svobbatkiv

Насправді, ситуація наступна. Дата проведення першої сесії 4 грудня – орієнтовна, але не остаточна. Вся справа в тому, що процес перемовин проходить, м’яко кажучи, непросто.

Коли представники всіх політичних сил, які пройшли в обласну раду зібрались на першу зустріч, певні політичні сили, а саме – «Свобода» та «Батькіщина»  почали говорити про необхідність формування коаліції. БПП «Солідарність» та «Самопоміч» виступили категорично проти такого формулювання, оскільки серед партій, що пройшли в раду немає ні партії регіонів, ні комуністів, ні оппоблоку ні інших антиукраїнських партій. Всі партії проукраїнські, всі були на Майдані, всі брали участь в Революції Гідності, всі (окрім ВО «Свобода») входять в коаліцію у Верховній раді України. Тому мова повинна була йти не про коаліцію, як таку,  не про якісь домовленості когось з кимось, а про те, що обласна рада буде робити для області та як будуть виконуватися обіцянки, котрі давали кандидати від партій під час виборів.

«Свобода» та «Батьківщина» не очікували такого підходу, але крити їм було нічим і вони погодилися, що так буде правильно. Хоча їхні представники почали говорити, що насамперед потрібно обрати керівні органи. Після цієї заяви «Самопоміч», яка представлена в раді вісьмома депутатами, запропонувала цілком європейську модель – кандидатури на керівництво обласної ради пропонує та партія, яка має найбільшу фракцію ( в нашому випадку – це БПП «Солідарність» – 23 депутати). І в цьому форматі можна вже про щось домовлятися, заявили представники «Самопомочі».

Після певної паузи і «Свобода», і «Батьківщина» погодилися, що це вірний підхід, але запропонували перенести зустріч на 17 листопада.

17 листопада, з невідомих причин, «Батьківщина» перебрала на себе функції модератора перемовин. Їхні пропозиції звучали вже не як фундамент для домовленостей, а швидше нагадували накази – зробимо так, зробимо сяк і  швиденько проведемо сесію.

Слід зазначити, що «Самопоміч» на цій зустрічі роздало всім присутнім договір про політичне партнерство, пропозиції про комісії, тощо. Ініціатива «Самопомочі» була проігнорована – в першу чергу «Свободою» та «Батьківщиною».

Того ж дня було прийняте рішення про формування робочої групи, яка мала б внести пропозиції про формування керівних органів, про формування комісій з людей, котрі розбираються у фахових питаннях, а не з тих, кого призначили з огляду на політичну доцільність.

Станом на 23 листопада жодне з означених питань не вирішене, робоча група жодного разу не збиралася. В той же час (за інформацією «Версій») відбуваються зустрічі різних політсил (в першу чергу «Батьківщини» та «Свободи») поза форматом робочої групи. Ці дві партії практично відкрито ігнорують попередні домовленості.

Закулісно-кулуарні ігри цих двох політичних сил перетворюють ситуацію в невизначену і наразі про будь яке форматування складу обласної ради говорити ще зарано.

Єдине, про що можна впевнено говорити, так це про тісну співпрацю «Свободи» та «Батьківщини». Внаслідок цього «мєждусобойчика» ці дві політсили вирішили, що головою облради буде представник ВО «Свобода» (швидше ща все Олександр Сич), представник «Батьківщини» (швидше ща все Олександр Левицький) буде першим заступником голови облради. Посади інших замів пропонуються УКРОПу та партії «Воля». БПП «Солідарність» та «Самопомочі» пропонуються лише посади в комісіях. Таким чином фракція, котра нараховує найбільше депутатів в раді, фактично усувається від будь-якого керівництва.

З огляду на таку ситуацію, ні «Солідарність», ні «Самопоміч» не давали згоди на проведення сесії обласної ради 4 грудня. Тому повідомлення ЗМІ з цього приводу можна поки що вважати передчасними.

Як далі розгортатимуться події невідомо. Але, швидше за все, ні «Свобода», ні «Батьківщина» не погодяться на жоден компроміс і будуть тягнути обласну владну ковдру на себе.

Тобто, цілком можна очікувати, що область, замість конструктивної господарської роботи облради, отримає нову арену для політичних баталій, де дві політсили намагатимуться нав’язувати іншим свої правила гри.