Пов’язане зображення

На відео строковика чутно, як що майор вживав купу нецензурних виразів. Коли він побачив, що його знімають, то переключився на Рурку – кричав, лаявся та вимагав вийти на плац. У відповідь хлопець сказав, що має відпочивати, адже йому заступати на патруль. Згодом словесна перепалка продовжилася, пишуть Версії з посиланням на ТСН.

“Ти не то, що непотріб для Збройних сил, ти непотріб для українського суспільства”, – сказав майор.

У коментарі для ТСН.ua Рурка заявив, що інцидент трапився із заступником командира першого навчального механізованого батальйону І.П.Слободою. Хлопець пояснив, що в наряді не може виконувати весь розпорядок дня.

“Заступив в наряд о 6-ій годині. Виходить, що наряд підпорядковується своєму розпорядку дня… Я йду на прийом їжі за своїм розпорядком дня, коли мені зручно. В мене є свій час зміни – я заступив на патруль, у мене зміна з 10 до 2 ночі патрулювати, чотири години потім відпочиваю. Потім знову, з 6 до 10 ранку патрулювати, наступні чотири години відпочиваю. І так по чотири години… Моя зміна була друга – з 10 до 2 ночі я маю патрулювати, а до того часу, від тоді, як я заступив на наряд, я маю відпочивати”, – пояснив Віталій Рурка.

За його словами, він не хотів публікувати відео, але пожалкував солдатів, які мають терпіти такі приниження.

“Він просто зайшов до казарми та почав нецензурною лексикою виганяти всіх з казарми. Зрозуміло, що буває таке, коли всі не виходять(…) Там просто було приниження солдатів. Мене вибісило не те, що він до мене щось говорив, а саме ставлення до солдатів. Тому що солдати, в першу чергу, це захисники нашої держави, а їх так просто тут принижують… Бояться всі сказати, бо бояться далі тут служити. Бо їм тут буде гірше”, – сказав автор відео.

Увага! На відео міститься ненормативна лексика.

 

Рурка пояснив, що поступив у Нацакадемію сухопутних військ і вирішив відрахуватися з 3-го курсу, тому йому треба було відслужити ще 40 днів на строковій службі.  За його словами, випадки приниження та образ на адресу солдатів у військовій частині вже були і їх також фільмували на відео.

“Є ще одне таке відео. Інший солдат знімав. Але там немає нічого такого. Там так само кажуть: “Два метри безобразія. Ти мені ще погруби”. Але воно не потрапило так поширено в Інтернет, як потрапило моє”, – стверджує Рурка.

Рурка наголошує, що його товариші по службі вже намагалися звернутися зі скаргами на таке принизливе ставлення, однак чи призвело це до якихось результатів, він не знає.

У приймальні Національної академії сухопутних військ телефоном порадили звертатися за коментарем до військової частини вже завтра, адже робочий день вже закінчився.