Чи повернуться до опрацювання детального плану території забудови Пасічної уже в листопаді цього року? І чи не очікуватиме тоді жителів одного із найбільших мікрорайонів Івано-Франківська тотальна забудова житлових споруд без шкіл і дитсадків?

Пасічна — один з найбільших мікрорайонів Івано-Франківська, розташований в західній частині міста. Єдиний район міста, що знаходиться на лівому березі річки Бистриці-Солотвинської. З центральною частиною міста та іншими його районами, Пасічна зв’язана лише однією магістральною вулицею Галицькою, яка проходить мостом через річку.

Зараз житлова забудова Пасічної представлена здебільшого багатоповерховими будинками мікрорайонів, що розташовані по обидва боки вулиці Тролейбусної, та окремими кварталами на південь від вулиці Галицької на території колишнього села Пасічна. Наразі у мікрорайоні немає жодного облаштованого парку чи скверу, попри те, що вздовж лівого берега річки Бистриці-Солотвинської є території зі значним рекреаційним потенціалом.

x_3bcc63c5 [800x600]

Як відомо, кілька місяців тому івано-франківський департамент містобудування та архітектури взявся за опрацювання детального плану території забудови Пасічної. Зміни до проекту на Івано-Франківський міськвиконком виносилися двічі: у квітні та травні цього року. На першому засіданні, після обговорення схем, попросили у департамента містобудування та архітектури зменшити щільність забудови. Вдруге міськвиконком вислухав керівника цього департаменту Володимира Гайдара, коли були внесені зміни у схеми. Як виявилось, доопрацювання звелося лиш до відсунення забудови від перехрестя вулиць Галицької і Тролейбусної. Як пояснив тоді Гайдар, департамент передбачив ще і нормативний радіус влаштування кільцевого роз’їзду. Тому, якщо буде необхідність, то в проекті можна буде влаштувати рух по кільцю.

x_024bf63d [800x600]

Як вдалось з’ясувати журналістам місцевих ЗМІ, згідно схеми планується 26 нових споруд. Це майбутні забудови біля перехрестя вул. Галицької—Тролейбусної, вздовж Галицької вулиці від перехрестя до мосту по обидва боки вулиці, а також — на березі річки Бистриці Солотвинської між автомобільним та залізничним мостами, повідомляє Галичина. Якщо новобудови зведуть, а люди заселяться, то треба буде понад 1200 місць у садках. Натомість зараз є лише 530. Така ж ситуація і зі школами. Найближча до забудови — ЗОШ № 18, яка вже нині працює у дві зміни. Проектанти обіцяють звести нову школу поблизу школи-садка №6 (вул. Пасічна, 3), а також розширити дитсадок. Та на перешкоді цих планів є те, що земля, на якій мають зводити школу у приватній власності. Зважаючи на це перший заступник міського голови Зіновій Фітель запропонував винести питання на сесію міської ради, тільки за умови, що департамент опрацює перспективи добудови садків і шкіл.

x_0f19d6d3 [800x600]

Згодом головний архітектор міста, у розмові з представниками ЗМІ зауважив, що потрібно ґрунтовніше опрацювати питання і скоріш за все, це відбудеться після корегування генплану Івано-Франківська.

“Конкретного терміну не ставили, — відповів Гайдар кореспондентам Репортеру. — Думаю, що це буде після корегування ген­плану. Поставимо основні акценти, зробимо розрахунки, побачимо, чи треба мікрорайон ущільнювати, чи є можливість виносити додаткові площі. Бо ж особливих площ у місті немає. А отже планувати нові об’єкти інфраструктури нема де”.

Пізніше Володимир Гайдар повідомив, що генплан забудови Івано-Франківська завершать до середини листопада. А за місяць перед винесенням на розгляд і затвердження міськрадою головний містобудівельний документ міста також пройде процедуру громадських слухань і розгляд на засіданні містобудівної ради.

Отже, варто очікувати, що до питання забудови Пасічної повернуться уже в листопаді цього року. Тоді ж і дізнаємось, чи зможуть вирішити поряд із питанням забудови житлового масиву і питання інфраструктури мікрорайону.

x_80b56377 [800x600]

фото: Пасічна