Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків зазначив, що ще один етап курсів української мови розпочнеться у березні, і наразі до нової групи записалося близько 45 охочих.
Про це він повідомив в етері радіо “Західний Полюс”.
У межах проєкту учасники групи не лише вивчають українську мову, але і часто їздять на екскурсії.
“Ми стараємось організовувати екскурсії, наприклад поїздку у Галич, якимось чином ще урізноманітнити. У нас дуже гарні викладачі, курси української мови продовжуються”, – зазначив міський голова.
Ще один етап курсів української мови розпочнеться у березні, і наразі до нової групи записалося близько 45 охочих. Проте є більший попит саме на формат навчання онлайн.
“Це є можливість удосконалити рідну мову, покращити свої навички. І важливо, що люди ідуть. Були люди із різних регіонів. Донеччина, Луганщина, Сумщина, Харків, Херсон. Ну тобто всі ті регіони, які зараз на жаль окуповані або в зоні бойових дій”, – зазначив міський голова Руслан Марцінків.
Аби записатися на курси української мови потрібно зателефонувати за номером – 067 648 82 04 (Галина Василівна). А в онлайн-групу – за номером 095 101 98 28 (Ірина Вікторівна).
Нагадаємо, нещодавно в Івано-Франківську відбувся черговий випуск слухачів безкоштовних курсів української мови, де протягом двох місяців 18 осіб, переважно внутрішньо переміщені особи, вдосконалювали свої мовні навички в офлайн форматі.
У рамках міської програми з підтримки вивчення української мови в Івано-Франківську завершився черговий етап безкоштовних мовних курсів, під час яких викладачі використовували сучасні інтерактивні методи навчання для максимально ефективного засвоєння матеріалу слухачами.
“Ми проводили курси з різними інтерактивними методами, використовували переклади, діалоги, роботи в групах. Практикували все, як в новій українській школі”, – розповідала координаторка офлайн курсів української мови Галина Гушман, підкреслюючи позитивні зміни у мовній практиці учасників.
Особливо зворушливою є історія Ольги Бойко, переселенки з Лисичанська Луганської області, яка свідомо перейшла на українську мову ще у 2017 році:
“Я коли приїхала до Лисичанська сказала: ‘Все, я розмовляю тільки українською мовою’. Бо я не хочу, щоби мене визволяли. І взагалі ми живемо в Україні, це державна мова і ми повинні її знати”, – розповідала пані Ольга.
Олена Приступа, переселенка з Харкова, яка проходить курси вже вдруге, відзначає комплексний підхід до навчання:
“Мені дуже сподобалась доброзичлива атмосфера на курсах і форма навчання. Дуже цікаво, коли нам організували поїздку в Косів. Це було надзвичайно, тому що мені більш цікаво академічне вивчення української мови, але і такі цікавинки, історичні місця, де культурна українська спадщина”, – ділилася враженнями пані Олена.
Міський голова Руслан Марцінків наголошував на важливості таких освітніх ініціатив:
“Ми створюємо всі можливості, щоби люди, які проживали в російськомовних регіонах мали змогу вивчити українську мову. Дуже важливо, щоби такі курси української мови були скрізь”.
Наступний етап курсів розпочнеться у березні, і вже зараз до нової групи записалося близько 45 охочих. Відтак організатори пропонують як онлайн, так і офлайн формати навчання для максимальної зручності учасників.
Нагадаємо, безкоштовні курси української мови для людей, які вимушено переїхали з інших регіонів України, відкрили в Івано-Франківську у березні 2022 року. Заняття тривали до червня. Мовні уроки відвідали 456 слухачів. У липні 2022 року на прохання ВПО у місті відновили мовні курси.
Уроки відбувалися щодня у ліцеях № 5, № 7, № 18 та № 22, а також в інших закладах, де тимчасово перебували люди з інших областей.
“На курсах люди зможуть заговорити українською чи вдосконалити своє володіння мовою. Розпочнемо з окремих лекцій, таких як “Кохай українською” чи розбір оновленого правопису. А згодом оформимо як повноцінний курс”, — йшлося у дописі заступниці міського голови Вікторії Дротянко.