Загалом на Прикарпатті в день виборів працювало 7 окружних і 1034 дільничні виборчі комісії. За інформацією окружних виборчих комісій в Івано-Франківській області мали змогу проголосувати на виборах Президента 1 055 280 прикарпатців. І за попередніми даними майже 62% реалізували своє виборче право, пишуть Версії.

За даними ЦВК на 20 годину 31 березня, коли дільниці вже закрились, явка склала 61,88% виборців. Найактивніше голосували в Івано-Франківську, Калуші, Долині та Тисмениці, а найпасивнішим виявився округ з центром у Надвірній. Загалом по округах ситуація виглядає так:

ОВК №83 (Івано-Франківськ) –64,1% виборців

ОВК №84 (Тисмениця) –  64,48% виборців

ОВК №85 (Калуш) – 64,77% виборців

ОВК №86 (Долина) –61,28% виборців

ОВК №87 (Надвірна) –59,13% виборців

ОВК №88 (Коломия) –  59,81% виборців

ОВК №89 (Снятин) –59,22% виборців.

Всі дільниці відкрились вчасно. Протягом дня спостерігачі фіксували кілька порушень, але вони суттєво на результат виборів не вплинули. Зокрема, на Калущині для голосування «на дому» на видали одну довідку на 60 виборців  в Рогатинському районі нетверезий виборець повідомив про підкуп, а потім передумав, а в Івано-Франківську голова комісії відмовився надати можливість проголосувати виборцю, який змінив місце голосування – втім чоловік зміг реалізувати своє виборче право після втручання голови ОВК №83 Олександри Петрик.

Найактивніше прикарпатці підтримували чинного Президента Петра Порошенка. Про це свідчать офіційні дані ЦВК станом на 12:00.

Проте головним конкурентом дійсного глави держави в Івано-Франківській області став не Володимир Зеленський, а Юлія Тимошенко. Відрив між 1 та 2 місцем складав всього кілька десятих відсотка, і ледь не щогодини лідер президентської гонки на Прикарпатті змінювався.

Якщо ще до опівдня 1 квітня явним фаворитом був Порошенко, то після 14 години, коли ЦВК опрацювало біля 80% протоколів по регіону, на перше місце вирвалась лідерка “Батьківщини”.

В місті Івано-Франківську, де працювало 102 виборчі дільниці, лідерство все ж за Петром Порошенком. Результати паралельного підрахунку голосів у Івано-Франківську згідно протоколів з мокрими печатками оприлюднив міський голова Руслан Марцінків.

Згідно результатів найбільше голосів підтримки від франківців має чинний президент Петро Порошенко – 31 565 (26,97%). На другому місці Володимир Зеленський – 19 832 голоси (16,94%). Від нього зовсім небагато відстає Анатолій Гриценко – 19 433 (16.60%). На четвертому місці уподобань франківців Юлія Тимошенко – 16 972 голоси (14.50%). Закриває п’ятірку лідерів кандидат від націоналістів Руслан Кошулинський – 10 863 голоси (9,28%).

Близько 15 години 1 квітня ЦВК опрацювала 100% протоколів територіального виборчого округу №83 з центром у м. Івано-Франківськ. Офіційні дані в основному збіглися з результатами паралельного підрахунку голосів, оприлюдненого за кілька годин до цього мером Русланом Марцінківим.

Станом на 16 годину 2 квітня ЦВК опрацювала 100% протоколів в Івано-Франківській області. З семи округів у двох перемогу здобув Петро Порошенко (в Івано-Франківську та Долині), на п’яти – Юлія Тимошенко.

 

В підсумку Прикарпаття стало єдиним регіоном в Україні, де лідером електоральних симпатій стала очільниця “Батьківщини” Юлія Тимошенко.

За даними Національного екзит-полу, оприлюдненого одразу після закриття дільниць, по Україні лідером симпатій виборців став Володимир Зеленський, друге місце у Петра Порошенка, третє – за Юлією Тимошенко.

Загалом перша десятки виглядає наступним чином:

  1. ЗЕЛЕНСЬКИЙ Володимир – 30,6%
  2. ПОРОШЕНКО Петро – 17,8%
  3. ТИМОШЕНКО Юлія – 14,2%
  4. БОЙКО Юрій – 9,7%
  5. ГРИЦЕНКО Анатолій – 7,1%
  6. СМЕШКО Ігор – 6,5%
  7. ЛЯШКО Олег – 4,7%
  8. ВІЛКУЛ Олександр – 4,0%
  9. КОШУЛИНСЬКИЙ Руслан – 1,7%
  10. ШЕВЧЕНКО Олександр – 0,5%.

Паралельні підрахунки голосів суттєво не відрізнялися від даних Національного екзит-полу. Зокрема Громадська мережа ОПОРА прогнозувала з 95% впевненістю про  такі результати президентських виборів (1296 із 1304 спостерігачів, 99,4% виборчих дільниць з 836047 голосів)

На 10 годину ранку 2 квітня ЦВК опрацювала майже 99% протоколів. Лідери не змінились.

В ніч виборів головні конкуренти за президентське крісло зробили гучні заяви.

Петро Порошенко подякував усім українцям за активну участь на виборах і звернувся до молоді. Діючий президент заявив, що розуміє мотиви протестного голосування молодого покоління.

“Все що ми робили протягом 5 років – для майбутніх поколінь. Ви бачите зміни в країні, але хочете, щоб зміни були глибшими і швидшими. Я повністю поділяю ваше бажання. Щоб зміни були якіснішими, ми маємо об’єднатися для того, щоб цього досягти. Не втрачати час. Я повністю розумію мотиви вашого невдоволення. Я почув вас. І прошу – почуйте і ви мене»,- сказав він.

Президент також акцентував увагу на тому, що всі досягнення останніх років дуже легко втратити.

«Точка неповернення не пройдена. Отак можна загубити все, що зроблено протягом останніх п’яти років… Для цього достатньо зробити помилку в другому турі. Більше нічого. Все решту зроблять за нас»,- зауважив він.

Картинки по запросу Володимир Зеленський

Володимир Зеленський також подякував українцям за підтримку та назвав результати екзит-полів, за даними яких він набирає близько 30% голосів, “початком шляху до перемоги”. Крім того, він спростував інформацію, що його штаб веде переговори про створення коаліції в другому турі президентських виборів з Юлією Тимошенко.

Картинки по запросу тимошенко заява

Юлія Тимошенко впевнена, що саме вона потрапляє в другий тур з Зеленським та закликала своїх прихильників йти «на виборчі дільниці». Проте дані з ЦВК та результати паралельного підрахунку голосів свідчать, що лідерка “Батьківщини” таки поступається чинному главі держави і займає тільки третю позицію.

Станом на 2 квітня ЦВК опрацювала 99 % протоколів. Жоден з кандидатів в Президенти не зміг набрати більшості голосів виборців. Таким чином, попереду українців очікує другий тур, який пройде 21 квітня.