Фото - Барабошко: Монтян, Шарій? Інфовійсько не боротиметься з інакодумством

Кілька днів тому він став радником міністра Стеця. “Дані про те, що ми вщент програємо, застаріли” – Особисто моя робота почалася з вчорашнього дня. До певних ініціатив #МінСтець я долучався з самого початку, але не систематично. Я людина з того табору, яка критикувала і саме міністерство, і міністра. Стецю навіть у коментарях скидають скріншоти моїх критичних висловів.
Водночас перед тим як критикувати, вирішив представити конструктивні пропозиції. Здивувало те, що вони були розглянуті та взяті до уваги. З того, що я встиг помітити, є велика проблема з бюрократичною тяганиною. Як завляв міністр, на папері міністерство створене 3 тижні тому, а рахунку немає досі. Аналогічна проблема з інфраструктурою. Це не давало можливості офіційно долучати людей і, відповідно, гальмувало роботу. Впевнений, зараз процес піде значно швидше, – каже Олександр Барабошко. Щодо роботи міністерства то моніторинги блогосфери та журналістського середовища є одними з пріорітетних завдань.
Ніхто не вдаватиметься до цензури, українці досить розумні люди, щоб самостійно для себе приймати рішення що писати, лайкати, репостити. Значною проблемою було те, що ефір насичувався брехливою інформацією. Пріорітетним завданням міністерства буде саме її спростування на офіційному рівні та донесення державницької позиції. Наприклад, щоб коли йшла мова про воєнні операції, люди в паніці не шукали інформацію в різних пабліках, де часто вкидають “дезу”, а дізнавалися офіційну і перевірену інформацію з першоджерел. Перевірена – це ключове слово, бо важливим буде фактор довіри. У соціальних мережах ніхто створюватиме друге “Ольгіно”. Фактично вже цілий рік і без міністерства наші люди щоденно виступають на захисті інформаційного фронту в країні. Слід відзначити, що це у них виходить на професійному рівні. Головне – не заважати, а допомагати інсайдами, оперативною інформацією. Сильною стороною буде налагодження комунікації.
Навіть якщо в Росії буде кілька тисяч ботів, то у нас вся країна згуртувалася, це набагато сильніший фронт. – Чи справді Україна вщент програє інформаційну війну і чому? – Нижче дані сервісу toptwit.ru з аналітикою твітер-акаунтів по сегменту СНД. Рік тому в ньому українських користувачів і близько не було, зараз президент на топовій позиції усього РУнету. Дані про те, що ми вщент програємо, застаріли, але нам точно ще є над чим працювати. Зокрема, і досягнення в країні будуть сильним фактором. Снимок экрана 2015-02-25 в 17.26.43 Снимок экрана 2015-02-25 в 17.26.59 – Інформаційні війська – це проект під твоїм кураторством? – Долучився до цього проекту вже на етапі його готовності.
Себе бачу на роботі в оперативному реагуванні й комунікації з інтернет-користувачами та низкою проектів, які будуть непублічними. – Чи сформований список ботів і проросійських блогерів? – Ці списки дуже часто потрапляють до відкритих джерел, після взлому емейлів кремлівських кураторів.
Ось свіжі з маркуванням: https://twitter.com/JuliaDavisNews/status/569258215382355971 https://twitter.com/JuliaDavisNews/status/569258401726906368 https://twitter.com/JuliaDavisNews/status/569258496891494400 – Люди, які критикують владу (наприклад, Олексій Мочанов, Володимир Петров, Альфред Кох) ідентифікуватимуться як ваші опоненти? – Однозначно ні. Головне, щоб ця критика була конструктивною. – У Facebook є “альтернативні” блогери на кшталт Тетяни Монтян, Анатолія Шарія, у яких є чимала аудиторія. Саме з такими людьми у соцмережах ви й конкуруватимете за суспільну думку? – У нас вже був один державний орган, який мав боротися з альтернативними точками зору. Він називався комісія з нац. моралі. Наразі він розформований.
Точно не наша історія боротися з інакодумством. Наше завдання – захист національних інтересів відповідно до закону України. – Якщо блогери робитимуть пости, наприклад, з пропагандою ухиляння від мобілізації – це не ваш профіль, ними займатимуться правоохоронні органи? – В цьому питанні ще не розібрався. Особисто я не прихильник дій адміністративного характеру. – Перевірка інформації з фронту – наскільки це буде оперативно, і які джерела перевірки?
Бо, наприклад, дані Генштабу і показання відомих у FB бійців можуть кардинально відрізнятися? – Міністерство систематизуватиме дані і надаватиме найповнішу картину. Це можна буде перевірити після кількох разів. – Якщо ви займатиметеся перевіркою, чи означає це, що для українця умовні дані Тимчука стануть неактуальними? – При всіх закидах саме такі люди заповнювали інформаційний вакуум до цього. Іншого нічого не придумали.
Саме через такі обставини і було сформоване міністерство, щоб видавати цю систематизовану позицію. – Які бюджети може освоїти міністерство інформації? Які стосунки будуватимуться мінінформації зі ЗМІ? – Питаннях бюджету другорядне, бо: а) сам не знаю його; б) для мене воно не є пріорітетним.
Думаю, згодом зможу відповісти детальніше. Стосунки зі ЗМІ виключно на прагматичній основі. Ми повинні спростити роботу ЗМІ у комунікації з державними органами.
З іншого боку, комунікуватимемо зі ЗМІ з питань поширення якоїсь неперевіреної іноформації. – У своїх останніх постах в Facebook ви хвалили президента.
Тобто, мінінформації працюватиме на імідж України чи на імідж Петра Порошенка? – Однозначно це робота на імідж України, навіть якщо це потребуватиме працюватим також на імідж президента. – Як зміниться отематика собисто твоїх постів? – Планую продовжувати розкуто спілкуватися, мінімізуючи офіціоз, але, можливо, збільшиться кількість інформації, пов’язаної з моєю безпосередньою діяльністю в міністерстві. “Недільні фотки для “дєвачєк”” продовжу постити. Ростислав Буняк.