За місяці роботи в Дорожньому контролі Віталій Мацьоцький став справжнім героєм у боротьбі з некомпетентними ДАЇшниками

За словами Мацьоцького поліція хоче уникнути повторного суду та ймовірного програшу справи в суді, тому анулювала свою ж Постанову. Тим самим поліція вдруге визнала незаконність складення своїх же адмінматеріалів.

Тепер про все по-порядку.

21 лютого 2016 року в 17.15 год в місті Івано-Франківську по вулиці Довженка, 21 А. автомобіль журналіста Віталія Мацьоцького здійснив вимушену зупинку на кільцевій розв’язці. Після чого, до нього підійшли патрульні задля складання постанови про правопорушення.

Проте, Віталій заявив про своє бажання скористатись послугами адвоката, або іншого фахівця в галузі права, і ознайомитись із матеріалами справи (записи із нагрудних відео-реєстраторів патрульних).

Однак, інспектори відхилили це клопотання.

Пізніше виявилось, що Постанову про правопорушення скасували у зв’язку з тим,  що у ній неправильно було вказане прізвище (написали Мацьонький), проведена перевірка і справа направлена на повторний розгляд. А скасували Постанову на основі ст 293. п 2 КУпАП. Хоча за словами Віталія, він жодної скарги не писав, тому застосовувати цю норму законодавства не було потреби.

Тож Косівський районний суд відкрив провадження у справі по скасуванню Постанови.

«Що найцікавіше, – лист, яким мене повідомили, що скасована перша Постанова, датований 3 березням, але відправлений він, згідно до квитанції, яка знаходиться у них же, 10 числа у 16.30 год. Тобто у цьому листі мені пропонували, щоб я з’явився на повторний розгляд справи 10-го числа на 10.00 год. А я його отримав аж 12-го числа», – зауважив Віталій Мацьоцький у коментарі Версіям.

Тож з 10-го числа з’являється нова Постанова.

28 березня Мацьоцький повідомив у Фейсбуці про те, що «В Косівському Суді, зареєстрував другу позовну заяву, на оскарження незаконно винесеної “повторної” Постанови у справі про адміністративне правопорушення, від Патрульна поліція Івано-Франківська. Я надіюсь що представники даної установи таки з’являться до Суду, а не будуть заднім числом її скасовувати по тихому))) Цікаво чи Дмитро Міхалець зупиниться на другій, чи може дасть вказівку винести третю?)) А може мені за систематичне оскарження цих Постанов, пришиють 185-ту?))) –пише журналіст.

 І 1-го  квітня Косівський районний суд відкрив провадження у справі, про скасування незаконно винесеної, за твердженням журналіста, повторної Постанови у справі про адміністративне правопорушення.

Пізніше з’явилась інформація про те, що повторну Постанову теж скасували.

За словами Мацьоцького поліція хоче уникнути повторного суду та ймовірного програшу справи в суді, тому анулювала свою ж Постанову. Тим самим поліція вдруге визнала незаконність складення своїх же адмінматеріалів.

Дмитро Міхалець “смалить напалмом”!!!! Отримавши позовну заяву по оскарженню незаконно винесеної, ПОВТОРНОЇ Постанови у справі про адміністративне правопорушення, та ознайомившись з її змістом і доданими до неї матеріалами які доказують факт фальсифікації ПОВТОРНОЇ Постанови, почав давати задню. Вивчивши уважно позовну заяву з додатками і усвідомивши що цей Суд вони також програють, вирішив вчора надіслати мені листа, написаного знову”заднім числом” в якому мене повідомлено щоДмитро Міхалець скасував сфальсифіковану ПОВТОРНУ Постанову. Таким чином начальник Управління Патрульна поліція Івано-Франківська вирішив уникнути позорного для них Судового розгляду, та замнути справу “по тихому”. Та нажаль для поліції, даний справа таки буде слухатись Судом, а дальше на всіх поліцейських що приймали участь в незаконних діях чекатимуть нові Судові розгляди з новими позовними вимогами. Я пропоную Пану Дмитру дебати, нехай пояснить всім, чому він та його підлеглі порушуть чинне Законодавство. Пане Міхалець, не дискредитуйте Патрульну Поліцію!!!!! Прошу всіх зробити репост!!!, – пише журналіст ДК в своєму Фейсбук.

«1-го числа десь приблизно у 14.00 год я отримую листа, що друга Постанова також скасована паном Міхальцем. Хоча до 28-го було відкрито провадження. І теоретично, якщо я отримав листа від суду 31, – то вони отримали його 30. Тобто знаючи знову, що вони отримали черговий позов до суду, вони ознайомились і 30-го числа, знову заднім числом оформляється цей лис до мене в якому пише, що далі Постанова скасована і провадження у справі закриті. Хоча ні по першій Постанові і по другій Постанові як такого рішення про скасування Постанов немає. Як по першій Постанові і по другій у мене були тільки листи. І в них у матеріалах справи, коли ми були 21 числа, то Постанови про скасування Постанови не було. Тобто був просто висновок службової перевірки в якому рекомендували скасувати. Тобто все робиться заднім числом, якщо юридично розібратись, – то те що листом повідомили, що воно скасовано, воно не скасовано, тому що скасувати Постанову можна тільки другою Постановою. По крайній мірі, по першій нібито скасованій постанові на 21 число не було таких документів у матеріалах справи, що вони там якоюсь Постановою скасували Постанову від 21-го числа», – розповів Версіям Віталій Мацьоцький.

postsnjva matsofan

Проте, на цьому справа не завершиться. Оскільки за словами Віталія судові розгляди та послуги юриста мали фінансовий характер та певні документи оформлені «заднім» числом, – журналіст має намір писати заяву у прокуратуру.

«Наступне засідання відбудеться 6-го числа, і цей суд я однозначно виграю і далі я просто з ухвалами суду просто їх додаю до заяви у прокуратуру і просто всі ці матеріали буду викладати у прокуратуру, щоб вони провели службове розслідування, хто займався цією фальсифікацією. І буду подавати цивільні позова про відшкодування збитків, скільки витратилось на адвоката, по першій постанові – 600 гривень, по другій постанові, якщо я не помиляюсь – 1100 гривень, треба подивитись по чеках і по одній гривні і там і там моральних збитків», – розповів у коментарях Версіям журналіст ДК Віталій Мацьоцький.

PS. Стало відомо, що відбулось перше засідання Суду, по оскарженню “повторної” Постанови у справі про адміністративне правопорушення. Проте, представники від патрульної поліції не з’явились на розгляд.

«Відбулось перше засідання Суду, по оскарженню “повторної” Постанови у справі про адміністративне правопорушення. Не зважаючи на велику кількість охочих зробити #‎селфіскопом представники “його нової” Патрульна поліція Івано-Франківська не з’явились. Слухання справи призначено на 11.05.2016 о 8:00.», – повідомив Віталій Мацьоцький на своїй сторінці у Фейсбуці.