Пролог

27 листопада 2014 року Прокуратура Івано-Франківської області подала позов до Вовчинецької сільської ради та АТВТ «Родон» з приводу незаконного вилучення та продажу земельних ділянок гаражного кооперативу «Соколи». За результатами вивчення матеріалів кримінального впровадження, між іншим подала.

Тобто, прокуратура наполягає, що Вовчинецька сільська рада продала «Родону» 6,3201 га землі по вулиці Вовчинецькі, 225 незаконно. І не просто продала, але ще й за заниженою ціною, чим нанесла збитки державі. Продала з гаражами, яких там півтори тисячі. Продала всупереч рішенням двох судів – Господарського суду Івано-Франківської області та Львівського апеляційного господарського суду. Більше того – продала землю, яка не належить Вовчинецькій сільській раді. Як так вийшло? А ось про це ми і поговоримо.

 

Стара суперечка

В 2006 році Івано-Франківська міська рада передала гаражному кооперативу «Соколи» 6.3201 га землі в оренду на 1 рік, для обслуговування гаражів.

Втім, не все так просто. Бо раніше частина цією ділянки (5,2200 га) була в оренді у фізкультурно-оздоровчого комплексу «Кристал» (філією АТВТ «Родон»). Але з огляду на систематичну несплату земельного податку міська рада договір розірвала й в березні 2006 року уклала договір з кооперативом «Соколи». Слід зазначити, що договір «Родону» з міською радою збігав в серпні 2006 року і, з огляду на систематичне порушення пунктів договору, шансів на його продовження не було.

Але керівництво «Родону», в особі президента АТВТ Каспрука Ярослава Ярославовича,  продовжувало вважати ділянку своєю і, як наслідок, вимагало від власників гаражного кооперативу плати за оренду землі.

Як з’ясувалося згодом, дана ділянка якимось невідомим чином (без відповідних документів) перейшла з власності міста у власність Вовчинецької сільської ради і остання 18 липня 2006 року передає в користування АТВТ «Родон» землю й укладає договір оренди з ФОК «Кристал», чим порушує чинне законодавство.

У вересні 2007 року гаражний кооператив «Соколи» подає позов до Господарського суду Івано-Франківської області та виграє. Договір між Вовчинецькою сільською радою та ФОК «Кристал» АТВТ «Родон» визнано недійсним.

Здавалося крапку поставлено, адже є судове рішення, але в Україні все так просто не буває…

3_slider_02

Обхідні маневри або великі сліпі

Згідно постанови Львівського апеляційного господарського суду від 31.01.2008 року (на якому були присутні і представник Вовчинецької сільської ради і представник АТВТ «родон») вступає в законну силу рішення Господарського суду Івано-Франківської області, яким зобов’язано АТВТ «Родон» усунути перешкоди ГК «Соколи» у користуванні земельною ділянкою, а вже 7 лютого 2008 року президент АТВТ «Родон» Ярослав Каспрук надсилає голові Вовчинецької сільської ради Михайлу Назару листа, в якому просить затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки для АТВТ «Родон» площею 4,1427 га за адресою вулиця Вовчинецька,225 та дати дозвіл на заключення договору оренди з правом викупу.

Всі ми знаємо, як буксує українська бюрократична система. Але не цього разу. Того ж дня, 7 лютого 2008 року, сесія Вовчинецької сільської ради приймає рішення не лише задовільнити прохання пана Каспрука, а навіть затверджує технічну документацію із землеустрою. Дивна оперативність, чи не так? І, певно від широти душі, навіть збільшує площу ділянки до 6,3201 гектари.

На підставі цього оперативного рішення укладається договір. Такий який і просить Я. Каспрук – з правом викупу.

Що цікаво – президент АТВТ «Родон» право викупу обгрунтовує тим, що ця ділянка потрібна йому для обслуговування транспортної прохідної площею всього 40 кв. метрів. Понад шість гектарів! Для прохідної! Ви лише уявіть собі цю прохідну!

Хоча, згідно листа Управління державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області від 17.04.2015 року будь-які дозвільні документи щодо будівництва контрольно-пропускного пункту (транспортної прохідної) за адресою Вовчинецька,225/6 де б замовником було АТВТ «Родон» відсутні.

До слова, транспортна прохідна є, але це будова в 40 кв. м, що аж ніяк не обумовлює законність продажу більш, ніж шести гектарів землі, яка нібито необхідна для її обслуговування.

Тим не менше вже 29 лютого 2008 року Вовчинецька сільська рада приймає рішення продати АТВТ «Родон» більше шести гектарів землі за 1 580 025 гривень, що є явно заниженою ціною, бо той час нормативно-грошова оцінка даної землі складала 7 400 720 гривень (зараз близько 30 мільйонів гривень).

В п.1.6 договору про продаж Вовчинецька сільська рада гарантує, що земельна ділянка, яка є предметом договору вільна від будь-яких майнових прав і претензій третіх осіб.

Тобто, при проведені експертно-грошової оцінки землі ні експерт, ні сільська рада, ні керівництво АТВТ «не помічають» півтори тисячі гаражів ГК «Соколи». Дійсно, великі сліпі, бо навіть на додатку (план-схема) до договору купівлі-продажу земельної ділянки зазначено приміщення гаражів. Сам додаток, між іншим, завірений підписами та печатками Вовчинецького сільського голови та президента АТВТ «Родон».

