Зберігач фондів Центрального державного архіву у м. Львів Олексій Оніщук пояснює, що перші етикети важко прив’язати до якогось року. Але якщо кожну з них уважно прочитати, то можна робити прив’язку від моменту закладення підприємства – 1870 р., де власниками були двоє, а пізніше до них приєднався третій співвласник, пишуть Версії.

«Якщо аналізувати етикетки, то можна побачити, що в ранньому періоді було три види пива: Exportowe, Pelne та Dubeltowe. Впродовж певного часу, коли власниками були тільки родини Мільштайнів та Шпінделів, назви пива не змінювалися, лише робили інший дизайн етикеток. А коли співвласником стала родина Вейсманів тоді дизайн етикеток кардинально змінився. Почали робити лінію Exportowe Cesarskie, просто Exportowe і філія в Чернівцях робила два види – Kronenbier та Lowenbrau», – розповідає Олексій.

Також був рядок етикеток із зображенням логотипу перших літер прізвищ трьох співвласників заводу.

Коли говорити про виробництво етикеток в часи Радянського Союзу, відомо, що в той час не можна було комусь виділятися. І всі заводи робили однакове пиво та однакові етикетки. Такою була економічна державна політика. Створити конкуренцію не вдавалося навіть в етикетках, вони були стандартні і чорно-білі. Та попри це «Калуський бровар» варив чи не найсмачніше пиво, яке експортували не лише у сусідні райони, а й на Схід України, зокрема і в Донецьк.

До речі, кажуть, найбільше там полюбляли «Жигулівське».

Сьогодні, на щастя, нема якихось правил чи обмежень. «Калуський бровар» замовляє для свого продукту найоригінальніші етикетки. Останнім часом їх навіть виготовляють з нагоди різних урочистих подій.

«Ми розробляли етикетку до Дня міста Калуша, якому в 2017 році виповнилося 580 років. На ній ми зобразили такого собі класичного європейського пивовара часів XVIII століття», – розповідає один із маркетологів «Калуського бровара» Микола Грабовецький.

Картинки по запросу пиво дня міста калуша

Не так давно, з нагоди проведення року Японії в Україні Калуська броварня спеціально зварила унікальний сорт пива – «Експортове до Токіо». Як розповів директор підприємства Денис Іваненко, під час презентації кампанії Посольства Японії в Україні «2500 сакур» Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Шігекі Сумі повідомив про виробництво на одному із найстаріших пивоварних підприємств України – пивзаводі «Калуський бровар», спеціально звареного ексклюзивного сорту пива – «Експортове до Токіо» («Do Tokio»).

Картинки по запросу пиво до токіо калуш бровар

Пиво Exportowe – це торгова марка, яка використовувалася на Калуському заводі ще з прадавніх часів. Згідно історії пиво експортувалося до провідних столиць Європи.

exportove header

Пиво Kalusher варили ще за часів коли власниками були родини Мільштайнів, Шпінделів та Вейсманів. На етикетці пива Kalusher можна побачити зображення двоголового орла, він також зображений на гербі династії австрійських королів Габсбурів.

«Є свідчення, що саме за часів правління цієї династії пивоваріння набуло значного розвитку», – пояснив Денис Іваненко.

В цьому році на початку вересня «Калуський бровар» випустив нове крафтове пиво з незвичною назвою «Три олені». Новий сорт пива отримав таку назву неспроста. В народі кажуть, що олень – благородна тварина, яка асоціюється з багатством і успіхом. Але чому саме три олені? Все дуже просто, виробники кажуть, що «зібратися в трьох» класика, тому й обрали таку назву. «Три олені» – це чотири різні смаки. Як відомо, кращі сорти пива були зварені в Америці, Німеччині та Чехії за унікальними рецептами.  Етикетки також розробляли відповідні.

три олені

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!