Нещодавно в Івано-Франківську відшуміла скандальна інформація довкола парковки біля центрального вокзалу за адресою Привокзальна, 1.

Депутат Івано-Франківської міської ради Сергій Борзов заявив «Галицькому Кореспонденту», що комунальне підприємство «Сервіс Авто» не виконало доручення комісії з питань безпеки руху щодо облаштування парковки для легкових автомобілів на Привокзальній, 1.

Згідно з новими правилами паркування транспортних засобів автобуси, що паркуються біля залізничного вокзалу в Івано-Франківську, повинні звільнити місце для легкових автомобілів, – впевнений Борзов.

Минулого року комісія з питань безпеки дорожнього руху та влаштування об’єктів транспортної інфраструктури виконкому дала дозвіл комунальному підприємству «ТЦ Сервіс Авто» на облаштування платної парковки для легкових автомобілів біля центрального входу залізничного вокзалу по вул. Привокзальна ,1 і дозволила залишити два місця для туристичних автобусів.

Втім, замість легкових автівок, паркувальний майданчик зайняли автобуси приміських рейсів. Паркування та рух пасажирських автобусів спричинило на вокзалі безперервні затори. Щоб з’ясувати, на якій підставі приміські  перевізники паркуються на залізничному вокзалі, депутат міськради Сергій Борзов звернувся із запитом до міського голови Івано-Франківська Віктора Анушкевичуса.

Сергій Борзов з’ясував, що керівник КП «Сервіс Авто» Андрій Строїч не виконав доручення комісії щодо облаштування стоянки легкових автомобілів. Натомість, він самовільно уклав договір з ТзОВ «Івано-Франківське обласне підприємство автобусних станцій» про надання послуг з паркування автобусів на 24 місця. Так, без відома міської влади Строїч віддав в оренду парковку, де розрісся ще один автовокзал. За словами Борзова, щомісяця «Сервіс Авто» від ТзОВ “ІФ ОПАС” отримувало приблизно 17 тис. гривень в місяць.

На днях Кабмін вніс зміни до Правил паркування транспортних засобів. Постановою від 14.08.2013 №583  операторам заборонено передавати майданчики для паркування на тротуарах та проїзній частині автомобільних доріг у користування іншим суб’єктам господарювання. Якщо дотримуватися постанови Кабміну, то «Сервіс Авто» не має права здавати в оренду парковки і незабаром автобуси біля залізничного вокзалу повинні звільнити паркувальний майданчик, – йдеться у публікації «Галицького Кореспондента».

Натомість керівник КП «Сервіс Авто» Андрій Строїч спростовує звинувачення депутата міськради Сергія Борзова.

Згідно положення про збір за місця паркування транспортних засобів, що є додатком №2 до рішення Івано-Франківської міської ради від 27 січня 2011 року, Івано-Франківська міська рада, яка затверджує перелік спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів, а також визначає суб’єктів господарювання, які організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках. Таким суб’єктом господарювання є івано-франківське комунальне підприємство «Сервіс Авто». Передавати майданчики для платного паркування іншим суб’єктам господарювання може лише Івано-Франківська міська рада, прийнявши відповідне рішення.

31 січня 2012 року Івано-Франківська міська рада приймає рішення «Про встановлення місцевих податків і зборів на території Івано-Франківської міськради». Пунктом №2 даного рішення зазначено: «Затвердити спеціальну земельну ділянку, відведену для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів, за адресою вул.. Привокзальна, 1 (кількість місць для паркування – 27)… та призначити суб’єктом господарювання, який уповноважений організувати та провадити діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів за цією адресою ДКП “Технічний центр «Сервіс Авто».

Тож КП «Сервіс Авто» отримало територію для платної парковки за адресою Привокзальна, 1. При цьому, Андрій Строїч наголошує, що у рішенні міської ради йдеться саме про «забезпечення паркування транспортних засобів», а не «легкових автомобілів», до чого апелює Сергій Борзов.

1 березня 2012 року КП «Сервіс Авто» укладає договір про надання послуг по паркуванню транспортних засобів з ТОВ «Івано-Франківське обласне підприємство автобусних станцій». В договорій йдеться саме про послуги по паркуванню транспортних засобів в кількості 24 місця на майданчику для паркування, що знаходиться за адресою: м. Івано-Франківськ, пл. Привокзальна, 1, а ТОВ «ІФОПАС» зобов’язується оплачувати надані послуги.

Керівник КП «Сервіс Авто» Андрій Строїч наголошує, що дана територія не була віддана в оренду. Її суб’єктом господарювання і надалі залишається КП «Сервіс Авто». І саме комунальне підприємство займається обслуговування території, прибиранням, встановленням знаків та оплатою податкових нарахувань, а не ТОВ «ІФОПАС».

7 березня 2013 року міський голова Віктор Анушкевичус надіслав відповідь на депутатський запит Сергія Борзова.

«На виконання рішення сесії Івано-Франківської міської ради від 31.01.2012 р. КП «Сервіс Авто» як суб’єкт господарювання, який уповноважений організувати та провадити діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів за адресою вул. Привокзальна, 1, уклало договір №3 від 01.03.2012 року.

Щодо надання дозволу комісією з питань безпеки дорожнього руху та влаштування об’єктів транспортної інфраструктури, згідно протоколу щодо встановлення відповідних дорожніх знаків та відповідної дорожньої розмітки на майданчику для паркування за адресою вул. Привокзальна, 1, то підприємством встановлені всі відповідні дорожні знаки та відповідна дорожня розмітка в частині, що не суперечить даному договору та рішенню сесії міської ради від 31.01.2012р.», – йдеться у відповіді на депутатський запит.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України, на яку посилається депутат Івано-Франківської міської ради Сергій Борзов, «Про внесення змін до Правил паркування транспортних засобів», якою доповнено Правила паркування транспортних засобів пунктом 8 наступного змісту: «Забороняється обладнання суб’єктами господарювання, крім операторів, місць для паркування на тротуарах та проїзній частині автомобільних доріг. Операторам забороняється передавати майданчики для паркування на тротуарах та проїзній частині автомобільних доріг у користування іншим суб’єктам господарювання».

Знову ж таки, повертаємося до того, що суб’єктом господарювання платної парковки за адресою вул. Привокзальна,1 є КП «Сервіс Авто». Комунальне підприємство лише надає послуги з паркування.

Керівник комунального підприємства Андрій Строїч зауважує, що напроти майданчика по вул. Привокзальна, 1 знаходиться ще один майданчик, який надає послуги із паркування легковим автомобілям.

Крім цього, за словами Строїча, ТОВ «ІФОПАС» платить підприємству за послуги по паркуванню безготівковим чином, що мінімізує вплив людського фактору. А з 1 березня 2012 року по 20 серпня 2013 року, згідно укладеного договору, на розрахунковий рахунок КП «Сервіс Авто» перераховано кошти за послугу паркування в сумі 296,5 тисяч гривень.

Згідно підрахунків Андрія Строїча, якби КП «Сервіс Авто» на даній ділянці надавало типові послуги з паркування легкових автомобілів, то прибутки підприємства з даної парковки зменшилися б на 30-40%.

Ще минулого року юридична фірма «Колегія» на запит КП «Сервіс Авто» повідомила, що комунальне підприємство уклало договір з ТОВ «ІФОПАС», який не суперечить нормам Правил паркування транспортних засобів та прав власників легкового автотранспорту не порушено, оскільки спеціально відведений для них майданчик для паркування знаходиться навпроти вищезазначеного.

.