Проект “Е-декларації під мікроскопом” став дослідницьким марафоном, в якому стартував весь депутатський корпус Івано-Франківської міської ради. Проте на фініші деякі публікації супроводжувались шквалом критики і обурення. Адже статки одних обранців вражали не менше, ніж «злидні» інших, пишуть Версії.
За два роки е-декларування чимало посадовців та депутатів «змінили свою філософію». Навіть на прикладі депутатів міськради бачимо, що декілька з тих, які ймовірно приховували свої реальні прибутки та подавали майже нульові декларації за 2014-й та 2015-й рік, вже у 2017 році подали більш-менш правдиві звіти, в яких відображені досить значні статки.
За підсумком двох років сміливо можна зробити висновок, що система е-декларування працює. Очевидно, що електронне декларування, навіть, свого роду, перевиховує деяких можновладців.
Свою лепту у цьому перевихованні відіграють і медіа, де публікуються відкриті матеріали за результатами досліджень поданих до НАЗК документів.
“В нас було багато критики з різних боків, вона була як обґрунтована, так і необґрунтована. В будь-якому випадку, те, що ми робимо, є затребувано в нашому суспільстві, бо цього останнім часом ніхто не робив. Зокрема, в Івано-Франківську точно ніхто не аналізував декларації про доходи всього(!) депутатського корпусу міської ради. Тому, незважаючи на критику і, кому б і як це не подобалось, якщо ми не будемо робити таких речей, ми ніколи не вийдемо з цієї корупційної депресивної ями, в якій зараз опинилась наша країна”, – відмічає редактор інтернет-газети Версії Микола Грабовецький.
Отож, депутатські крісла у міській раді займають двадцять мільйонерів, чотири “злидарі”, три “безхатьки”, п’ять “земельних магнатів” та вісім автолюбителів, які мають в своєму автопарку не менше трьох транспортних засобів.
Сергій Абрам’як в 2016 році подавав «нульову» декларацію, в 2017 році – «виправився» та задекларував майже 900 тисяч власного доходу. Обранець також має квартиру в Микитинцях, вартість якої оцінив в 750 тисяч гривень, власний бізнес та викупив право вимоги боргу, розміром 350 тисяч доларів.
Віктор Анушкевичус працює на дружину та заробляє в 15 разів менше за неї. Екс-мер Івано-Франківська все майно – квартиру, гараж, вантажний автомобіль MERSEDES-BENZ 310 DKA і три земельні ділянки – записав на дружину. Весь бізнес також належить Лідії Анушкевичус. За документами вона володіє 100% компанії «Рітас», а також є співвласником трьох “сімейних” компаній: ТОВ «Коралі», ТОВ «Грофа», ТОВ «Перлина». Ще три компанії, власником або співвласником яких була Лідія Анушкевичус, припинили свою діяльність через місяць після того, як її чоловік втратив крісло очільника Франківська – це фірми «Рітас-Еко», «МІТРА LTD» та «Данвік». Загалом дохід Анушкевичусів за 2016 рік склав понад мільйон гривень, з урахування доходу Віктора Андрюсовича від відчуження нерухомого майна.
Володимир Балагура керує успішним бізнесом і сприяє розвитку свого округу. Депутат задекларував квартиру і паркомісце у Києві , автомобіль, 100% акцій в ТзОВ «Альянс БВО» та ПП «Гаразд-України Буд». В 2016 році Володимиру Балагурі очолив рейтинг найбагатших депутатів Івано-Франківської міської ради за рівнем доходів.
Віталій Бурко задекларував 10 соток землі та кілька квартир. Їздить директор “Муніципальної дорожньої компанії” на китайському позашляховику економ-класу Chery Tiggo, якого “позичив” у батька. За 2016 рік власний дохід Віталія Бурка склав майже півмільйона гривень. Окрім комунального підприємства депутат також очолює ТзОВ «Станіслав-Сервіс» – службу таксі «Галичина 1553», автопарк якої налічує близько 135 машин.
Мар’ян Вагилевич задекларував чотири квартири. Щоправда, три з них перебувають у спільній власності. За 10 днів до Нового року депутат придбав BMW 520d 2012 року випуску. В 2016 році подружжя Вагилевичів разом заробило 73 406 гривень.
