Ажіотаж довкола тандему “Свобода”-“Chevron” набув особливого характеру завдяки матеріалу про подвійні стандарти “Свободи” щодо видобутку на Прикарпатті сланцевого газу.

Ще на початку поточного року активно в ЗМІ обговорювалось принизливе голосування в облраді щодо дозволу американській компанії проводити спеціалізовані буріння з видобутку газу на Західній Україні. Прийняття цього закону мало покласти початок незалежності України від Росії, й зробити вагомий крок до євроінтеграції.

“Свободівці” та інші депутати підконтрольної їм більшості провалили голосування по проекту угоди про розподіл вуглеводнів, яка передбачала видобуток сланцевого газу на території області компанією “Шеврон”… Це при тому, що “Шеврон” пропонував залишати у бюджеті області 10% коштів, отриманих від видобутку газу” – сповіщає інтернет-газета “LB.ua”

Проте, “Свобода” ніколи не проявляла особливого інтересу щодо повернення “обличчя” в бік Європи. А її програма радше нагадує лозунг “бий москаля” аніж “гайда до Європи”. Тому, цілком зрозуміло, чому «Свободу» журналісти все частіше звинувачують у прихованому спрямуванню на “старшого брата”.

Останнім часом стало традиційним знаходити в українських виданнях заголовки наступного характеру:

– “Сланцевий газ contra Путін & ВО “Свобода” чи Путін & ВО “Свобода” contra сланцевого газу” (Часопис “Ї”);

– “Свобода” сыграла на руку “Газпрому”:Chevronотказали в доступе к сланцевому газу” (видання Капитал).

– “Ірина Сех: На “Свободу” причепили лейбу агентів Путіна і “Газпрому” (Главком). – хоча видання відстоює погляди головної екологічної захисниці “Свободи”, актуальність питання очевидна.

Нагадаємо, що ще на початку поточного року головний “свободівець” Олег Тягнибок відкрито заявляв пресі про свою прихильність до ідеї видобутку в Україні власного газу:

“Ми виступаємо за збільшення видобутку власного газу та нафти. Ми також за розробку і видобуток сланцевого газу, це прямо вказано в нашій партійній програмі” – запевнив Олег Тягнибок.

При цьому, вже в серпні питання про видобуток сланцевого газу для “Свободи” набуло екологічного забарвлення. А напередодні позачергової сесії облради, івано-франківська “Свобода” видала офіційну заяву щодо невиправданого тиску на депутатів всеукраїнського об`єднання.

В заяві депутати вказали, що через тиск, який на них здійснюється, вони піддають сумніву свою участь у позачерговій сесії.

“На знак протесту проти цих маніпуляцій Івано-Франківська обласна організація ВО “Свобода” змушена розглянути питання доцільності участи фракції в роботі позачергової сесії та покласти відповідальність за всі можливі екологічні ризики й будь-які проблеми та економічні невигоди на тих, хто ініціює такого роду провокації”.

Нагадаємо, що позачергова сесія Івано-Франківської облради відбудеться 20 вересня 2013 року.

В цьому ж питанні виплила й інша історія, пов`язана з хабарем за ухвалу рішення про видобуток сланцевого газу. Як раніше згадувалося у “Версіях”, газета “Експрес” коротко згадала про 450 мільйонів гривень за “свободівське” “так бурінню”.

На це “Свобода” прокоментувала:

“Інформація, що ми вимагаємо у компанії “Шеврон” 450 млн. доларів за дозвіл працювати на Західній Україні – це абсурдні закиди”.

До речі, 450 мільйонів гривень – це сума, близька до тих 10%, які американська компанія повинна була залишити області (чи компанії-партнеру “Надрі-Олеській”).

Ймовірно, що “Свобода” бореться за те, щоб ця сума не стала сімейною власністю “Надри-Олеської”. Та виникають підозри, чи не має у “свободівців” бажання привласнити ті 10% на “розвиток ідеї”?