Мер Івано-Франківська Віктор Анушкевичус вирушив на Схід. А точніше в Донецьку область, в цей розсадник сепаратизму, тероризму, українофобства та україножерства.

А щоб не було так страшно, прихопив з собою ще й мера Калуша Ігора Насалика. Бо ж Насалик відомий спортсмен, бодібілдер, так сказать. Якщо шо, то допоможе. Або не допоможе.

Віктор Андрюсович мету поїздки окреслив наступним чином – це буде зустріч з колегами – Донецьким міським головою Олександром Лук’янченком та іншими міськими головами Донецької області. В ході цих історичних зустрічей на середньому рівні планується обговорити нинішню ситуацію в державі та шляхи подолання кризи.

Ви уявляєте – ніхто не може знайти шляхи подолання політичної кризи в Україні, ні ООН, ні ОБСЄ, ні ЄС, ні США, а Насалик та Анушкевичус приїхали в Донецьку область, зустрілися з місцевим керівництвом (яке без усякого сумніву підтримує сепаратистів-терористів) і оп-ля – адміністративні будівлі звільнено, заручників відпущено (в тому числі й спостерігачів ОБСЄ) і настає на сході тиш та благодать. А все завдяки зусиллям двох прикарпатських мерів. Отак от.

Перед поїздкою в Донецьк мер Віктор Анушкевичус пафосно пояснив чому він їде: «Я хочу особисто почути думки простих мешканців Донбасу, знайти точки дотику заходу і сходу, спільні цінності, обговорити те, що може нас об’єднувати, а не роз’єднувати». Ну, так – Донбас обов’язково треба почути. Куди ж ми без думки Донбасу.

Тільки виникає питання. Як може почути мешканців Донбасу Анушкевичус, якщо мешканців Івано-Франківська він переважно не чує, або не хоче чути? Що, в нашому місті все вже так добре і немає проблем? Що у нас все вирішено, виконано, зроблено і від того, що немає чим зайнятися треба їхати в Донецьк і там, образно кажучи, піднімати цілину?

Та ні. Все це такий передвиборчий піар-хід від нашого мера. Адже, як відомо, він балотується по 83 виборчому округу до Верховної ради. От і приміряє на себе шати миротворця й хранителя Соборності. Напевно вже бачить себе в депутатському кріслі, з якого проблеми провінційного Івано-Франківська видаються надто мізерними, щоб витрачати на них свій час. Настав час мислити масштабами всієї країни.

 

Так що, на Схід, панове, всі на Схід!