Андріан Волгін у 2016 році жив в безоплатно орендованій квартирі, доки у 2017 році не отримав документи на однокімнатну квартиру за програмою для учасників АТО. Депутат не має ні власного авто, ні землі, ні жодних заощаджень, та у 2016 році, згідно декларації, заробляв по 1300 гривень в місяць.
Петро Гавриш має три кредити в VS Bank та фінансово підтримує свою партію, виділивши в 2016 році на розвиток та підтримку діяльності “Свободи” 120 000 гривень. Депутат задекларував житловий будинок в Микитинцях, п’ять земельних ділянок загальною площею 13 114 м² та два автомобілі – вантажний МАЗ 5551 та легковий Fiat Grande Punto. Обранець є співвласником друкарні «МІСТО-НВ» зі статутним капіталом 11 мільйонів гривень, де йому належить 50% акцій компанії, а також має власну друкарню «НВ Домінант». Загалом, депутат задекларував грошові активи в сумі понад 2 000 000 гривень.
Сергій Гаєвський позичив знайомим більше грошей, аніж заробив за рік. Депутат задекларував квартиру, дві іномарки – Peugeot 405 та Ford Focus, корпоративні права в двох компаніях – «Оселя Сервіс» та «Лідер-ІФ», а також скромну зарплату – в 2016 році обранець заробив 21 566 гривень. Проте це не завадило Гаєвському позичити третім особам 12 000 доларів.
Іван Гарасимко задекларував квартиру на 97 м² та іномарку Volkswagen Polo. За 2016 рік депутат задекларував незначні доходи. Працюючи юридичним консультантом на ДП «Івано-Франківський військовий лісокомбінат», він заробив 48 634 гривень. Загальний дохід Герасимків склав близько 150 тисяч гривень, з урахування доходу від відчуження майна в сумі 80 497 гривень. Проте у обранця та його дружини є чималий кеш у валюті – близько 60 тисяч доларів, що дозволяє зарахувати його до когорти депутатів-мільйонерів.
Ярослав Горбовий має свій автобусний парк, проте заробляє лише по 2250 гривень на місяць. Депутат задекларував житловий будинок на 210,4 м² та дві земельні ділянки в приміському селі Хриплин. Окрім автомобільного раритету – «Волги» 1981 року випуску – в своєму автопарку обранець має п’ять автобусів, які здійснюють пасажирські перевезення. Проте в 2016 році підприємець Горбовий заробив всього 27 000 гривень, майже стільки ж до сімейного бюджету внесла і дружина.
Петро Гречанюк. У власності депутата та його дружини є житловий будинок, домоволодіння, 5 квартир, нежитлове приміщення, три гаражі, 6 земельних ділянок та кафе з готелем. У 2016 році обранець заробив 169 773 гривні, його дружина поповнила сімейний бюджет на 151 930 гривень. Родина Гречанюків займається підприємництвом з 90-х років.
Андрій Грималюк живе на одну зарплату, будує дороги та шукає волонтерів на городи. Декларація «свободівця» виявилась однією з найкоротших серед звітів депутатів міськради. Живе депутат з батьками в селі Тишківці Городенківського району. Сім’я Грималюків має житловий будинок площею 150 м² та дві земельні ділянки загальною площею 21 219 м². А оскільки сам «свободівець» працював майстром в «Івано-Франківськ Автодор», то на обробку батьківських паїв та городів запрошував волонтерів, які готові взятися за сапу. Жодних транспортних засобів депутат, який свого часу захищав кордони України в зоні АТО в складі батальйону «Айдар», не має. Як і заощаджень. У 2016 році депутат жив на одну зарплату: на посаді майстра в ТзОВ «Івано-Франківськ АвтоДор» в 2016 році заробив 64 364 гривень.
Олег Капустяк у списку мільйонерів, проте живе в невеликій квартирі і не має жодних заощаджень. Депутат задекларував квартиру на 31,4 м², автівку Mercedes Benz Sprinter, причіп BoroBR2 та 100% акцій рекламно-виробничої компанії “ТРАМПЛІН” зі статутним капіталом 2 000 000 гривень. В 2016 році «свободівець» заробив 1 067 961 гривень. Олег Капустяк також є директором ТОВ “Вестборд”, яке займається зовнішньою рекламою і володіє понад 30% всіх рекламних площ міста.