Справа зроблена, пора замітати сліди.

IMG1914

Гра в наперстки

Всі знають, що таке гра в наперстки. Ви шукаєте кульку, яку спритник перекидує між наперстками. Але на момент, коли вам потрібно вгадати, де ж кулька, вона вже затиснута між пальцями у шахрая.

17 травня 2011 року відбувається так званий розподільчий баланс між АТВТ «Родон» та ТзОВ «ІКС-АДВАНС», згідно якого від АТВТ до ТзОВ згідно Акту прийому-передачі майна безкоштовно переходять і земельні ділянки (спірна в тому числі).

Але цікавим є не сам факт передачі, а підписи, котрі стоять під Актом. Від АТВТ «Родон» підписується, звісно, Каспрук Ярослав Ярославович. А от від «ІКС-АДВАНС» підпис ставить директор Каспрук Ірина Олександрівна, дружина Ярослава Ярославовича. Великі комбінатори минулого, котрі не знали слова «корупція», нервово курять в кутку.

А вже 19 жовтня 2011 року ТзОВ «Ікс-АДВАНС» у зв’язку з реорганізацією знову ж таки безкоштовно передає (згідно Акту прийому-передачі) земельні ділянки ТзОВ «Х-АДВАНС» де директором працює вже знайомий нам Каспрук Ярослав Ярославович.

Заразом до ТзОВ «Х-АДВАНС» переходять всі корпоративні права (акції, частки в статутних капіталах, в тому числі всіх дочірніх підприємств), якими володіло АТВТ «Родон».

Як бачимо, «кулька» навіть не між пальцями, а вже в кишені.

І не забувайте про гаражний кооператив «Соколи» з його 1500 гаражами.

Сліпий Віктор

До слова, одна з ділянок, яку свого часу мало в користуванні АТВТ «Родон» в міської ради, також була продана.

29 серпня 2008 року Івано-Франківська міська рада в особі міського голови Анушкевичуса Віктора Андрюсовича продала ТзОВ «555-ІФ» в особі директора Михайліва Ростислава Васильовича земельну ділянку загальною площею 1,0282 га за адресою вулиця Вовчинецька 225-а за 1 544 603 (один мільйон п’ятсот сорок чотири тисячі шістсот три) гривні без урахування ПДВ.

Чому ми так акцентуєто увагу на сумі? Та тому, що в тому ж 2008-му році Вовчинецька сільська рада продає в шість разів більшу ділянку землі, яка належить місту, за майже таку саму суму.

На чому базується твердження, що продана земля належала громаді Івано-Франківська, а не громаді Вовчинців? Та на тому, що жодних паперів, про передачу права власності на землю від міської ради сільській немає. А зміни меж населених пунктів чітко регламентовані Законом України «Про землеустрій». На період 2008-го року встановлення меж міських населених пунктів було в компетенції виключно Верховної ради України.

Щось не пригадується жодного засідання ВРУ щодо передачі землі івано-франківського АТВТ «Родон» Вовчинецькій сільраді?

Підтвердженням того, що ця земля належала місту є рішення №452 виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 14.12.2004 року за підписом міського голови Івано-Франківська Зіновія Шкутяка, яким присвоюються поштові адреси об’єктам на вулиці Вовчинецькій, власником яких на той момент було ВАТ «Родон». Це всі об’єкти під номером 225, корпуси 1-25.

І ось тут вже питання до Віктора Анушкевичуса, чому він «не побачив» всієї цієї оборудки між Вовчинецькою сільською радою та «Родоном»? Адже, згідно посади та вимог ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», він мав подавати позов про нанесення громаді Івано-Франківська матеріальних збитків та відповідне відшкодування.

Та міський голова цього не зробив. Чи то дивився в інший бік, чи то приєднався до компанії великих сліпих.

Хоча, коли аналогічна ситуація виникла в ГБК 16, де сільська рада Угринова хотіла накласти лапу на землю гаражного кооперативу, то  рішенням міськради територію передали таки ГБК. Певно ніхто з владних кабінетів не мав прямого інтересу до тієї справи.

А от чи буде так з ГК «Соколи»?

Замість епілогу

Кажуть, коли Ярослава Ярославовича Каспрука запитали, що він думає про позовну заяву Прокуратури Івано-Франківської області, пан Каспрук відповів, що він вже все «рішив». Висновки робіть самі.

PZZ2lgppbog

 

IMG_3553

IMG_3554

IMG_3555

IMG_3556

IMG_3557

IMG_3558

IMG_3559

IMG_3560

IMG_3561

КПП на основі якого нові власники приватизували територію(нібито для обслуговування “будки” потрібно шість гектарів землі!) заводу Родон по документах НЕ ІСНУЄ!

IMG_3562

Документ, який доводить, що Родон цілком перебував на території міста Івано-Франківськ з відповідними присвоїними адресами будівлям заводу

IMG_3563

IMG_3564

Зверніть увагу на те, хто кому передає власність заводу! П. Каспрук – п. Каспрук

IMG_3565

IMG_3566

IMG_3567

IMG_3568

Проект землеустрою виготовлений і затверджений за один (!) день. Наявність 1500 гаражів – проігнорована

IMG_3569