Маленька, кучерява Юля зараз сидить на ліжку і заплітає ляльці коси. Щось наспівує, бурмоче собі під ніс. Медики кажуть, що це зараз вона така спокійна, а ще кілька тижнів тому, одразу, коли сюди потрапила, постійно плакала і всіх боялася, була сумна та пригнічена. Лише повторювала: «Тільки не бийте мене», пишуть Версії з посиланням на PRESS-ЦЕНТР.

Юля із багатодітної сім’ї, де є шестеро дітей. Найстаршому братові 9 років, найменшому лише кілька місяців. Троє старших – двоє хлопчиків та дівчинка уже ходять до школи. Мама їхня ніде не працює, оскільки з однієї декретної відпустки йде в наступну. Однак вважається матір’ю-одиначкою.

– Чоловік в неї є, кажуть, що то він і є біологічний батько усіх тих дітей, але вони не оформляють на нього дітей, щоб допомогу отримувати, – кажуть односельці. – Отак і живуть: вона ніде не працює, він теж. Влітку, чула був на Яворівському полігоні, а що там робив – невідомо.

Тим не менше, плящина оковитої сумнівної якості в хаті є завжди. А коли глава сімейства добряче нап’ється, береться «виховувати» дітей. Востаннє так побив 6-річну донечку, що дитя опинилося в реанімації. Найжахливіше те, що мати не лише не заступилася за дитину, а навіть «швидкої» не викликала. Пізніше оправдовувалася: боялася п’яного чоловіка.

Про трагедію у сім’ї через кілька днів дізналася депутат Теляжської сільради, до якої належить і Трудолюбівка, Марія Гура і повідомила про це соціальні служби.

– Та на те дитя страшно було дивитися! – розповідає кореспонденту zaxid.net пані Марія. – Синє, місця живого на ній не було! Отак лежала в хаті і вмирала. Виявляється, той «батько» бив цю крихітку якимсь поліном і шлангом від пральної машини! Вони б’ють і старшого малого. Розказували люди, що тато десь прив`язував його тижнями в підвалі. Люди бояться туди втручатися, бо той чоловік – неадекватний. Він і мені погрожував хату спалити, коли я викликала соціальні служби.

Соціальні працівники вилучили дітей та відправили до Львова у притулок. Але наразі вони у лікарні – проходять обстеження та оговтуються після життя у так званій сім’ї.

– Ми про такі проблемні сім’ї дізнаємося від керівників сільрад, дільничних правоохоронців, школи, – говорить керівник служби у справах дітей Львівської обласної адміністрації Володимир Лис. – В даному випадку, вони в нас на обліку стояли як багатодітні. Про те, що в сім’ї відбувається насильство, не знали. Зараз вирішується питання про позбавлення матері батьківських прав на дітей і про притягнення до кримінальної відповідальності вітчима (адже саме так він проходить по документах).

Йому інкримінують умисне нанесення тілесних ушкоджень середньої важкості, він зараз під домашнім арештом.

У Телязькій сільській раді від усіх звинувачень відхрещуються. Кажуть, що про сім’ю цю знали, однак нічого вдіяти не могли, оскільки ні голова, ні секретар на власні очі не бачили, аби батько бив дітей.

– Ну що ви від них хочете? – оправдовують односельчан у сільраді. – Молода сім’я, по 30-35 років, як могли, так і жили. А то роздули вже проблему на всю область.

– А чому ж той чоловік так сильно дітей своїх бив? – цікавимося.

– Ну, а як видумаєте – легко жити, коли шестеро дітей, а хліба немає за що купити?

Тепер подальшу долю малюків вирішуватимуть чужі тьоті і дяді. Швидше за все, шукатимуть їм прийомну сім’ю. А горе-батькам хочеться нагадати, що діти – це не стихійне лихо, аби потім на них зганяти злість, що «немає за що хліба купити».