Згідно офіційної відповіді Прокуратури, за чотирнадцять місяців жодного прізвища службових осіб не названо, про підозру нікому не оголошувалось.
Тим не менш, Військова прокуратура Західного регіону не заперечує факт досудового розслідування і запевняє, що вживаються вичерпні заходи щодо всебічного, повного та неупередженого дослідження всіх обставин вчинення даних кримінальних правопорушень та прийняття рішення в найкоротший термін. Водночас, у ході досудового розслідування особам про підозру не повідомлялося, запобіжні заходи не обирались. Хто ж ці таємничі службові особи, і чому їх так важко притягнути до відповідальності?
Нагадаємо, що за інформацією «Версій», до справи має безпосереднє відношення екс-перший заступник голови ОДА Сергій Басараб. В 2015 році Департамент містобудування та архітектури Івано-Франківської облдержадміністрації уклав угоди на суму майже 40 мільйонів гривень з приватним підприємством «Брати КІП». ПП«Брати КІП», в свою чергу, уклало угоди субпідряду із фірмою «Глобалкарпати-Еко» (м.Костянтинівка Донецької області). Угоди, які уклало ПП «Брати КІП» з різними суб’єктами господарювання, є предметом розслідування, яке провадить Військова прокуратура Західного регіону. Власником ПП«Брати КІП» є Петро Проців, брат Миколи Проціва, який позаминулого року керував Службою автомобільних доріг області, а з 11 травня 2016 року керує ПП«Брати КІП».
Саме Сергій Басараб в 2015 році організовував виробничий процес, здійснював контроль за якістю будівельних робіт на будівництві фортифікаційних споруд і саме Басараб, перебуваючи на посаді заступника голови ОДА, лобіював свого часу призначення Миколи Проціва на посаду керівника САД області. (детальніше в публікації «До багатомільйонних розтрат бюджетних коштів, передбачених для фортифікаційних споруд в АТО, причетний Сергій Басараб?»)
На всі оборудки навколо спорудження фортифікаційних споруд свого часу звертав увагу й Правий Сектор, який опублікував заяву, в котрій звинуватив керівництво Івано-Франківської ОДА (в тому числі й Сергія Басараба) в причетності створення “бізнес-центру”, який прикривав схему відкачування державних коштів та займався вимаганням з підприємців надання коштів і волонтерської допомоги для будівництва фортифікаційних споруд на Сході України. Щоправда далі гучної заяви справа не пішла.
А втім, 13 квітня 2016 року суд задовільнив клопотання старшого слідчого відділу слідчого управління військової прокуратури Західного регіону України Порушника В. щодо надання дозволу для тимчасового доступу до речей і документів, за матеріалами досудового розслідування. Почалися обшуки. За інформацією «Версій», обшук провели і в помешканні високопосадовця ОДА.
Незважаючи на вилучення у фігурантів справи документів та інших речових доказів(за інформацією Військової прокуратури) та гучні заяви у ЗМІ, Військова прокуратура нікому не оголосила про підозру й не вжила жодних запобіжних заходів.
Сергій Басараб далі спокійно працює заступником голови обласної ради і представляє громади Прикарпаття. Таким чином, – далі має змогу, так чи інакше, впливати на слідство.
Підприємства, які пов’язані з цією «оборудкою» продовжують працювати на державних тендерах і мають можливість й надалі вибудовувати нові схеми, наче нічого й не сталося.
Чому не названі фігуранти справи, чому не оголошено про підозру, чому не обрано запобіжних заходів? На думку кваліфікованих юристів все це можна пояснити одним – за чотирнадцять місяців роботи Військова прокуратура не змогла назбирати достатньо доказів, щоб притягнути когось до відповідальності. Що це – халатність, невміння (небажання) працювати чи щось інше? Питання риторичне…
Тим часом, заступник голови Івано-Франківської ОДА Марія Савка підписує розпорядження про надання Військовій прокуратурі Західного регіону України дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування із зміною її цільового призначення із земель промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення на землі житлової та громадської забудови, для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку. Іншими словами, ІФОДА дозволила Військовій прокуратурі Західного регіону України збудувати в центрі міста (вул. Чорновола,9) багатоквартирний житловий будинок… Дивне співпадіння, чи не так?