Тут, на висоті понад 800 метрів над рівнем моря, класи нічим не відрізняються від міських. Діти мають сучасні інтерактивні дошки, дидактичні матеріали, комп’ютери. Єдина відмінність – надзвичайний краєвид з вікна, адже, Білоберізький ліцей – це найвисокогірніший опорний навчальний заклад з усіх українських громад, пишуть Версії.
Щоб «йти в ногу з реформами» 14 лютого 2019 року на День Святого Валентина депутати Білоберізької ОТГ прийняли рішення створити освітній округ. До нього увійшли Білоберізький ліцей та три його філії. Для цього спочатку насмілилися написати проект і не прогадали, бо перемогли в обласному конкурсі.
«Ми вирішили, що потрібно подавати приклад і показати іншим громадам у гірських місцевостях, що можна зробити опорну школу і інші громади можуть сміливо наслідувати наш приклад. Нас прийняли за пілотний проект і дозволили подати документи. Дуже приємно, що в області ми зайняли перше місце і наш опорний заклад визнано найкращим. Тоді почали працювати і це показало колосальні здобутки», – розповів Дмитро Іванюк, голова Білоберізької ОТГ.
У класах – новенькі інтерактивні дошки, а класні кімнати відрізняються не лише табличками з надписами: «Кабінет хімії» чи «Кабінет біології», а відповідним навчально-дидактичним матеріалом.
«Ми отримали оснащення п’яти кабінетів. П’ять інтерактивних дошок, демонстраційне обладнання, навчальне, прилади для лабораторних і практичних робіт. 11 комп’ютерів новітнього покоління. Нова українська школа забезпечена стовідсотково. Також ми створили інклюзивно-ресурсну кімнату для навчання дітей з особливими потребами», – відзначила Марія Дудидра, директор Білоберізького ліцею.
Загалом в Білоберізькому ліцеї навчається 170 дітей, але не всі вони з ОТГ. Відвідують заклад також учні і з інших районів. Популярність ліцею не лише в його матеріальному забезпеченні, велику роль тут відіграє й ставлення до учнів. За словами дирекції, педколектив завжди працює над тим, щоб діти отримували не лише якісну освіту, а й розвивалися як особистості і заявляють, що агенти майбутнього сидять зараз за партами.
«Особливістю Білоберізького ліцею є те, що філія нашого закладу знаходиться на відстані 7 кілометрів від центрального корпусу – це початкова школа. Діти, які здобувають початкову освіту мають бути так само не обділені увагою, як і всі решта учнів. Тому створено філію. Там навчається 4 учні за індивідуальною і патронажною формами навчання. Забезпечує освітній процес педагогічний працівник вищої категорії», – відзначила Галина Дмитроняк, начальник відділу освіти, молоді і спорту, культури та у справах дітей Білоберізької ОТГ.
У тому, що філії нічим не обділені переконуємось відвідавши Барвінківську школу, де навчається 18 учнів. Тут свіжий ремонт, комп’ютери й Інтернет.
«Після створення ОТГ ми відчули багато змін в школі: у нас замінені вікна, вхідні двері. Капітальні ремонти класів, облаштовані санвузли – створено таке освітнє середовище, яке дітям дає можливість отримувати всі знання, які покладає перед нами Нова українська школа», – розповіла Лілія Сливчук, завідувач Барвінківської школи, філії Білоберізького ліцею.
У Білоберізькій громаді не приховують те, що не всі заклади погодилися ставати філіями ліцею. Переживають, мовляв, щоб їх не «обділили» чи не закрили взагалі. Однак, керівництво громади переконує, що освіта дітей – це надважливо і навпаки роблять все для того, щоб маленькі і юні жителі Білоберізької ОТГ комфортно здобували знання. Відтак, за ініціативи голови громади за кошти з місцевого бюджету створено пришкільний інтернат, де з понеділка по п’ятницю живуть учні 5-11 класів. Цього року будинок капітально відремонтували, навели лад, щоб максимально наблизити умови проживання до домашніх. Облаштували санвузли, душові кімнати, організували харчування.
«Департаментом освіти проведений тендер, тож ми сподіваємося, що отримаємо новий шкільний автобус. Бо одним, який у нас є, ми не встигаємо всіх дітей забирати. У нас є більше 70 учнів, яких потрібно підвозити. З одного напрямку 6 кілометрів, а з іншого – 7. Очікуємо, що в жовтні-листопаді ми отримаємо ще один шкільний автобус і ми продовжимо рейс», – сподівається Дмитро Іванюк, голова Білоберізької ОТГ.
Попри те, що створення опорної школи в Білоберізькій ОТГ спочатку було пілотним проектом – ініціатива зараз активно впроваджується в життя. А найголовніше – діти отримують якісні знання на рівні з міськими школами, переконують у Центрі розвитку місцевого самоврядування.
«Підходи до створення опорних шкіл можуть бути різними, однак до системи освіти в гірській місцевості повинна бути особливо пильна увага. Адже, загальноприйнятими критеріями до визначення спроможності освітньої мережі, до визначення тих вимог, які ставляться до опорних шкіл в гірській місцевості, оперувати не можна. Три показники за якими визначається високогірність Білоберізької громади – це пори року, температура повітря, висота над рівнем моря – наша громада за всіма трьома критеріями є високогірною. Синергія зусиль місцевої ради, керівників управління освіти і педагогічних працівників дали надзвичайно позитивні результати і те, що ми бачимо сьогодні в школах сільської місцевості, в школах ОТГ – таким матеріально-технічним оснащенням не кожна міська школа може похизуватися», – підсумувала Марія Баран, радник з питань муніципальних послуг Івано-Франківського ЦРМС.
Читайте також:
Місце сили: Білоберізька ОТГ запрошує туристів у похід на Писаний Камінь (фото)
Бій сміттю: Білоберізька ОТГ планує придбати мобільну сортувальну лінію
Найвисокогірніша ОТГ України Білоберізька громада взялася за вирішення проблеми ремонту доріг
Миттєвості життя: фотограф показав мальовничі куточки найвисокогірнішої ОТГ України (фото)
Сам Бог велів, щоб у нас в Карпатах інвестувати у туризм, – голова Білоберізької ОТГ (фото)
«Привіт» з мальовничої Гуцульщини: Білоберізька ОТГ поділилася досвідом на Фестивалі громад (фото)
Більше фото – на сторінці Версії – щоденна інтернет газета у соцмережі Фейсбук.
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!