У Івано-Франківську на вулиці Новгородській, серед історичних споруд зводиться будівля, яка за висотою уже значно їх перевищує.

Мова йде про новобудову біля ТЦ “Ельдорадо”, поряд з будинком номер 32 по вулиці Новгородська.

У своїх статтях Версії з’ясовували питання з зведенням нового будинку, що знаходиться на Новгородській. Як було вже написано раніше, нова будівля, ще до завершення робіт значно перевищує сусідній з нею будинок, який, до речі, є пам’яткою архітектури Івано-Франківська.

Wr7tIiMinTU

sI-c5FWYlTk

FEW1WKDpQ18
Чиновники розводять руками. За їхніми словами, проект будинку, що знаходиться на вулиці Новгородській було затверджено, ще задовго до призначення нового керівництва Департаменту архітектури, яке, відповідно, за прийняте попередниками рішення не відповідає.

Сьогодні Версіям всетаки вдалось поспілкуватись з головним архітектором міста Володимиром Гайдаром і розпитали його, щодо “новгородської” забудови:

Рішення на будівництво надавалося ще у 2006-му році, рішення на проектно-пошукові роботи у 2006-му році, рішення на будівництво у 2010-му році. Назва рішення така: «Будівництво крамниці канцтоварів з офісними приміщеннями» загальна площа якої 218 м.кв. на місці власного торгового павільйону, на орендованій земельній ділянці. Рішення, яке прийняли 19.10.2010 р. – дозволити підприємцю Лисаменко Іванні Стeпaнівній будівництво крамниці канцтоварів з офісними приміщеннями. Тобто тут ніяких змін не було і, дякувати Богу, про будівництво житлових приміщень мова не йде“, – розповів чиновник.

Була також декларація про початок будівничих робіт, яку ми взяли з сайту держархбудконтролю, – продовжує пан Володимир. – “Тепер пояснюю ситуацію, я тут з січня 2012-го року і цю інформацію я також мусив піднімати з архівів. Тоді були надані містобудівні умови і обмеження – це у 2009-му році, де були приписані характеристики об’єкту. Крамницю з канцтоварами запроектувати висотою в чотири поверхи в тому числі з мансардним поверхом, з дотриманням вимог державних нормативних документів по відношенню до оточуючих споруд – це те, що було дозволено. Чотири поверхи в тому числі з мансардним, тобто четвертий поверх має бути інтегрований в дах.

Ну плюс десь якісь вікна будуть виходити на фасад. Є схеми забудови по будівництві. На жаль проектних схем фасадів ми не маємо, але готуємо зараз запити на проектну роботу організацію, яка розробляла цю документацію, і на забудовника, щоб нам надали фасади будинків які були з відповідними погодженнями, раз приймалися рішення про дозвіл, раз є декларація і є дозвіл значить мав бути погоджений, як генеральний план так і фасадні роботи. Тобто ми будемо просити, щоб нам надали інформацію про фасад будівлі тому, що в нас тої інформації нема.

Але тут є деякі моменти. Є вказано, що поверховість крамниці 3 поверхи, а вже в обмеження десятого року – це чотири поверхи. Тобто в одному варіанті є три поверхи разом з горищем, а в другому варіанті є три поверхи і плюс мансардний поверх. Тому в другому варіанті виходить, що є вже чотири поверхи. Оце така ситуація, яку я можу вам озвучити на даний момент. Щось більшого я зараз вам не скажу, бо не маю більшої інформації. Коли ми дістанемо фасад, коли ми дістанемо погоджену проектну документацію від забудовника тоді я вам зможу ще щось додатково надати”, – детально пояснив Володимир Гайдар.

Будемо сподіватися, що будинок буде зведений так, як це зазначено у пректних документах про забудову. І головне – там не виросте ще один зайвий поверх, як це було за адресою: вул. Вірменська, 1, коли забудівник замість того, щоб провести обіцяну «ревалоризацію» (з французької підвищення якості містобудівного середовища реставрацією існуючих споруд і відбудову зруйнованих у автентичному вигляді) будинку, добавив до нього ще один  зайвий поверх.