У прикарпатських вищих навчальних закладах затримують виплату заробітних плат. Гроші на рахунках вишів є, але казначейство їх не пропускає.

За словами ректора Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігоря Ципенди, в університеті лише 50% викладачів отримали зарплату за жовтень. Стипендії студентам виплачені повністю, пише Галицький Кореспондент.

«Не знаємо, що буде далі. Ми перший раз зіткнулися з такою проблемою, бо до цього часу затримок з виплатою заробітних плат не було», – каже ректор.

Інформацію про затримку зарплати підтверджують і викладачі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. Кажуть, що за жовтень грошей так і не отримали. Ректор Євстахій Крижанівський ситуацію у ІФНТУНГ коментує неохоче.

«Затримка трохи є, але поки що все нормально. Ми розуміємо, що є серйозна економічна ситуація в державі і треба розраховуватися із зовнішніми боргами», – каже Крижанівський.

Викладачі Івано-Франківського факультету НУ «Одеська юридична академія» скаржаться, що не отримали навіть аванси за жовтень.

Працівники університетів розповідають, що їх попередили: за жовтень зарплати ще будуть, а за листопад-грудень скоріше за все розрахуються вже в наступному році.