Тепер власників гаражів змушують укладати короткострокові договори з «новим власником», який за договором не несе відповідальності за майно громадян.
Нагадаємо, 13 серпня найбільший гаражний кооператив Івано-Франківська «Соколи» заявив про рейдерство. Тоді в’їзд до кооперативу забарикадували бетонними блоками, а на «охороні» власників гаражів зустрічали більше двадцяти кремезних молодиків. Наразі в’їзд до гаражного кооперативу залишається заблокованим. На КПП замість бетонних блоків спорудили бетонний паркан. Хоч проїзд по цьому КПП був погоджений комісією з безпеки руху Івано-Франківської міської ради. Тепер на іншому в’їзді, яке контролюють рейдери, є охорона, яка змушує гаражників виконати певні дії задля того, щоб потрапити до власних гаражів.
Журналіст Версій прихованою камерою зняв, як «зустрічають» власників гаражів на в’їзді і чи дозволяють потрапити до власного майна.
На проїзній:
– Добрий день. Ви у свій гараж їдете?
– Я в 19 гараж. (Для прикриття журналіст використав легенду про орендаря 19 гаражу).
– Треба власнику сказати, щоб він підійшов і договір підписав.
– З ким?
– Сюди щоб зайшов з паспортом.
– А з ким договір? То ж є договір з кооперативом «Соколи».
– Нема кооперативу «Соколи». Їх вигнали звідси. Все. Їх не буде більше ніколи.
– А що за нова фірма? Це ІОЛІТ-ІФ?
– Це з заводу власник землі цієї.
Тож людей в гаражний кооператив на транспортних засобах пускають. Проте, зобов’язують підписувати нових договір з їхньою структурою.
«Інформація про те, що гаражного кооперативу «Соколи» нема. Не відповідає дійсності. Гаражний кооператив є зареєстрованим з Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб підприємців. Відповідно його реєстрація не скасована. Адреса місцезнаходження згідно з даних реєстру – Вовчинецька. 225. Єдине, на сьогоднішній день ми маємо ситуацію, коли група «тітушок» фактично примушує до виконання цивільно-правового обов’язку – вчиняють кримінально-карані діяння. Тобто, не можна людей примушувати укладати будь-який договір. Відповідно, хто не підпише цей договір – не буде допускатися до свого гаражу. Не можна забороняти будь-якій особі користуватися своїм майном. Це теж є кримінально караний злочин», – розповів у коментарі Версіям Роман Жирун, адвокат ГК «Соколи».
Він додав, що крім того, що змушувати до укладання договору є незаконним, так і сам документ назвав сумнівним і з юридичною хитрістю. А це, за словами адвоката, може коштувати людям їх майна.
«Договір вони пропонують укладати лише до 31 грудня 2020 року. Це свідчить про те, що після завершення цього договору фактично особи, які його підписали, не будуть мати жодних прав. Це дасть право цим людям зносити гаражі. Більше того, в самому договорі написано, що ТзОВ ІОЛІТ-ІФ не відповідає ні за збереження майна, ні за пошкодження його третіми особами. Тобто, фактично жодної відповідальності за майно людей це товариство не несе. Підписавши цей договір, особа дає дозвіл на демонтаж свого гаражу. Це така юридична хитрість, яку використовує товариство ІОЛІТ-ІФ і товариство «Міллер» для того, щоб обманути звичайних людей і після 31 грудня зносити ці гаражі», – підкреслив Роман Жирун, адвокат ГК «Соколи».
Додамо, що на території гаражного кооперативу є не лише гаражі, а й невеликий бізнес простих людей – хтось має шиномонтаж, інші ремонтують ходову авто, працює електрик. Тобто, люди мають власну справу, яка тепер під загрозою.
Пізніше адвокат «нових власників» повідомив Версіям, що їхня організація не порушує закон, а діє згідно прав власності, яке передбачене витягом з держреєстру речових прав на нерухоме майно від 30 липня 2020 року. В документі вказано, що приватний нотаріус зареєструвала право на землю товариству ІОЛІТ-ІФ. На запитання про те, як могла нотаріус переоформити право власності на земельну ділянку, не враховуючи приватної власності (гаражів й іншого майна) на земельній ділянці, адвокат відповів, що наразі у них на руках є витяг, який не оскаржений.
«Я виходжу з того, що в державному реєстрі України зареєстроване право власності саме на цю земельну ділянку площею більше, як 6 гектарів за ТОВ ІОЛІТ-ІФ. Це державний реєстр на земельну ділянку. Згідно рішення Західного апеляційного господарського суду від 3 червня 2020 року законним власником цієї ділянки є ІОЛІТ-ІФ», – відзначив адвокат ТОВ МІЛЕР Володимир Суботник.
Щодо транспортної прохідної та необхідності забезпечення в’їзду та виїзду та рішення комісії з безпеки руху, яка передбачає тут облаштування дороги, а також пожежної безпеки, яка передбачає наявність двох виїздів адвокат відповів, мовляв: «Ми з цим будемо розбиратися».
Також Володимир Суботник демонструє статут ГК «Соколи» зразка 2004 року згідно з яким юридична адреса кооперативу вулиця Симоненка 5А, квартира 44. А суперечка триває за ділянку по вулиці Вовчинецька, 225.
Адвокат ГК «Соколи» Роман Жирун заявив, що інша сторона використовує підроблені документи й демонструє старий статут організації. В державному реєстрі гаражний кооператив «Соколи» зареєстрований саме за адресою Вовчинецька, 225.
За даними YouControl ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ “ГАРАЖНИЙ КООПЕРАТИВ “СОКОЛИ” зареєстрований 20 лютого 2004 року.
«Я бачив цей документ, який показує представник ТОВ «МІЛЕР». Це статут, який був первинно складений ще в 2004 році. На сьогоднішній день затверджена нова редакція статуту гаражного кооперативу «Соколи». В Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб підприємців адреса місцезнаходження Вовчинецька, 225 гаражний кооператив «Соколи». Сьогодні відкрито кримінальне провадження за даним фактом за статтею 358 ККУ. Тобто, підроблення та використання підроблених документів. Тобто, фактично цей витяг ґрунтується на договорі купівлі продажу, який посвідчила нотаріус Антоніна Мачкур, вказавши, що на даній земельній ділянці нема жодного гаража. Земля продана, як поле. Як в 2008 році ця нотаріус посвідчила аналогічний договір, так і повторно вчити на той самий злочин. Думаю, що правоохоронні органи розберуться», – відзначив Роман Жирун.
Відтак, представники гаражного кооперативу «Соколи» планують документи оскаржувати за наслідками кримінального провадження. Й акцентують, що діятимуть лише в правовому полі.
Читайте більше:
“Великі сліпі” або як дерибанили івано-франківський завод «Родон»
Адвокат ГК “Соколи” – “рейдерам”: “Залиште нас у спокої і ми не будемо продовжувати справу”
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!