Диспетчер “швидкої” відмовлялася висилати бригаду тільки тому, що чоловік був напідпитку. Медична допомога приїхала майже за півтори години.

Непритомний чоловік лежав посеред білого дня на центральній вулиці Івано-Франківська на сходах одного із магазинів. Там його побачила продавщиця. За її словами, чоловік хоч і був в стані алкогольного сп’яніння але був охайно вдягнений, і йому вочевидь було зле. Тому жінка зателефонувала у “швидку”. Як виявилось дзвінок це був не перший дзвінок до “швидкої” стосовно чоловіка, який за словами диспетчера там уже давно. “Він напідпитку, певне. Зараз посидить кілька хвилин і піде собі далі” – заявила у розмові з жінкою диспетчер.

Різні люди телефонували до “швидкої” кілька разів. Але медики приїхали майже за півтори години. Хоча дорога від підстанції до магазину, де лежав чоловік, забирає з десять хвилин. На запитання хто приймав виклик диспетчер відповідати відмовилась: “А ми не зобов’язані казати своє прізвище! Ми сказали, що бригада виїхала”.

Заступник головного лікаря станції швидкої та невідкладної допомоги міста Івано-Франківська Ігор Бойчук заявив, що його підлеглі діяли правильно: “В принципі вони діяли згідно наших інструкцій”. Він пояснив, що надто багато зараз є “вуличних” викликів, коли “пацієнт” сам устає і йде геть ще до приїзду “швидкої”. А лікарям одна марна поїздка обходиться приблизно в триста гривень.