У Коломиї на Івано-Франківщині готуються до відкриття інноваційний ветеранський центр, який стане осередком всебічної підтримки ветеранів та їхніх сімей.
Ініціатива реалізується спільними зусиллями волонтерів громадської організації “Сила громади” та представників місцевої влади.
Центр пропонуватиме широкий спектр послуг, спрямованих на задоволення різноманітних потреб ветеранів. Серед ключових напрямків роботи:
- Психологічна допомога
- Юридичні консультації
- Сприяння у працевлаштуванні
- Підтримка в освітніх питаннях
- Проведення різноманітних терапій
Зі слів Юрія Белявського, координатора проєктів ГО “Сила громади”, перед відкриттям центру представники громадської організації поспілкувалися з ветеранами та членами їхніх сімей, щоб зрозуміти, які послуги їм потрібні.
“35% наших респондентів розповіли, що потребують психологічної підтримки. Багато хто з хлопців хоче відкривати власну справу, але, як показує практика, бізнеси банкрутують через те, що немає відповідного супроводу. Хтось хоче настільний теніс, хтось — ігрові приставки. Маємо облаштувати центр так, як хочуть ветерани”, — говорить Юрій Белявський.
У центрі для військових та членів їхніх сімей проводитимуть індивідуальні й групові консультації. Окремо психологи працюватимуть з дітьми. Також, за словами Юрія Белявського, два кейс-менеджери консультуватимуть відвідувачів стосовно отримання пільг, працевлаштування, відкриття власного бізнесу, захисту прав чи навчання.
“Кейс-менеджери — це фахівці із супроводу ветеранів. Також міська влада хоче, щоб там були представники з місцевого самоврядування та державних органів, які надаватимуть послуги в одному з кабінетів. Тобто представники ЦНАПу, паспортного столу”, — розповідає Юрій Белявський.
Для відвідувачів планують проводити арттерапію та іпотерапію. Юрій Белявський каже: працівники центру також хочуть налагодити співпрацю з реабілітаційним центром “Тепло крилатої душі”, який заснувала мати льотчика-винищувача та Героя України Степана Тарабалки — Наталія Тарабалка.
Для протезованих бійців проводитимуть налаштування протезів. Все для того, пояснює Юрій Белявський, щоб заощадити час ветеранів.
Белявський зазначає:
“Часто хлопці й дівчата на налаштування протезів їдуть у Львів чи Київ. Донори нададуть гроші, ми навчимо спеціаліста, і замість того, щоб їхати кудись, налаштування протезів буде тут. Це — підтягнути протез, налаштувати якісь деталі, елементи. Ми б хотіли, щоб людина, яка цим займатиметься, теж була ветераном. Хочемо реалізувати все цього року”, — каже Юрій Белявський.
Завершення ремонтних робіт та офіційне відкриття центру заплановане на кінець вересня 2024 року.