Микола Ковальчук задекларував успішний бізнес п’яти компаній, квартиру, два домоволодіння, дві земельні ділянки, пекарню з цехом напівфабрикатів, три автівки – дві вантажівки Mercedes та мікроавтобус VolksWagen Multivan. Обранець також задекларував громадську діяльність: дві громадські організації, які сам же і очолює – БО “Благодійний фонд “НАШЕ ПРИКАРПАТТЯ” та ГО “Федерація баскетболу Івано-Франківської області”. В 2016 році Ковальчуки заробили 48 380 гривень, також депутат надав кілька позик.
Валерій Корсун задекларував три квартири, одна належить йому, дві інші – у спільній власності. Їздить депутат-спортсмен на PEUGEOT PARTNER 2009 року випуску, автівка за документами належить батьку. В 2016 році Ігор Корсун заробив 40562 гривень. З них 22 118 гривень – зарплата тренера в Спортивній дитячо-юнацькій школа олімпійського резерву, 18444 гривень – зарплата заступника начальника Управління Державного агентства рибного господарства у Івано-Франківській області. Жодних заощаджень ні депутат, ні його дружина не мають.
Ірина Кулинич заробила в 2016 році чверть мільйона гривень, проте у Львові стала «безхатьком». Депутат вказала, що зареєстрованим місцем її проживання є Івано-Франківськ, а фактичним – Львів, де з 2008 року вона очолює департамент економічної політики Львівської міської ради. Проте жодної нерухомості там не має, і де мешкає –невідомо. В розділі «Об’єкти нерухомості» обраниця задекларувала лише одну квартиру у Франківську, де їй належить 1/6 частина. Чоловік Ірини Кулинич є власником двох автівок – Daewoo Lanos та ЗАЗ 110216.
Галина Куницька, згідно декларації, з родиною живе просто неба, на роботу ходить пішки та сама заробляє на всю сім’ю. Депутат, яка є директором Хриплинської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, має лише земельну ділянку площею 636 м², але ні квартири, ні будинку, ні будь-якого іншого помешкання Куницькі не мають. Транспортних засобів ні директор школи, ні її чоловік також не мають, живуть за рахунок доходів дружини – вона в 2016 році заробила 94 270 гривень, а також отримала два кредити на загальну суму близько 45 тисяч гривень. Також депутат задекларувала грошові активи в сумі 17 242 гривні, розміщені на банківському рахунку.
Володимир Кушнір задекларував успішний бізнес, який приніс його сім’ї більше мільйона гривень доходу. Обранець є співвласником 5 підприємств – ТОВ «ДИКИЙ ЗАХІД», ТОВ «МАЛИНІВКА- ІФ», ТОВ «АФЕНИ», ТОВ «ПКБ-ІФ» та ТОВ «КІОСК-СЕРВІС».
Стефан Магас виявився безробітним. Проте депутат та його родина володіють 4 земельними ділянками та житловим будинком в курортному місті в Яремче, 2-ма квартирами в Івано-Франківську та 5-ма нежитловими приміщеннями, площею від 40 м² до 299 м². Оскільки в 2016 депутат тимчасово не працював, то відповідно і в сімейний бюджет жодної копійки не вніс. Магас задекларував тільки доходи дружини від зайняття підприємницькою діяльністю в сумі 138 115 гривень та зарплату дочки – 5 591 гривню, а також чималий кеш – 90 000 доларів.
Роман Марцінків не володіє жодним майном, їздить на іномарці – ровесниці незалежної України та одержує доходи від здачі майна в оренду. Двоюрідний брат мера Франківська задекларував три будинки, проте жоден з них не належить йому особисто. Їздить депутат на старенькій іномарці OPEL KADETT 1991 року випуску. В 2016 році дохід родини Марцінківих склав 133 449 гривень, серед них 699 гривень та 7200 гривень – дохід від надання майна в оренду «Глобинському м’ясокомбінату» та «Комунальним інвестиціям» відповідно.
Віталій Мерінов в 2016 році поміняв старенького «корейця» на «японця», свої заощадження зберігає «під матрацом», не полишає волонтерську діяльність та активний спорт. Депутат задекларував дві квартири у Франківську, які знаходяться у спільній власності. Напередодні Нового 2017-го року за 170 тисяч гривень придбав б/в позашляховик LEXUS LX470 2004 року випуску, до цього обранець їздив на корейській іномарці Hyundai Sonata, яку продав за 30 000 гривень.
