Як відомо, освіта в Україні – безкоштовна. Проте, часто у навчальних закладах для навчального процесу рекомендують а деколи і наполягають на придбанні додаткових методичних посібників.

На адресу Версій, надійшли листи від батьків івано-франківських школярів, про те, що вони змушені здавати гроші на додаткові методичні посібники, спеціальні зошити, які затверджені міністерством освіти. За отриманою інформацією, щоб забезпечити необхідними навчальними посібниками і матеріалами на дитину батьки витрачають в сумі понад 400 гривень. Якщо ж провести не складні математичні розрахунки, то навіть на рівні міста виходить величезна сума.

Ці посібники, згідно навчальної програми не передбачені, як матеріали, якими безкоштовно мають бути забезпечені діти.  У школі кажуть, що продаж цих методичних матеріалів забезпечує управління освіти. Книжки школярам надають, проте, як виходить, не всі необхідні. Тому решту доводиться купувати за власні гроші.

Іншим цікавим моментом є те, що альтернативи цим посібникам начебто немає. Батькам кажуть, що потрібно купувати саме ці навчальні матеріали а не інші, допустимо ті, які є у вільному продажі в роздрібній мережі. Тому підкрадається сумнів наскільки ціна відповідає цим матеріалам. А відсутність конкуренції відкриває широке поле для корупції.