13331092_618497818316085_6192639223805634988_n

цСмОБ`ЄКТ9116 – це довготривалий (01.04.2016 – 01.01.2017) арт проект місцевого художника-концептуаліста Мирослава Яремака, що втілюється на запрошення директора Івано-Франківського ЦСМ Анатолія Звіжинського.

Метою названого проекту є сприяння актуалізації, динамізації, та зростання якості художнього процесу у сегменті зорової культури сучасного Івано-Франківська в цілому та ЦСМу, зокрема. Засобами низки власних мистецьких та довколамистецьких практик успішно втілених художником Мирославом Яремаком у рідному місті та за його межами. У часі від встановлення української держави і дотепер. Арт проект цСмОБ’ЄКТ9116 має темпоральну та поліформатну структуру, визначену динаміку і розрахований на гнучкість креативних актуальних потреб.

Станом на травень 2016 р. втілено такі складові частини артпроекту як: перформенс КОНТРІНВАЗІЯ, початок серії акцій вербальних перформенсів ДІАЛОГИ\ІНТЕРВ`Ю\БЛАБЛАБЛА, виставка-жест РЕТРОПЕРСПЕКТ. Документація у соціальній мережі FACEBOOK.

РЕТРОПЕРСПЕКТ виставка-жест – це концептуальна двочастинна стаціонарна експозиційна акція, що демонструє темпоральну (часову) тематику. Перша частина реалізована у вигляді виставки-показу відібраних давніх, починаючи від 1986 року, авторських артефактів – картин, асамбляжів, фрагментів інсталяцій, редімейдів, артоб`єктів та ін. з яскраво вираженими часовими ураженнями (покритість товстим шаром пилу, павутиною, іржею, пошкодження вогнем, водою, біологічними субстанціями (пліснява, грибок), антропоеманаціями (піт). Уособлює погляд в минуле, або з минулого.

Другу частина РЕТРОПЕРСПЕКТ – ЛИСТИ виявлено у епістолярних можливостях, публічному демонструванні сформульованих відкритих листів-запрошень актуальним діячам соціального та арт процесу до участі у серії публічних діалогів стосовно минулого, теперішнього та майбутнього Івано-Франківської візуальної художньої сцени. Уособлює спробу зазирнути у майбутнє часового та урбаністичного простору.

Завершення другої частини передбачає розсилання названих запрошень адресатам. На презентації цієї частини автор розповість про коло обраних респондентів і подальшу тактику втілення проекту.