Володимир Олійник задекларував незначні доходи та збитковий бізнес. Окрім того Олійники не мають власного житла, а живуть в батьківському помешканні. Обранець задекларував дві автівки: OPEL VIVARO 2006 року випуску та Daewoo Matiz 2007 року випуску. В 2016 році депутат разом з дружиною заробили 54 674 гривні. Володимир Олійник є співвласником двох компаній. В декларації депутат вказав, що володіє 50% ТзОВ «Лідер ІФ» та 25% ТзОВ «Народна управляюча компанія «Оселя Сервіс». Проте жодних прибутків від підприємницької діяльності «укропівець» в 2016 році не отримував.
Роман Онуфріїв має власну друкарню та активно допомагає «рідній» політсилі. В 2016 році депутат вніс на підтримку діяльності партії ВО «Свобода» 130 000 гривень. Депутат задекларував домоволодіння на два помешкання, загальною площею 540,9 м², дві земельні ділянки та об’єкт незавершеного будівництва в Надвірній. “Свободівець” має корпоративні права у ТзОВ «Місто НВ», він є кінцевим бенефіціарним власником компанії, проте акції друкарні (50%) належать дружині. Компанія працює на ринку Івано-Франківська з березня 1999 року, в травні 2016 статутний фонд підприємства зріс до 11 000 000 гривень
Сергій Палійчук власного житла поки не має, проте безоплатно користується двома квартирами у Франківську. Депутат задекларував дві земельних ділянки в курортному селі Яблуниця поблизу Яремче та три об’єкти незавершеного будівництва: два житлових будинки в Яблуниці та квартиру в Івано-Франківську. Їздять Палійчуки на трьох автівках. Сергій Палійчук зареєстрований як кінцевий бенефіціарний власник ТзОВ «ПСВ-Груп», йому належить 100% акцій компанії, яка займається консультуванням з комерційних питань. Також обранець працює за сумісництвом: займає посаду директора ТзОВ «Медобори» та очолює філію ТзОВ «Торгова мережа «Фаворит».
Маріанна Продан прописана на “чужій квартирі” і живе на одну зарплату. Якщо вірити декларації вона не має ні власного житла, ні автівки, ні інших доходів, окрім зарплати. Обраниця заповнила лише два пункти – інформацію про членів сім’ї та блок про доходи. Отож ймовірно, що будь-якої нерухомості, як і транспортних засобів, в чиновниці немає. В 2016 році Маріанна Продан заробила 95 620 гривень.
Іван Пуйда задекларував успішний бізнес, землю в Карпатах та елітні іномарки. Депутат та члени його сім’ї мають у власності нерухомість, площею понад 1800 квадратів, зокрема це житловий будинок площею 306,46 м², дві квартири на 39 м ²та 79 м² та громадський центр на 1437,9 м² (ТРЦ “Панорама Plaza”). Депутат володіє 100% акцій агентства нерухомості ТОВ”МТВ плюс” та 50% ТОВ “Панорама плюс” – окрім торгово-розважального центру він є власником закладу громадського харчування “Панорама Паб” та нічного клубу Plaza. Восени 2016 Іван Пуйда разом з дочкою заснував ще одну компанію “Івасвіт”, яка займається наданням в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна. Також Іван Пуйда є співвласником обслуговуючого кооперативу “Первоцвіт”.
Василь Ревчук, згідно декларації, окрім мізерної пенсії інших особистих доходів не має, живе в батьківській хаті, а стареньку автівку продав по довіреності. Депутат задекларував два житлових будинки, якими його сім’я користується, проте за документами вони належать близьким родичам. Мають Ревчуки і дві земельні ділянки: дружина на 561 м², а депутат на 1264 м². Василь Ревчук також задекларував крамницю, площею 92,3 м², яка за документами належить матері депутата, а дружина, яка зареєстрована як приватний підприємець, частково використовує торгове приміщення. Василь Ревчук отримував тільки пенсію педагогічного працівника за вислугою років в розмірі 11388 гривень, а основним джерелом сімейного бюджету став дохід дружини від зайняття підприємницькою діяльністю. Також Ревчуки продовжують виплачувати кілька кредитів.
