news-image: Калуш не підпадає під часткову мобілізацію

— Мобілізацію проводить тільки військкомат, є підписані відповідні угоди щодо транспорту, інформування, забезпечення продуктами, тож місто повністю забезпечує мобілізацію у місті, — зазначив міський голова. — 47 калушан, яких повістками викликав військкомат, не призиваються у військо. Оскільки Калуш є містом хіміків, часткова мобілізація тут не проводиться. Ми відслідковуємо ситуацію на хвостосховищах, Чечвинському водосховищі, що дві години контактуємо з ТОВ «Карпатнафтохім», адже там є сховище радіоактивних матеріалів, пишуть Вікна. 

За словами Ігоря Насалика, сьогодні сесія Калуської міської ради передбачить кошти для військовослужбовців, адже нині армія не забезпечена належним чином навіть формою.

— Жодних інших збройних формувань, крім Збройних сил України і Національної гвардії, яка формується на основі Внутрішніх військ України, немає і бути не може. Тому будь-яке ходіння людей у масках, із незрозумілою зброєю, як би вони не називалися, — Самооборона, Правий сектор, Комунальний сектор, Міський сектор — вони є поза Законом. І до них будуть застосовані всі заходи у межах законодавства України як до незаконних збройних формувань, — запевний міський голова.

За словами Ігоря Насалика, військові частини Внутрішніх військ, яка дислокується у Калуші, вирушили до Харкова. Серед них — 15 хлопців із Криму:

— Я звернувся до кримців, адже, можливо, вони не хочуть їхати, тоді я б звернувся до керівництва області, щоб залишили їх на службі у Калуші. Мене вразило, але вони сказали: «Мы идём воевать за своё государство — Украину».