sesia bilyi dim

 Здавалося б – місцеві вибори скінчилися і політичне активність мала б потроху затухати, але навряд чи це є можливим в найближчі тижні. Якраз в зв’язку з кадровими питаннями. БПП програв ВО «Свободі» місто (деякі аналітики іронізують, що тепер керувати містом буде не людина, а партія), але чи готовий президенський блок поступитися областю.

В зв’язку з цим містом ширяться чутки про імовірні кандидатури на посаду голови облдержадміністрації Івано-Франківська. І справа не в тому, що Олег Гончарук розчарував Президента, а в тому, що він пройшов в обласну раду і, швидше за все, саме його президенська партія проштовхуватиме на голову обласної ради. Хоча сам Гончарук ці чутки спростовує, але всі ми знаємо, як воно буває в нашій країні з кадровими рішеннями.

Зазначимо, що позиції ВО «Свобода» в обласній раді не настільки міцні, як в міській, де золоту акцію тримає «УКРОП», тому «свою людину» на посаді голови облради БПП цілком може отримати.

За інформацією «Версій», 17 листопада представники партій, які пройшли до обласної ради (окрім «Волі») зустрічалися, щоб створити робочу групу, котра повинна визначити подальший напрямок роботи новообраної обласної ради. Мова йде про те, коли запланувати проведення першої сесії (на якій депутати складатимуть присягу). Також, в неформальній обстановці, обговорювалися питання конфігурації можливих коаліцій. Наразі ще нічого не вирішено, але імовірність, що головою облради стане саме Гончарук досить висока, хоча можливі будь-які несподіванки.

Інше питання – хто посяде його місце в ОДА. Вже називають три імовірні кандидатури – Андрій Романчук, Василь Матійчик та Ігор Насалик.

Андрій Романчук є керівником юридичної компанії “Moris Group”, свого часу займав посаду заступника голови ОДА, меценат (зокрема його компанія допомагає відомій франківській формації «Перкалаба» та фінансує ряд мистецьких проектів). Втім, той факт, що його пов’язують з сумнозвісновідомим бізнесменом Олегом Бахматюком, може зіграти не на його користь.

andriy_romanchuk

Андрій Романчук

Про Василя Матійчика мало хто щось чув і воно не дивно, адже за чотири з половиною роки каденції депутат Івано-Франківської облради від Городенківщини Василь Матійчик не подав жодного депутатського запиту з проблемних питань життя своїх виборців. Але є інформація, що його просуває народний депутат і куратор Івано-Франківської області від БПП “Солідарність” Анатолій Матвієнко. Що з того вийде, – побачимо.

матійчик

Василь Матійчик

Ну, і третя кандидатура – народний депутат України Ігор Насалик, який у другому турі програв вибори міського голови свободівцю Руслану Марцінківу (нагадаємо, що після першого туру Насалик був переможцем). З огляду на ситуацію, що складається в місті та області, саме кандидатура Ігоря Насалика може стати тією противагою, котра не дасть одній політичній силі підім’яти під себе всю владу і вирішувати свої вузькопартійні інтереси не на користь громади, а на користь власного гаманця (бо вкладені в кампанію Марцінківа кошти потрібно віддавати). Адже, володіючи зв’язками на рівні міністерств і адміністрації Президента, Насалик може багато що зробити. Питання в тому, чи погодиться на цю пропозицію сам Ігор Насалик, адже наразі він є депутатом, то чи потрібно йому вішати на шию область з далеко не ідеальною ситуацією, як в політичному так і в економічному сенсі.

nasaluk_title_8679_615x462

Ігор Насалик

Імовірно в п’ятницю вже будуть відомі перші результати перемовин по обласній раді і гадаємо саме з огляду на ці результати будуть прийматися рішення по голові ОДА.