Степан Руднянин задекларував будівельний бізнес, який приніс мільйонні прибутки. Депутат та його дружина мають у власності житловий будинок, квартиру, земельну ділянку та два нежитлові приміщення. Степан Руднянин очолює рейтинг франківських депутатів-автолюбителів. У власності обранця два легковики ВАЗ-2108 і BMW X5 та мікроавтобус MERCEDES-BENZ 311CDI, а дружина їздить на позашляховику LEXUS RX400H. Степан Руднянин має власний будівельний бізнес, він засновник та кінцевий бенефіціарний власник ТОВ “БК СТРУКТУРА”, а дружина є співвласником та кінцевим бенефіціаром будівельної компанії ТОВ “РЕМБУДЕКСПЕРТ ІФ”, де їй належить 45% акцій.
Ігор Саварин вже два роки не заробляє жодної копійки, хоча працює заступником директора ТзОВ “БАРТ-ІМПЕКС” – компанії, яка вже понад 20 років займається оптовою торгівлею текстильними товарами. Живе депутат у житловому будинку на 96 м², який був придбаний в червні 2010 року за 200 000 гривень. Не має Саварин і транспортних засобів, акцій компаній та жодних заощаджень.
Володимир Саврей не один рік орендує квартиру в Івано-Франківську та їздить на 40-річній “народній” автівці “Жигулі”. Депутат задекларував дві квартири в Івано-Франківську: першу орендує сам, друга є власністю дружини. Також обранець задекларував дві земельні ділянки, проте жодна з них не є його власністю. В 2016 році дохід родини склав майже 300 000 гривень. Всі кошти до сімейного бюджету вніс депутат.
Оксана Савчук, як секретар міськради, заробила майже чверть мільйона гривень. Вся нерухомість та транспорт належить чоловіку, хоча він і заробляє вдвічі менше за дружину. Зокрема чоловік секретаря Івано-Франківської міської ради є власником квартири, господарського приміщення та земельної ділянки на 2000 м², а також співвласником квартири у Калуші та володіє 8% акцій україно-німецької компанії ТОВ “Велдотерм-Україна”. Їздять Савчуки на позашляховику MITSUBISHI ASX 2013, який також належить чоловіку.
Віктор Синишин в 2016 році продав всі свої акції та в останній день року орендував квартиру. Власного житла “свободівець” не має, живе в орендованій квартирі на 30.6 м². Згідно декларації, орендувати житло обранець почав з 31 грудня 2016 року. Де Синишин мешкав увесь рік – невідомо. Їздить депутат на позашляховику Jeep Grand Cherokee 1999 року випуску. Цінних паперів, акцій та власних компаній Синишині, згідно декларації, не мають. Однак серед доходів, окрім заробітної плати, депутат також задекларував дохід від відчуження цінних паперів та корпоративних прав. Ймовірно йдеться про акції ТзОВ “СТАНІСЛАВ-ІВ”, через які депутат став героєм гучного корупційного скандалу. Загалом за рік Синишині заробили майже 200 тисяч гривень.
Василь Скиданчук в 2016 році він суттєво покращив свій матеріальний статус. Обранець не тільки поміняв роботу, в родини депутата також з’явилась нова квартира та автівка відомого німецького концерну Мерседес, придбана за 10 тисяч гривень. В 2016 році дохід Скиданчуків склав понад 430 000 гривень. Цінних паперів, акцій та власних компаній Скиданчуки, згідно декларації, не мають. Проте за даними інформаційно-аналітичної платформи YouControl ще в березні 2016 року Василь Скиданчук був одним із співвласників ТзОВ “ГАЛИЧИНА-ІВ”. В той час депутат працював інженером в КП “ЄРЦ”, а його компанія кілька разів була підрядником цього комунального підприємства.
Андрій Строїч досі не має власного житла, проте задекларував три автівки: по одній придбав собі та дружині, а третю взяв у користування, щоб возити товар в продуктовий магазин. Сім’я депутата проживає в житловому будинку на 231 м², який за документами належить батьку обранця – Петру Строїчу. Користуються земельною ділянкою, площею 665 м², яка також є власність батька. В 2016 році депутат заробив 15 300 грн, працюючи на ФОП Строїч Тетяна Кузьмівна, а його дружина у відділі інвестицій та капіталовкладень управління інвестиційної політики Івано-Франківської міської ради отримала 71259 гривень зарплати.
