьківщина – 5,06%
 • За майбутнє – 3,9%
 • Слуга народу – 3,85%
 • УДАР – 3,15%
 • Українська Галицька Партія – 2,96
 • Голос – 2,68
 • Платформа Громад – 2,2
 • Сила і Честь – 1,25
 • Народний Рух – 0,68
 • Наш Край – 0,26

Примітно, що таким чином “Батьківщина” вибиває “Слугу народу”, яка заходила до міськради за результатами екзит-полу, проведеного “Центром розвитку ініціатив”.

Дані паралельного підрахунку дозволяють приблизно вирахувати виборчу квоту та спрогнозувати, скільки місць отримає у міськраді кожна з партій.

Виборча квота – це кількість голосів виборців, необхідних для отримання одного депутатського мандата. Для цього загальну кількість голосів за ті партії, які здобули від 5% підтримки виборців, а отже, беруть участь у розподілі мандатів у місцевій раді, ділять на кількість мандатів, за мінусом так званих гарантованих місць (перший номер єдиного списку партії). Детальніше – у статті 257 Виборчого кодексу України.

Спробуємо розібратися з механізмом застосування виборчої квоти на прикладі паралельного підрахунку результатів виборів до Івано-Франківської міської ради – екстраполюємо їхні результати на чинні виборчі правила.

Отже, до Івано-Франківської міськради проходить три партії: Свобода здобула 39 671 голос, Європейська Солідарність – 13 007 голосів, Батьківщина – 3 952 голоси. Загалом ці партії отримали 56 630 голосів.

Кількісний склад міськради – 42 депутати, кожна партія отримала по одному гарантованому мандату (можемо привітати Руслана Марцінківа, Олексія Петечела та Руслана Терешка, адже саме вони очолили списки свої партій) – відтак залишається 39 мандатів.

Ділимо 56 630 на 39 і отримуємо 1452, 05. Отже, квота на виборах до Івано-Франківської міської ради становить 1452 голоси на один мандат.

Відповідно до чинної норми про 25% квоти, кандидату для обрання депутатом потрібно було б набрати 363 голоси.

Тепер вся увага зосереджується на територіальні виборчі округи: їх в Івано-Франківській ОТГ було шість.

Кандидатів, які отримали голосів у розмірі щонайменше 25% виборчої квоти, розмістять на початку списку в порядку зменшення кількості голосів за них. При рівній кількості голосів чергу кандидатів формуватимуть так, як на момент балотування визначила партія. Після кандидатів, які пройшли до ради за квотою, решту розміщують у списку в черговості, визначеній партією – так званий єдиний список.

Оскільки поки немає даних голосування за окремих кандидатів, ми не можемо визначити, хто саме сяде у депутатське крісло. Проте ми можемо з високою вірогідністю визначити кількісний склад міськради по партіях:

Свобода – 28 депутатів

Європейська Солідарність – 10 депутатів

Батьківщина – 4 депутати

Остаточно кількісний склад міської ради Івано-Франківської ОТГ визначить ТВК після опрацювання 100% протоколів.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!