Нещодавно указом Президента України у Львові та Одесі призначили нових губернаторів. Івано-Франківськ також не став вийнятком. На заміну губернатору Прикарпаття Вишиванюку, який очолював ОДА з квітня 2010-го по 7 листопада 2013-го років,  прийшов Василь Чуднов, який до цього очолював обласну організацію Партії регіонів.

Версії вирішили дізнатись, як оцінюють нового голову ОДА публічні особи Івано-Франківська, зокрема – авторитетні представники різних сфер та галузей обласного центру.

Доктор медичних наук, ректор ІФНМУ – Микола Рожко:

rektor_3_V

«Я з Василем Михайловичем знайомий дуже давно. З ним ми пройшли довгий шлях. І мабуть ні один робітник чи бюрократ не був стільки раз в медичному університеті, як був Василь Михайлович, і ні один чиновник з «білого дому» не надав стільки допомоги закладу, як Василь Михайлович. Він – людина слова, людина, котра якби йому важко не було завжди держить дану ним обіцянку. І якщо він може допомогти то каже –я допоможу, а якщо не може допомогти то хоч порадить. Але він ніколи не сказав – я зроблю і забув про це, або поклав десь в довгий ящик. Це все я можу підтвердити конкретними справами, які він нам допоміг владнати. Я надіюся, що з його приходом в області запрацює економіка і будуть поступати якісь асигнування. На нього ми маємо великі надії».

 

Руслан Коцаба, громадський діяч та журналіст:

384020_301571496532886_2060813185_n1

“Порівнювати Чуднова І Вишиванюка – невдячна справа, бо надто різний “калібр” цих політиків і надто різні “вагові категорії”. І це стосується всіх ознак: керівного і політичного досвіду, наявності дисциплінованої команди однодумців, особистих якостей.

Михайло Васильович – це “старозавітна”, консервативна школа адміністрування, де цінувалися працелюбність і вміння знайти можливості, аби дотриматися обіцянки та слова. Василь Михайлович – типовий “новий бізнесюк”.”

Досвід життєвих університетів новопризначеного і колишнього губернаторів дозволив їм обом кілька років поспіль конкурувати як за цю посаду, так і за вплив у області, не конфліктуючи при цьому публічно. Стиль адміністрування Чуднова буде, безсумнівно, м’якшим і хитрішим, аніж прямолінійний “молотковий” стиль Вишиванюка.

Можливо, саме ці риси будуть визначальними у лобіюванні на потреби Прикарпаття бюджетних коштів з Києва, а також пониження температури та творення додаткових підводних течій у протистоянні та взаємопоборюванні агресивного до “регіоналів” місцевого політикуму. І не варто скидати з важелів боротьбу нової команди за керівні посади у ОДА, що розпочнеться з понеділка, а також “фактор Личука”…

 

Роман Вірастюк, український спортсмен, штовхальник ядра. Срібний призер Чемпіонату Європи 1994-го року:

Vir

«Василь Михайлович – людина з своєю позицією. Якщо ви знаєте, то ще з 2003-2004-х років він не міняє свої вподобання. Чуднов завжди тримається однієї  лінії, яку він собі обрав, а це, як на мене, дуже важливо для людини. Я спортсмен, який колись обирав собі ціль і вперто до неї йшов, я його поважаю через те, що він собі визначився і як мужчина не міняє своїх пріоритетів. Знаю я його вже давно років десь так 6 чи 7. Будучи керівником підприємства він допомагає спортсменам, від допомагає спорту в плані проведення спортивних свят. Пішовши на вибори до Верховної Ради у 2010-му році, де його не сприймали, він говорив людям правду. Але  наші люди хочуть чути казки. Тому нажаль він не пройшов. Але якщо оцінювати його чисто з людських якостей він мені імпонує, як мужчина і громадянин, а що він зможе зробити для області покаже час».

Ігор Дебенко, політолог:

“Звільнення Михайла Вишиванюка й призначення на посаду голови ОДА Василя Чуднова стане важливим та показовим викликом для останнього й вже стало квитком у “покращене” майбутнє для першого. Завдяки досвіду, харизмі та жорсткій репутації Вишиванюку загалом вдалося впоратися із покладеними на нього під час “другого пришестя” завданнями. Зайвим свідченням цього і стала нова посада Михайла Васильовича… Вона, втім, носить скоріше потішно-символічний, аніж реально-повноважний характер. Красиво пішовши, його досвід та навики тим не менш ще можуть виявитися затребуваними для області. Питання лише чи буде це вже потрібно самому Вишиванюку? Призначення ж Василя Чуднова є загалом прогнозованим, зайвий раз підтверджує практику партійного функціоналізму чинної влади й у контексті з призначенням прокурора та очікуваною появою нового начальника міліції є окресленням нових реалій. Це – підготовка до президентських виборів та мінімалізація протестних настроїв серед населення у відповідь на економічну розруху в країні. Не слід забувати і про те, що для Василя Михайловича посада голови ОДА стане першим подібним управлінським досвідом. На ній чиновнику тим не менш доведеться перейматися не стільки “господаркою”, як займатися політикою. І у контексті цього – протистояти не лише опозиційним політичним силам, обласній раді, але й якісно переосмислити одержану у спадок виконавчу вертикаль, вибудувати її уже під себе. Відтак, “Писанкове Прикарпаття” й надалі, на жаль, так і залишатиметься красивою, але нереалізованою мрією…”

VjJDsxMmcKo

Виконавчий директор Асоціації сільських голів Західної України – Юрій Івасюк:

«Для мене це людина позитив. Я є жителем Верховинщини моє коріння з відти, і ходивши по Верховині я задавав людям питання хто з наших чиновників чи депутатів Верховної Ради, хто найбільше допоміг нашим районам:Косів, Снятинщина, Верховина? І багато людей говорять що це Василь Чуднов. Він підтримує місцеве самоврядування. Ми впевнені, що Василь Михайлович і дальше продовжуватиме нам  помагати».

