31 жовтня в Івано-Франківському міському суді відбувся розгляд справи(№ 344/16605/18), як вважають жителі косівщини, «авторитета з 90-х» підозрюваного у організації та виконанні підриву одного з популярних ресторанів, який розташований у місті Косів.

Нагадаємо, що на початку вересня в ресторанному комплексі «Старий Косів», стався вибух. Причетних до злочину затримали протягом кількох годин. Це – чотири особи: замовник, посередник та двоє виконавців. Перші двоє – мешканці Косівського району, виконавці – із Закарпаття.

З’ясувалося, що замовник підриву – колишній зять власниці ресторану, Михайло Чекурак. Йому було оголошено підозру за ч. 3 ст. 27 ККУ (організатор злочинної групи).

А далі, ще цікавіше! Згідно наявного у розпорядженні Версій “Клопотання до слідчого-судді”, Чекурака в суді беруть на особисті поруки, не хто-небудь, а цілий загін депутатів(!) Косівської районної та міської ради ради.

Перелік підписів та ініціалів депутатів на бланку “Клопотання до слідчого-судді”: заступник голови районної ради Володимир Петричук (ВО «Батьківщина»), депутат районної ради та очільник Косівського УКРОПу Мирослав Бойчук, депутат районної ради Юрій Фальбійчук (ПП «УКРОП»), депутат районної ради Петро Іванишин (ПП Воля), депутат районної ради Андрій Лаврук (об’єднання «Самопоміч»), депутат районної ради та голова комунальної комісії районної ради Микола Данилюк (БПП), депутат районної ради Іван Слижук (Народний рух України), депутат Косівської міської ради (ПП Народний контроль), депутат районної ради Микола Скільський (Всеукраїнське об’єднання “Свобода”), депутат районної ради Тарас Багняк (ВО «Батьківщина»), завідувач сектору з питань мобілізаційної, оборонної роботи та взаємодій з правоохоронними органами апарату Косівської районної державної адміністрації, депутат міської ради м. Косів Володимир Зюзяк (Народний контроль).

Депутат Данилюк чомусь навіть поспішив постфактум забрати свій підпис. Однак, це як у тій приказці про слово і горобця.

Після візиту депутатів та направлення до суду відповідного Клопотання 5 листопада підозрюваний «авторитет» очікувано опинився на волі. Суддя Польська М.В. винесла рішення про заставу в розмірі 250 тисяч гривень, яку Михайло Чекурак вніс того ж дня.

Те, що підозрюваний на волі, можливо не дуже хвилювало б громадськість Косова, якби не його «яскраве» минуле. Як вже було сказано, чоловік неодноразово фігурував у кримінальних справах та звик поводити себе так, ніби надворі досі буремні 90-ті роки.

Як встановило слідство справжньою причиною підриву ресторану були зовсім не погані стосунки підозрюваного з колишньою тещею.

Немає нічого дивного у тому, що чоловік розлучався зі своєю дружиною. Але ж в ході шлюборозлучного процесу підозрюваний хотів будь-якими методами вплинути на суддю, аби та винесла рішення, яке б задовольняло тільки його. Та суддя Косівського районного суду цього не зробила. І це, найімовірніше, не влаштовувало Чекурака.

Дізнавшись, що жінка-суддя видаватиме заміж дочку і весілля відбуватиметься у вже згаданому вище ресторані «Старий Косів», чоловік організував групу молодиків, які 28.04.2018 р. розлили ртуть у закладі. Таким чином, за даними слідства, Чекурак хотів зірвати роботу ресторану. Проте, нічого не вийшло і святкування не відмінили.

Згодом, щоб вплинути на суддю, підозрюваний організував вже відомий громадськості області підрив ресторану, в якому мало відбутися весілля доньки судді. Цим самим чоловік намагався насолити власникам закладу – колишній тещі та її родині.

Результат пошуку зображень за запитом "підрив ресторану в косові"

Мало кому відомим є і той факт, що на Чекурака чекає ще одне кримінальне провадження. За інформацією слідчих, він найняв молодиків у масках, які проникли в помешкання батьків колишньої дружини. Та здійснили розбійний напад. При цьому – зв’язували та били старших людей у їхньому ж помешканні – методи ті самі, неначе в буремних 90-х роках.

Незважаючи на погану славу Чекурака, після підриву ресторану всетаки знайшлися свідки. Ймовірно, саме вони можуть підтвердити, що чоловік дійсно є організатором злочину. Але після того, як під наглядом представників депутатського корпусу його відпустили на волю, люди бояться говорити.

Тим часом, як стало відомо Версіям – свідки по справі не на жарт перелякані. Вони бояться за своє життя, адже одразу після затримання Чекурака на їхні телефони почали надходити погрози.

Бояться, на відміну від підозрюваного, для якого це далеко не нова ситуація. Не так давно, у 2011 році чоловік засвітився ще в одному «криміналі». Попередній раз чоловіка притягували до кримінальної відповідальності за ст. 189 ч. 4 ККУ (вимагання). Прикметно, що і в цьому випадку захист підозрюваного Чекурака будувався аналогічно до сьогоднішніх подій – на впливі представників депутатського корпусу. 18 липня 2011 р. за зміну запобіжного заходу на більш м’який підписались аж 18 обранців районної ради.

Після звернення цілої когорти депутатів Косівської районної ради до Прокурора Івано-Франківської області Параці Андрія Андрійовича справу раптом перекваліфікували і змінили на більш м’яку статтю. Нетривалий час Чекурак перебував у СІЗО та згодом знову спокійно вийшов на волю за рішенням суду.

Схоже, за такою ж схемою чоловік планує діяти й зараз.

Особливо, якщо взяти до уваги той факт, що він володіє значними коштами та ресурсом впливу на «цілу роту» депутатів райради, і, очевидно, не тільки на них…

Згодом, під час судового засідання Михайло Чекурак повідомив, що на косівських депутатів, які взяли його на поруки, здійснюється тиск. Їм телефонують з погрозами, одному з обранців порізали колеса.

Суддя Ольга Бабій винесла рішення – взяти Чекурака під варту на 60 днів з правом внесення застави в розмірі 264 тисячі гривень.

Сума застави  по двох справах, в яких фігурує Михайло Чекурак, перевищила півмільйона гривень.

Працює “Корд”, затримання фігурантів справи про підрив ресторану “Старий Косів”: