Ще з весни 2013 року місто розпочало ремонтні роботи на розі вулиць Мазепи та Проектної. Очевидно, що міське управління капітального будівництва суттєво недопроектувало свої ремонтні роботи, адже вже завершується вересень, а вулиці досі обмежують рух транспортних засобів та створюють дискомфорт пішоходам. Завершення ремонту доріг планувалося до 24 серпня – Дня Незалежності.  Саме про такі терміни згадував Віктор Анушкевичус на прес-конференціях.

DSCN0724

Для порівняння можна згадати минулорічний ремонт доріг на перехресті вулиць Галицької, Пасічної та Тролейбусної – там усі роботи були здійснені всього за два місяці. Сьогодні ж міськвиконком пояснює кількамісячну затримку в завершенні робіт відсутністю фінансування. Не зовсім зрозуміло, яким чином був складений кошторис на ремонт вулиць Проектної й Мазепи, хто його складав?

DSCN0731

Вже декілька місяців активно обговорюється тривалість ремонту, проте «Версії» зацікавилися ще одним фактом: на розі, де розширюють проїзну частину, знаходиться Школа-ліцей №23.

Ціль розширення доріг на Мазепи та Проектній – зменшити затори в центрі, розширивши об’їзну частину міста, а також забезпечити більш швидкісне та зручне переміщення автомобілем. Архітектори, мабуть, не зауважили: щодня цією дорогою будуть проходити сотні дітей, а іноді перебігати, й не за правилами, а навмання.

DSCN0732

Для того, щоб більш детально розібратися в питанні з розширенням дороги, «Версії» поспілкувалися з директором школи-ліцею №23 Миколою Василиком.

Як повідомив пан Микола, план цієї дороги повинен був реалізуватися ще в далекому 1989 році.

Впродовж 14 років владі вистачало глузду не починати втілення архітектурного плану в життя. Не відомо, чи причиною була відсутність фінансування, чи усвідомлення небезпеки для школярів, які навчаються поблизу.

«Ми вже зараз тремтимо. Адже діти є діти. Скільки б ми не проводили місячників безпеки на дорогах, скільки б виховних годин з приводу цього не велося, вони все одно вибігають, переходять дорогу як-небудь…» – зізнався директор школи.

Микола Василик також додав, що поряд зі школою, через дорогу, є два магазини, куди кожної перерви бігають школярі, тому недоречним стало й перенесення світлофору з дороги, що виходить на центральну браму школи.

DSCN0733

«Ми зараз думаємо над тим, як застрахувати дітей від небезпеки. Адже збільшиться кількість дорожніх смуг – збільшиться кількість й швидкість автомобілів. Наразі ми плануємо відкрити вхід з іншої вулиці, а з Мазепи закриємо браму. Але не думаю, що це змінить суть справи».

Головний інженер проекту Микола Халак запевнив освітян, що після завершення ремонту встановить довкола школи низький паркан, щоб діти не могли потрапити на проїжджу частину в недозволеному місці.

Проте, й це не рятує, адже небезпечна ситуація склалася вже зараз. Блоки, котрими огороджені ремонтні роботи та відділена проїжджа частина від пішохідної, а також вивіска за кілька метрів до перетину доріг «Проходу по тротуару немає», пішоходами просто ігнорується. Сьогодні як звичайного пішохода, так і школяра можна побачити просто на дорозі, поза «зеброю».

DSCN0738

Звичайно, тут можна було б звинувачувати людей у їх безпечності. Проте, управління капітального будівництва міста мало в своєму розпорядженні усе літо – період канікул – для проведення капремонту на вулицях Мазепи та Проектній.

«Перші роботи було розпочато ще весною. Проте дуже інтенсивно все стало розвиватися тільки в серпні, перед самою школою. Влітку майстрів майже не було. Ну і в вересні продовжуються. І увесь час школа перебуває в напруженні. Навіть ті ж батьки з дітьми переходять де-небудь, а потім на це дивляться діти й наслідують. Боюсь, що з цією дорогою буде дуже важко» – розповів Микола Василик.

DSCN0744 DSCN0743

Згідно офіційних даних Департаменту ДАІ МВС України, тільки за минулий рік відбулося більше 3000 ДТП за участі неповнолітніх дітей, близько десятої частини аварій – з летальними наслідками для дітей, двадцята частина – з вини самих дітей. Понад півтисячі аварій було зафіксовано неподалік від територій навчальних закладів.

Схоже міська влада не тільки не може спрогнозувати терміни проведення ремонтних робіт на дорогах, та ще й не хоче піклуватися про підростаюче майбутнє міста.