PaliatDop

Мета благородна, адже в Івано-Франківську, на жаль, немало хворих потребують допомоги такого центру, проте «каменем спотикання» в цій історії є місце його розташування, а саме: приміщення житлового будинку, де проживає чимало людей.

20 листопада відбулась чергова зустріч мешканців будинку із завідувачкою виїзного/консультативного відділення ОКЦПД, який наразі тільки створюється, Людмилою Андріїшин.

Люди виступають категорично проти та хочуть зупинити створення цього закладу, аргументуючи це тим, що не було проведено жодних громадських слухань щодо цього питання, їх ніхто не попереджав (інакше, мешканці ніяк на це не погодились), крім того, люди відмовляються жити по-сусідству з консультативним центром, який, за їх словами, може перетворитись на стаціонар для хворих.

Мешканці запитують, де таке чувано, щоб у житлове приміщення, де цілий під’їзд живе людей, дітей возити онкохворих? Додають, що поруч знаходиться дитячий майданчик, де граються маленькі діти їздитиме машина швидкої допомоги, а це зовсім некомфортно для жителів цього будинку.

Зазначимо, що згідно до наказу Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 4 січня 2001 року №2 «не допускається розміщати у житлових та громадських будинках стаціонари, підстанції швидкої медичної допомоги, бактеріологічні лабораторії».

Проте, завідувач виїзного/консультативного відділення заперечила той факт, що під будинком стоятимуть автомобілі швидкої медичної допомоги та запевнила мешканців, що спеціальний транспорт приїжджатиме з тільки на виклик.

«У нас є машини і є гараж, тож коли лікар каже, що потрібно виїжджати, то автомобілями користуватимуться. Виїзне консультативне відділення  матиме дві бригади та тренінговий центр. Стаціонару і ліжок тут не буде. Тут будуть працівники, які їздитимуть до хворих додому. Дуже жаль, що люди це так негативно  сприйняли, бо в цілому світі навпаки йде підтримка від громади. Крім того, що у договорі про оренду зазначено, що нецільове призначення приміщення є підставою для розірвання договору оренди», – відповіла Людмила Андріїшин.

А на якій підставі з’явився цей договір про оренду?

Виявляється, що облаштування у цьому житловому будинку виїзного/консультативного відділення з надання паліативної допомоги дозволено згідно до  рішення Івано-Франківської міської ради від 21 серпня 2014 року, яке регулює це питання.

Згідно з ним, депутати розпорядились дати дозвіл виконавчому комітету міської ради на укладення договору оренди з Обласним клінічним центром паліативної допомоги на нежитлові приміщення площею 157,7 кв.м, розташовані на першому поверсі в будинку за адресою:  вул. Нова, 19-Б, на період до 30.06.2039 р. включно, для  розміщення виїзної/консультативної служби з пільговим нарахуванням орендної плати в розмірі 1,20 грн. в рік.

Обурені мешканці задаються питанням: чому не проводились громадські слухання щодо передачі цього приміщення під облаштування виїзного/консультативного відділення з надання паліативної допомоги? Проте їх організація не є прерогативою медпрацівників. Крім того, люди запевняють, що поруч є вільне приміщення 63 котельно-зварювального заводу, а також «пустує» Вовчинецький міський відділ міліції, то чому ж обрали їхній будинок? Мабуть, варто такі запитання направляти до міської ради.

Відомий франківський юрист, депутат Івано-Франківської міської ради 6  демократичного скликання  порадив мешканцям звернутись до санепідемстанції, щоб перевірити дотримання державних санітарних норм при облаштуванні у цьому житловому будинку виїзного/консультативного відділення з надання паліативної допомоги.

«Мешканцям ватро звернутись до санепідемстанції задля отримання інформації  про дотримання державних санітарних норм, так як розміщення будь-яких лікувальних закладів у житлових будинках заборонено згідно закону. Також  потрібно перевірити чи немає порушень у договорі оренди, адже їх наявність є підставою для розривання договору», – акцентував юрист Володимир Чорноус.

Тож, чи дозволять мешканці завершити облаштування цього консультативного центру і на чиїй стороні буде закон? Версії слідкуватимуть за розвитком подій.

Hospis1
Hospis2

Hospis3
Hospis4