Мстислав Тарас задекларував 66 тисяч гривень доходу, з них 65 тисяч – це грошові подарунки дружині від її батьків. Депутат має акції в двох компаніях: по 25% акцій в ТОВ “НАРОДНА УПРАВЛЯЮЧА КОМПАНІЯ “ОСЕЛЯ СЕРВІС” та ТОВ”ВИРОБНИЧА ТОРГОВА КОМПАНІЯ “ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СТАНДАРТ”. Проте жодних прибутків від підприємницької діяльності в 2016 році не отримав. Тарас задекларував також житловий будинок на 80,4 м², який є спільною власністю депутата, його дружини та ще 4-ох осіб, а також грошові активи у розмірі 5000 доларів.
Руслан Терешко має корпоративні права в чотирьох компаніях та є власником 9-ти торгових марок, серед них – Горілка “КОНЧА ЗАСПА”, ГАЛИЦЬКА особлива, БУЛЬ-БУЛЬ, БУКОВИНКА, КИЯНКА, ЛЬВІВ’ЯНКА, КАЛУСЬКИЙ БРОВАР та КАЛУСЬКЕ 1565. Депутат задекларував дві земельні ділянки, дві квартири, дві автівки, три позики і один кредит. В 2016 році придбав акції компанії ПрАТ “Зірниця”, яку свого часу очолював понад 6 років. Також обранець має корпоративні права в трьох компаніях – ТзОВ“БІТ і К” (80% акцій), ТОВ “Ремонтно-дорожневодоканалізаційне управління” (33%) та СТ “Франківське”. В 2016 році Руслан Терешко задекларував майже 130 000 доходу, грошові заощадження та три позики третім особам, а також кредит у банку на 513 000 гривень.
Олександа Федорук очолює рейтинг найбагатших жінок-депутатів у міськраді Івано-Франківська. Депутат задекларувала 10 земельних ділянок, дві квартири, два житлових будинки, дачу, офіс та гаражі. Їздить Олександра Федорук на TOYOTA RAV 42007 року випуску. Представниця “Самопомочі” має корпоративні права в трьох компаніях: їй належить 51%ТОВ “Ютім” (у грошовому вираженні це 8 670 000 гривень), 50% акцій ТОВ “ЙолоКорпорейшн” (10 000 гривень) і 50% акцій ТОВ “ППФ” (27 250гривень). Олександра Федорук є кінцевим бенефіціарним власником компанії “Ютім” та громадських організацій “Івано Франківський ІТ Кластер” та “Івано Франківська асоціація Міст Побратимів”, їй також належать права на комерційне найменування та торгову марку “Ютім”. В 2016 році Олександра Федорук заробила трохи більше 130 000 гривень.
Володимир Фецич задекларував 8 земельних ділянок загальною площею майже 3500 м², житловий будинок на 230,4 м², будівлю громадського закладу з офісним приміщенням на 327,6 м² та магазин. Дружина є власницею квартири на 86,5 м² та двох нежитлових приміщень. Також Фецичі будують перукарню. Депутат має корпоративні права в будівельній компанії ТОВ “Промвест-ІФ”, йому належить 33,33% акцій підприємства, їх вартість оцінена в 588 854 гривні.
Роман Харук. Депутат-підприємець разом з дружиною мають у власності дві квартири, три будинки, вісім земельних ділянок та два нежитлові приміщення. Одне з них – відома у Франківську ресторація “Повидло”. Автопарк Харуків складається з шести транспортних засобів: трьох автівок (HYUNDAI TUCSON 2012 року випуску та двох DAEWOO Lanos 2007 та 2002 року випуску), трактора Foton FT454 та два причепів. Серед цінних паперів Харук задекларував акції ПАТ “Вінницький ОЖКГ”, ПАТ “Черкаське АТП-17154”, ПАТ “Будівельні матеріали”, ПАТ “НВМК”, ПАТ “Лопушнянський кар’єр”, ПАТ “Агронафтогазтехсервіс”, ПАТ “ЗКМ”, ПАТ “НЖК” та ПАТ “Черкаське АТП 17154”. Депутат є кінцевим бенефіціаром ТОВ “ЖЕО Станіслав-Сервіс” та ТОВ “Станіслав-Сервіс”.