Володимир Великочий – Директор Інституту туризму Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника:

5-1

 

«Перше, що б хотілось сказати, що з переходом Михайла Васильовича на посаду радника президента можна стверджувати про, напевне, завершення ери Михайла Васильовича Вишиванюка у Івано-Франківській області. Під час його керування було піднято достатньо високу планку у соціально-економічному розвитку. Тому Василю Михайловичу дістається крім того спадку який вже є, ще й добрий приклад того як потрібно це робити та здійснювати. В мене нема сумнівів, що виходячи з людських якостей Василя Михайловича: його порядності, його щирості та відвертості, вміння іти на діалог, вміння швидко та адекватно реагувати на вимоги які ставлять перед ним час та ситуація і вміння вирішувати завдання які ставить перед ним керівництво. Тому він мав би справитись з тими завданнями які покладає на нього Президент України, як на голову Обласної Державної Адміністрації. Будемо сподіватися, що таке рішення принесе користь усій Івано-Франківській області».

Василь Кедик, політолог:

“Сьогодні чимало прикарпатських експертів та політиків твердять про те, що заміна Вишиванюка на Чуднова в кріслі губернатора Франківщини зроблена Януковичем з прицілом на майбутні вибори 2015 року. Однак не думаю, що Чуднов зможе забезпечити кращий електоральний результат для Януковича в нашій області через два роки, ніж це було б при Вишиванюку. Це не зовсім вдале рішення Президента з огляду на те, що досвідченого управлінця з ознаками стратегічного мислення змінила на посаді людина з бізнес-середовища, якій вдалося зробити стрімку кар’єру в політиці завдяки бізнесу, однак не завжди виходило знайти спільну мову з представниками протилежних політичних поглядів. Василя Чуднова можна назвати менеджером, однак він аж ніяк не є топ-менеджером у політиці. Натомість наступні два роки вимагатимуть від губернатора вміння налагодити роботу з політичними центрами впливу області, сформувати команду, перед якою стоятимуть не тільки управлінські цілі та яка буде здатна до маневру. До речі, щодо команди, то Чуднову важко буде віднайти таких людей, як, наприклад, Василь Брус, який пройшов з Вишиванюком дві губернаторські каденції. Тобто для того, щоб відчути командне плече новому губернатору знадобиться достатнього часу, однак ліміт цього часу не є безмежним. Натомість цікаво буде спостерігати за вирішенням кадрового питання – кому із заступників Вишиванюка вдастся зберегти власну посаду. На мою думку, найбільші шанси залишитися «в грі» має Руслан Гусак. Натомість звільнять Романа Іваницького або Василя Плав’юка для показового оновлення керівної ланки ОДА. Щодо Гусака, то це фігура, яку дехто називав навіть наступним губернатором. В світлі зростання авторитету та впливу Гусака в період «пізнього» Вишиванюка дуже цікаво буде спостерігати за його роботою та амбіціями у команді нового губернатора

c171099-photo-135

Мелетій Костицький: завідувач Відділенням хірургії хребта і спинного мозку у Обласній клінічній лікарні:

«Коли я 8-го числа дивився новини  і почув, що на посаду нового губернатора призначили Василя Михайловича, зізнаюсь, мені було приємно почути це прізвище, хоча з паном Василем, я знайомий порівняно недавно,і перш за все знаю його, як пацієнта. Він досить чудова та позитивна людина. З перших моментів спілкування  для себе я відмітив, що людина він надзвичайно порядна і добра з позитивною енергетикою. Ще хотів би відмітити, що маючи російське прізвище, Чуднов Василь Михайлович є великим патріотом гуцульського краю. Звичайно, всі ми знаємо, яка зараз ситуація в країні, тому йому дісталась тяжка ноша. Знаючи його, як людину яка пройшла складний труд шлях і завжди добивалась позитивних результатів, хотів би йому побажати, від щирого серця, стабільного здоров’я та досягнути високих результатів на Франківщині».

Богдан Федьків, депутат Івано-Франківської міської ради, Партія Регіонів:

Зміна означає зміну. Тобто чотири роки відпрацював Михайло Вишиванюк і глава держави вирішив відправити його на іншу роботу і головою ОДА призначив Василя Чуднова. Це означає, на мою думку, що з наближенням президентських виборів робиться ставка на людину, яка очолює обласну партійну організацію, адже саме ця політична сила буде основою при забезпеченні ідеологічної, технічної та організаційної роботи на виборах. Оскільки Чуднов очолює партійну організацію, то закономірно, що і обласну владу має очолювати одна людина. Можливо, якби Михайло Васильович свого часу погодився очолити партійну організацію, він би і далі лишився на посаді. Це моя точка зору. Я не думаю, що в роботі Михайла Васильовича було багато якихось провалів в області. Він людина досвічена, відомий управлінець, компромісний, хоч деколи і жорсткий. Але він не міг взяти той тягар, який йому не під силу. Ми знаємо, що в державі загалом складна економічна ситуація. Завдання ставили дуже грандіозні, а деколи через нефінансування виконати їх не вдавалося. Очевидно, що Михайло Васильович усвідомлював це сам. Він завжди казав, що все гаразд, але реально не міг вплинути на ситуацію. Відбулося свого роду перезавантаження влади в області. Чи це помилка Президента? Давайте подивимося на перші кроки нового керівника, перші його рішення, те як його сприймуть в облраді, як він буде сприймати область і тоді будемо робити висновки. Президент сам зрозуміє чи це було пормилкою, чи ні. Я прихильник такої думки, що все, що робиться, то все на краще.”

30