Озеро засипали, дерева вирубали але з благими намірами. Будівельна фірма «Вамбуд»  вирубала дерева та засипала невелике озеро і запевняє,що все для того, щоб побудувати спортивно-оздоровчий комплекс для мешканців міста.

Обурена громада відмовляється в це вірити. І вони мають на це повне право. Бо ж для чого засипати водойму, якщо там має бути відпочинкова зона. Хто дав право засипати озеро не відомо.

Небайдужі мешканці мікрорайону написали запит у департамент комунального господарства транспорту і зв’язку щодо зрізки дерев. Звідти їм надіслали листа, в якому написано, що акт на видалення зелених насаджень було видано на підставі Декларації про початок виконання будівельних робіт згідно п.3 «Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах». Уважно прочитавши цей акт бачимо, що на ньому не вказано прізвища і немає підпису заступника міського голови, який складав цей акт. Як на мене це більше ніж дивно, але це ще не кінець історії. Акт складений 20 червня 2013 року на підставі Декларації (принаймні там так вказано), але сама декларація написана у жовтні тож таки 2013 року. То виходить, що дерева врубали, потім склали акт і вже аж в кінці написали Декларацію. Зробили як вигідно їм, хоча все мало б бути з точністю навпаки. Але тут немає нічого дивного, бо ж саме будівництво там незаконне, тож і документи теж пишуться аби як.

Як все починалось

Якщо повернутись до початку цієї історії, підприємець Ріяфет Гасимов взяв в оренду земельну ділянку біля озера з метою побудувати там спортивно-відпочинковий комплекс з готелем. Суд задовольнив це рішення і у червні  2008 року міська рада уклала договір з приватним підприємцем Ріяфетом Гасимовим на оренду земельної ділянки. Тоді на основі розрахунку поданого орендарем орендна плата становила 107, 063, 76 гривень.  А вже у листопаді 2008-го ця сума зменшується, і орендар має платити 39 410 гривень в рік.Тут виникає питання: За якою схемою так раптово змінюється сума орендної плати? На це мабуть варто звернути увагу нашому прокуророві.

  догов_р 1

догов_р 2

Цікавим є і той факт, що в договорі за 2011 рік в пункті «предмет договору» вказано, що орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку  для будівництва відпочинково-оздоровчого комплексу з готелем. А в пункті «умови використання земельної ділянки»яким треба керуватися – вказано, що земельна ділянка надається в оренду для будівництва спортивно-відпочинкового комплексу з житловими будинками та закладами громадського харчування.

 догов_р 2011

В який спосіб змінюється цільове призначення будівлі? Спочатку будують спортивно-оздоровчий комплекс, потім готель, а тепер виявляється – житлові будинки. Як то кажуть всього потрохи.  А згідно закону та генплану в зеленій зоні можна будувати тільки спортивно-оздоровчі комплекси. Але суть в тому, що будівництво має проводитися в санітарно-захисній зоні, а це заборонено законом.

затвердження

Згідно проекту даної будівлі яка матиме сім поверхів там будуть кімнати для спортивних занять. На площі 2 гектарів згідно Декларації мають збудувати фізкультурно-оздоровчий комплекс, також передбачаються кімнати для спортивної та художньої гімнастики і навіть для заняття йогою. Буде навіть кімната для гри в шахи. Але щось мені важко уявити як це все має виглядати.

Головне, що проект будівлі є лише до 4 поверху, інші три поверхи десь загубили. А може ще не придумали, що там написати. Схема цього всього проста: будують начебто комплекс для оздоровлення та відпочинку, а потім збудувавши змінять призначення і матимемо щось інше, житловий будинок, наприклад.

Така ж сама схема була і з зведенням будівлі на вул. Мазепи. Люди протестували, будівельники будували, а в результаті ніхто не буде руйнувати будівлю. Якщо мер і далі зі свого вікна дивитиметься на те, що твориться у нього під носом, то скоро місто забудують все багатоповерхівками.