Дмитро Чміль в 2016 році заробив 130 тисяч гривень. Директор ЗОШ №18 задекларував житловий будинок, три квартири, два гаражі та дві земельні ділянки. Вже понад 10 років депутат їздить на іномарці Skoda Octavia. За рік подружжя двох директорів франківських шкіл заробило майже чверть мільйона гривень. Дмитро Чміль вніс в сімейну скарбничку близько 130 тисяч гривень, його дружина – ще 105 тисяч гривень. Майже 100 тисяч гривень обранець позичив третім особам.
Петро Шкутяк задекларував квартиру, гараж , комору, 5 земельних ділянок та магазин. Проте особисто екс-«чистильник» Генеральної прокуратури України не володіє жодною нерухомістю чи землею. Транспортних засобів ні обранець, ні його дружина не мають. В 2016 році депутат заробив в 7 разів менше, ніж його дружина.
Володимир Яблонь задекларував дві квартири, два будинки, три земельні ділянки, два нежитлові приміщення та комору. Обранець керує будівельною компанією “Спецбуд-ІФ”, заробив в 2016 році 4 645 334 гривні. Всі свої заощадження депутат зберігає в банку, ще 2,7 мільйони обранець позичив третім особам.
Також видання аналізувало перші е-декларації за 2015 народних обранців від Прикарпаття та місцевих чиновників.
Ігор Насалик. В міністра палива та енергетики квартира в центрі Києва, будинок в Конча-Заспі, 15 гектарів землі, колекції картин, годинників та «ювелірки», автопарк на 6 машин (таємним чином зі списку зник славнозвісний Bentley) і понад 1 мільйон доларів готівкою. При цьому в колишнього мера Калуша немає жодних цінних паперів, корпоративних прав та нематеріальних активів. Підприємницькою діяльністю займається тільки дружина Гузял, яка за 2015 рік заробила 745 тисяч гривень.
Євген Нищук. На фоні «енергетичного» міністра очільник Мінкульту виглядає «жебраком». Євген Нищук не має ні власного житла, ні авто. Прикарпатський міністр живе в квартирі брата Богдана. При цьому Нищук задекларував 40% частку в житловому будинку, власницею якого вказана його дружина Оксана Батько-Нищук, та 60% частку в квартирі сина Олекси. В 2015 році народний артист України жив на зарплату 182 тисячі гривень, гонорари (4380 гривень, 2200 гривень та 4921 гривень) і відсотки з депозиту в «Універсал Банку» – 20 028 гривень. При цьому Нищук зумів «розжитись» на 43 тисячі доларів на 15 тисяч євро готівкою.
Олександр Сич. Десь посередині між «олігархом» і «жебраком» знаходиться колишній віце-прем’єр-міністр України, а сьогодні голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич. Головний «свободівець» Прикарпаття задекларував всю нерухомість: від квартири у Франківську і житлового будинку в Делятині до комори, сауни і сараю. Авто в екс-віце-прем’єр-міністра уряду Яценюка немає. За 2015 рік Сич заробив майже 81 тисячу гривень (зарплата + стипендія), а в готівці тримає 340 тисяч гривень (з них 160 тисяч позичив), 12 тисяч доларів та 7 тисяч євро. З нематеріальних активів голова Івано-Франківської обласної ради задекларував авторські книги, наукові праці, брошури тощо.
Олег Гончарук. На «широку ногу» живе голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук. У нього чотири земельні ділянки, два будинки в Яремче і по одній квартирі у Франківську та Львові. Ще три квартиру у Франківську має дружина губернатора. Сім’я Гончаруків має три авто – Mitsubishi Lancer, DAEWOO LANOS D4MM550 та AUDIQ5. Також голова ОДА задекларував зарплату в 2015 році в обсязі трохи більше 100 тисяч гривень, від відчуження нерухомого майна він отримав 850 тисяч гривень та майже 250 тисяч від відчуження рухомого майна. Крім того, очільник області задекларував елітні годинники, плазмові телевізори, ювелірні вироби та норкові шуби дружини.
Руслан Марцінків. «Бідняком» на їхньому фоні виглядає Руслан Марцінків. Мер Франківська задекларував квартиру, площею 102,7 метри квадратних, та автомобіль марки ЗАЗ TF 6940. Основним джерелом доходу очільника міста стала зарплата 20427 гривень та страхові виплати 8216 гривень.
