Нагадаємо, до Версій звернулися стурбовані мешканці села Волосів. Прикарпатці розповіли, що невідомі ледь не щодня вивозять деревину з місцевого лісу. Місцеві запевняють, невідомі вивозять лише здорові породи, залишаючи сухостій. А дерева під вирубку маркують за допомогою звичайного балончика з фарбою, який може придбати кожен.

Та балончики з-під фарби не єдині знахідки. Прогулюючись місцями вирубок, можна натрапити на великі купини, більше схожі на мурашники. Так недбалі лісоруби намагалися сховати сліди своєї «діяльності» – вирубку міцних, добротних дубів.

Журналісти Версій самі побували на місцях вирубок і одразу поїхали до Надвірнянського спеціалізованого агролісгоспу. Однак, керівництво,  побачивши камери, просто втекло.

Тому наша редакція підготувала інформаційний запит до прокурора Івано-Франківської області з проханням перевірити факти наведені у нашій публікації: «Пні, тирса та розбиті дороги – все, що мають селяни від сумнівної вирубки лісу на Надвірнянщині».

Відтак, стало відомо, що за результатами журналістського розслідування Версій розпочате кримінальне провадження.

«За вказаним фактом СВ Надвірнянського ВП ГУНП в Івано-Франківській області 11.04.2019 внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України.

Всі факти, наведені у Вашому зверненні, будуть перевірені в ході проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні», – йдеться у відповіді на запит.

До слова. Минулого року Надвірнянський спеціалізований агролісгосп оштрафували на понад 4 мільйони гривень за незаконні рубки. Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області за результатами планової перевірки нарахувала агролісгоспу 4 143 593,99 гривень шкоди, нанесеної довкіллю внаслідок незаконної рубки. Незаконно зрубано 700 м³ деревини.