Мінінфраструктури знищує малий і середній бізнес в Україні, щодо міжнародних вантажних перевезень.
Сьогодні знову хочу повернутися до питання дозволів на перевезення вантажів територією Республіки Польща.
Щоразу, коли дізнаюся про «ноу хау» тих, хто запевняв, що коли Ноняка не буде в Укртрансбезпеці, не буде проблеми з польськими дозволами, то думаю, що це вершина цинізму. Аж ні! За кожним ляпом слідує наступний, ще абсурдніший за попередній.
Так от, молоді дарування з уряду технократів, які взялися керувати інфраструктурою, мало того, що вирішили в оригінальний спосіб створити ілюзію збільшення кількості дозволів, залізши у 2019 році в і без того не достатню квоту 2020, то ще й встановили квоту на їх видачу.
Більше того: на цей раз здивували і принципом квотування. Якщо влітку були встановлені денні квоти для кожного ПВД, то тепер квота – це суцільний ребус.
Для громадськості принцип квотування анонсували наступним чином: узято до уваги результати ефективності використання дозволів українськими перевізниками. Яким чином «взято до уваги» відомо тільки тим, хто брав до уваги.
Перевізники шоковані таким розумінням принципу прозорості нової влади.
Виглядає так, що взяли до уваги «аналізуючи» тільки перше півріччя 2019 року.Ті перевізники, які ні разу не з’їздили до Польщі у першому півріччі, або, скажімо, з’їздили з десяток разів, отримали «сюрприз» – несподівано для себе дізналися, що позбавлені можливості отримати з 10 000 дозволів квоти 2020 року дозвіл.
Тобто, якщо у перевізника сезонний товар або ж він новачок і тільки – но почав займатися вантажними перевезеннями, то хай відпочиває! Дозвіл йому не отримати. Дарма, що автомобіль завантажений і замитнений!
В свою чергу великі перевізники отримують десятки і сотні дозволів для перевезень вантажів у Польщу, чим в кінці року витіснили малі і середні транспортні компанії з ринку.
Ціни на перевезення також зросли за рахунок штучно створеної Мінінфраструктурою монополії на ринку вантажних перевезень.Не зрозумілий даний розподіл квот і з роз’яснення, розміщеного на сайті Міністерства інфраструктури України. https://mtu.gov.ua/news/31358.html Багато слів про прозорість розподілу та про частку ринку передують фразі ні про що, яка дослівно звучить: « здійснюється перевізникам, які зробили найбільшу кількість поїздок їх транспортними засобами». Українці в таких випадках говорять: «Що знав, те й довідався».
Тож анонсована «прозора» схема розподілу дозволів – виявилася черговою обіцянкою-цяцянкою.
АсМАП та МІУ де їхні члени складають більшість комісії по розподілу дозволів, вирішили по квотувати для ‘’своїх’’Цікаво, які ж іще схеми придумуватимуть ці розумники замість того, щоб мобілізувати зусилля на те, щоб таки домовитися про збільшення квоти дозволів, яка є катастрофічно недостатньою (160 тисяч – це фактично рівень 2013 року, коли вантажні потоки ще не переорієнтувалися зі сходу на захід)?
Це було б смішно, якби не було так сумно, бо ціну своїх помилок і недолугих рішень вони не оплачують з власної кишені. Її сплачують перевізники. Причому, дрібні перевізники. Ті, для кого це – єдиний спосіб прогодувати сім’ю, – написав Михайло Ноняк.
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!