Якщо раніше «Івано-Франківський облавтодор» здійснював усі дорожні роботи в області, в тому числі ямковий ремонт, установку дорожніх знаків, нанесення дорожньої розмітки та капремонти доріг (коли в рідких випадках такі здійснювалися), то сьогодні крайнього знайти буде важко.За словами Володимира Рачкевича, колишнього директора «Облавтодору», сьогодні керівника Служби доріг в Івано-Франківській області, «підрядник не може бути замовником, а замовник – виконувати дорожні роботи». Саме тоді й були розподілені обов`язки й поділили їх наступним чином:

  • Служба автодоріг області дає гроші й робить замовлення на здійснення реставрації автошляхів (гроші надходять з державного бюджету);
  •  «Івано-Франківський Облавтодор» виконує: ямковий ремонт, установлення дорожніх знаків, прибирання;
  • Приватні підприємства (різні) виконують капремонти та розмітку доріг.

9.3C44

Таке розподілення обов`язків свідчить тільки про те, що тепер крайнього знайти буде неможливо. Губернатор продовжуватиме на камеру «виховувати» керівника Служби автодоріг, котрий в свою чергу буде робити «формальний» натиск на підрядників. Підприємства, котрі виконуватимуть основну роботу, завжди залишатимуться в тіні,  ймовірно, показуючи ті ж результати роботи, які демонстрували «автодорівці».

Як буде відбуватися співпраця з приватними підрядниками

Вибір підрядника для виконання дорожніх робіт відбувається  через проведення тендерів. Отже, претендувати на ремонт доріг може кожен, а отримувати будуть за домовленістю.

budivnytstvo_dorogy

Питання тендерів уже давно в країні набуло статусу формальності – усього лише показовий для громадян замах на чесність. Насправді ж, тендера виграє той, хто більше заплатить.

Припускаємо, що громаді міста узагалі байдуже, яким чином буде здобуватися тендер на ремонт доріг, головне, щоб ремонт був на належному рівні.

Про внутрішні ротації очільників доріг

За зовсім короткий час керівництво Івано-Франківської області посприяло звільненню кількох посадових осіб, котрі відповідали за стан доріг в області.

Проте, цей ланцюг швидше нагадує зараз шахову дошку, з якої ніхто нікуди не дівається, а тільки змінює позиції.

DSCN0573

Першим з посади керівника Служби автомобільних доріг  було звільнено Сергія Сендерського. За словами губернатора Прикарпаття Михайла Вишиванюка:

«Роботу Служби автомобільних доріг ДП «Івано-Франківськоблавтодор» слід визнати незадовільною, а її керівника Сергія Сендерського необхідно звільнити з посади».

 

Як раніше писали «Версії», такі настрої були зумовлені постійною відсутністю Сендерського на службовому місці в зв`язку зі станом здоров’я.

«Сендерський хворіє часто, його стан здоров’я не відповідає посаді. День вийшов понервувався і на лікарняне знову. Будемо шукати пану Сергію Сендерському нову роботу, яка відповідатиме його здоров’ю, я його дуже поважаю, але дамо йому можливість дожити до старості», – зазначив Михайло Вишиванюк.

Отже, щодо Сергія Сендерського позиція голови Івано-Франківської ОДА зрозуміла. Ось тільки виникає логічне запитання: чому Михайла Вишиванюка досі не цікавили хвороби й промахи колишнього керівника Служби автодоріг області? Адже особливий натиск на нього був здійсненний саме в 2013 році.

DSCN0561_resize

Порожнє місце керівника Служби автодоріг в лічені дні було заміщено. Й претендентом на цю посаду цілком очевидно був прийнятий друг і соратник губернатора Володимир Рачкевич.

Нагадаємо, що Володимир Рачкевич досі займав посаду директора ДП «Івано-Франківськ Облавтодор».

«А мене чому сюди призначили, я не можу сказати. Напевно, будучи директором Облавтодору я багато займався і справами Служби доріг, поки Сергій Михайлович перебував на лікарняному – і зима припала на цей період, і великий ямковий ремонт» – прокоментував Володимир Рачкевич запитання журналіста ёінтернет-видання «СТИК».

З цитати стало зрозуміло, чому стан доріг в 2013 році був настільки незадовільним, й нагадував радше зони бомбардування – досить важко керувати на двох посадах одночасно.

У цьому ж виданню сьогоднішній керівник Служби доріг області прокоментував й саме звідбнення Сендерського:

«Це все ЗМІ перекрутили. Сергія Михайловича звільнено з посади через хворобу. Як сказав голова ОДА Михайло Вишиванюк, на його думку, за станом здоров’я пан Сендерський не міг виконувати покладені на нього обов’язки. Офіційного документу про незадовільну роботу колишнього начальника немає…»  – каже Рачкевич.

Й у ці слова можна повірити, адже як не дивно, звільнений за незадовільну роботу Сергій Сендерський не залишився поза бортом («своїх не кидають»). Йому запропонували стати радником голови Укравтодору Євгена Прусенка, на що він й погодився.

DSC_0863 [800x600]

Вимальовується наступна картина: тепер Сергій Сендерський зможе «хворіти», тільки безкарно, оскільки від нього нічого не залежатиме. А Володимир Рачкевич продовжить свою діяльність, тільки з більшими повноваженнями – тепер його допустили до бюджетних коштів.

Місце директора ДП «Івано-Франківськ облавтодор» сьогодні зайняв Михайло Павлюк, який ще не встиг зазнати слави «справжнього» дорожника, та й навряд чи вдасться, адже обов’язки «Облавтодору», як згадувалося вище, були зменшені на половину.

Підсумуємо, що оголошений губернатором Михайлом Вишиванюком «рік доріг» в області таки вдався. Якщо не змогли дороги відремонтувати, то хоча б посадовців поміняно місцями. Чи принесе це результати – покаже час.