У друкованому варіанті газети “Експрес” у рамках журналістського розслідування “Гроші Тягнибока” видання оприлюднило досить цікаву інформацію, про те, чому і яку позицію зайняла партія “Свобода” в обласній раді Івано-Франківщини, коли провалила голосування за проект рішення про видобуток сланцевого газу на Прикарпатті.

“За дозвіл” працювати у Західній Україні, добувати тут сланцевий газ, американській компанії “Шеврон” одним із високопосадовців “Свободи” запропоновано заплатити 450 мільйонів доларів. Гроші мали надійти на сонячний Кіпр, на рахунки фірми “Бовалон Інвестментс лімтед” – така собі доброчинна допомога “для патріотів”. Кажуть, від такої нахабності американці присіли. Але щоб вони думали активніше, партія “Свобода” показово провалила нещодавнє голосування в обласній раді Івано-Франківщини. Мовляв, нема “співпраці” – нема дозволу: “громада проти”. Американцям дали  змогу подумати ще раз. Пообіцяли поставити питання на голосування повторно – “якщо будуть враховані зауваження”, то, можливо, “громада погодиться”, пише Експрес.

Залишається лише зачекати наступної сесії обласної ради і подивитись, чи підтримає “Свобода” угоду на цей раз. Нагадаємо, що голова фракції ВО “Свобода” в Івано-Франківській обласній раді Василь Попович у своїх заявах неодноразово говорив, що інтереси громад в угоді взагалі не було враховано.

Chevron

“Там (в угоді) ідеться лише про надання 500 млн доларів щорічно на соціально-економічний розвиток і то на розсуд Chevron. Нас не задовольняє така гуманітарна допомога. Ми висловлюємо конкретну претензію. Зокрема, є сумнівна фірма “Надра Олеська”, яка має отримувати 10% від прибутку. Ми хочемо, щоб область мала відповідно відсоток від прибутку. І це не буде гуманітарна допомога, а конкретний нормальний діловий підхід до справи,” – заявив Василь Попович в коментарі інтернет-ресурсу “День”.

Яку позицію займе ВО “Свобода” невідомо, однак фінансовий інтерес партійців до питання сланцевого газу є досить очевидним, – йдеться у журналістському розслідуванні газети”Експрес”.