реклама

Лендарна гуцулка Чукутиха зустрічала гостей музею народного мистецтва в Косові (фото)

рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Все це — не уривок з фільму про паронормальні явища, а справжнє мистецьке дійство під назвою «Ніч у музеї», яке влаштували для мешканців Косова співробітники місцевого Музею народного мистецтва і побуту Гуцульщини.

«Ніч музеїв» — міжнародна акція до Дня музеїв, яка дозволяє оглянути музейні експозиції та взяти участь у різноманітних заходах вночі. У цю ніч більшість музеїв Європи відкриті для відвідувачів після заходу сонця, а деякі, навіть, до ранку. Основна мета акції — показати потенціал сучасних музеїв та залучити до них молодь.

Косівські музейники вже втретє організовують подібне дійство. І кожного разу за іншим сценарієм, адже багато хто з гостей відвідує це свято щороку. Цього року зали ледве вміщували бажаючих відвідати Музей уночі, пишуть Версії.

Гостей музею зустрічала легендарна Чукутиха з гуцульськими жартівливими співанками. Відвідувачі дізналися про цікаві факти з життя літньої жінки зі знаменитої світлини Миколи Сеньковського.

Несподіванкою для учасників дійства стала презентація незвичайного експонату, що зберігається у сховищах Музею ще з дня його заснування. Музейники представили глядачам таємничий портрет 1970 року, який в радянський перебував під негласною забороною, через прізвище портретованого. На картині зображено чоловіка з вусами в гуцульському вбранні. Деякі гості музею впізнали в ньому Володимира Шухевича – автора знаменитого п’ятитомника «Гуцульщина», відомого дослідника культури і побуту гуцулів, діда генерала УПА Романа Шухевича.

Співробітники Музею підготували для відвідувачів цікаві гуцульські загадки, записані В.Шухевичем в одній з експедицій та конкурс «Загадкові артефакти», де пропонувалося відгадати призначення гуцульських предметів побуту. За правильні відповіді гості отримували невеличкі подарунки на згадку.

Під звуки громовиць екскурсанти поринули у світ народних вірувань мешканців Карпат — дізналися легенду про створення граду, побачили гуцула-Градівника та обряд замовляння хмар. Запам’яталися учасникам «Ночі в музеї» і мелодії на дримбі та сопілці та частування карпатським чаєм.

Вікторія Яремин — завідувач Косівського музею народного мистецтва і побуту Гуцульщини (філії Національного музею НМГіП імені Й.Кобринського)

P.S.Дякуємо за допомогу друзям-волонтерам: Руслану Солиджуку, Oleksandr Bondarenko, Тарас Пасимок, Назарій Маречко та пані Жанні Капінус.

Дійство організували співробітники музею: Вікторія Яремин, Лідія Палій, Тетяна Березка, Юрій Джуранюк і Андрій Міленко. Фото: Таня Костинюк, Вікторія Яремин.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

За вихідні в Івано-Франківську виявили 7 водіїв з ознаками сп'яніння

За вихідні в Івано-Франківську виявили 7 водіїв з ознаками сп’яніння

Патрульна поліція Івано-Франківська посилила контроль за нетверезими водіями на дорогах міста та зафіксувала низку серйозних порушень, включаючи затримання водія, який керував автомобілем у стані сп’яніння, вже будучи позбавленим відповідного права.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
діти ВПО

Світло пам’яті: в Івано-Франківську діти ВПО створили свічники для вшанування загиблих захисників України (фото)

В Івано-Франківську діти ВПО разом із батьками вшанували загиблих захисників України. Протягом тижня в просторі БФ «Відроджені єднанням» вони створювали символічні свічники, аби 24 лютого засвітити свічки пам’яті перед портретами…

ПЕРЕГЛЯНУТИ
До річниці повномасштабного вторгнення Івано-Франківський театр зіграє у Варшаві виставу "Дзяди"

До річниці повномасштабного вторгнення Івано-Франківський театр зіграє у Варшаві виставу “Дзяди”

Івано-Франківський національний академічний драматичний театр імені Івана Франка проводить серію показів вистави “Дзяди” за поемою Адама Міцкевича у Варшаві, що стане важливою частиною масштабної культурної дипломатії, приуроченої до третьої річниці…

ПЕРЕГЛЯНУТИ