«Із жовтня 2014 року я спостерігаю картину, як кожного вечора на двох крайніх залізничних платформах (з боку Івано-Франківського локомотиворемонтного заводу), щоправда , були випадки і що тільки на одній, стоять довжелезні рухомі склади заповнені деревиною. Рушають вони в дорогу, мабуть, вночі, тому що ранком їх уже немає», – зазначає один із очевидців.

Журналісти зафіксувати на відеокамеру два ешелони товарних вагонів із деревиною, які вчора стояли на Івано-Франківському вокзалі. Слід зазначити, що видовище і справді вражаюче, адже навіть із залізничного моста, важко було розгледіти, де вони (вагони) завершуються, – пише ЗМІСТ.

Враховуючи той факт, що один товарних вагон вміщує приблизно 80 кбм (кубічних метрів) деревини, а ешелон нараховує таких аж 45-50, то кожного дня з нашої області в такий спосіб вивозять 3600- 4000 кбм деревини.

Якщо ці дані помножити на 8 місяців ( а саме стільки часу вже курсують «лісні ешелони» із нашого міста), то в результаті отримуємо цифру 864 000 – 960 000 кбм. Саме стільки деревини вже мали вивезти із Прикарпаття.

Довідка: Загальний обсяг лісопродукції, який планується заготовити в Україні від рубок головного користування у 2015 року становить 7510,5 тис. кбм.