Юрій Дерев’янко. Серед прикарпатських народних обранців, які «приписались» у Верховній Раді, список найбагатших декларантів очолив Юрій Дерев’янко. Нардеп задекларував один будинок під Києвом та один – під Львовом, чотири квартир в столиці та одну в Ялті, дві дачі, 5 земельних ділянок та 10 офісів, які він орендує на Прикарпатті. У родини є 6 автомобілів та 3 машиномісця. За 2015 рік дохід Дерев’янка та його дружини склав понад півмільйона гривень. У готівці народний обранець зберігає 1,6 мільйони гривень, 1,5 мільйони євро та майже 3 мільйони євро. Майже 2 мільйони гривень та 1 мільйон доларів тримає у готівці дружина нардепа.
Також Юрій Дерев’янко більше 10 мільйонів доларів позичив третім особам. Задекларував народний обранець і благодійну допомогу, яку він надавав учасникам АТО, обдарованим дітям, навчальним та медичним закладам, а також благодійні внески на рахунок Політичної партії ВОЛЯ. Загалом ця сума склала понад 2 мільйони гривень.
Друге місце займає Олександр Шевченко. У власності родини нардепа є три будинки (один недобудований), квартира, 3 офіси, 3 земельні ділянки та 1 нежитлова будівля. За 2015 рік депутат разом з дружиною заробили понад 20 мільйонів гривень, отримали 10 мільйонів позики та 17 мільйонів позичили третім особам. Директор «Буковелю» також задекларував іномарку Toyota Sequoia, шість швейцарських годинників та золоту каблучку з діамантом, яка належить дружині.
Молодший брат директора «Буковелю» Віктор Шевченко, який 6 вересня 2016 року склав присягу народного депутата, також подав е-декларацію. Хочавідповідно до закону, декларації за 2015 рік зобов’язані були подати службові особи, які на день початку подання декларацій (1 вересня) займали відповідальне й особливо відповідальне становище. Віктор Шевченко задекларував квартиру в Коломиї, будинок у Франківську та три земельні ділянки. Він є власником двох іномарок – LexusES 350 та Toyota Highlander. Також Віктору Шевченку належить ТзОВ «Амбіком», а його дружині «Медичний центр доктора Бубновського 10». За минулий рік нардеп та його дружина разом заробили понад 4 мільйони гривень.
Михайло Довбенко задекларував дві квартири в столиці та одну в Івано-Франківську, житловий будинок на Київщині, 5 земельних ділянок та 3 гаражі, в яких тримає тільки одне авто – FORD FIESTA. Також нардеп є власником 6 фірм, а загальний дохід його сім’ї за 2015 рік склав 1 мільйон гривень. У банку депутат від БПП зберігає 328 тисяч доларів, і ще понад мільйон доларів готівкою.
Юрій Соловей задекларував житловий будинок у селі Зеленів, дві квартири у Франківську, дві земельні ділянки та об’єкт незавершеного будівництва – торговий центр в Угорниках. Нардепу належить авто Nissan Teana, а його дружині – KIA Sportage. Пізніше з’ясувалось, що обранець продав обидві автівки. Тепер сім’я депутата їздить на Nissan Qashqai (2016 р.в.) та Toyota Highlander (2014 р.в.).Також дружина нардепа є бенефіціарним власником трьох фірм. Народному обранцеві належить торгова марка «Карпатський узвар». Загалом річний дохід сім’ї депутата склав 1,4 мільйона гривень.
Анатолій Дирів подав чомусь аж дві декларації, і між ними є суттєві відмінності. Спочатку він «забув» про дві квартири, ювелірні вироби, орендований готельний номер та компенсації вартості винайму того самого готельного номеру. Але потім все «згадав» і чемно записав у декларацію. Крім того депутат володіє нежитловим приміщенням, приміщенням бетонно-розчинного вузла, гаражем, автомобілем Hyundai SantaFe, колекцією марок, книг та нагород. За минулий рік народний обранець заробив майже 500 тисяч гривень.
Найбіднішим з прикарпатських депутатів, які займають крісла у Верховній Раді, виявився Юрій Тимошенко. Він володіє квартирою в Києві та двома земельними ділянками. Також нардеп вказав в е-декларації об’єкт незавершеного будівництва – житловий будинок в Коломиї. Авто в народного обранця немає. Живуть з дружиною тільки на зарплату – 79 452 гривень та 16 186 гривень відповідно.
Версії чекають публікації нових декларацій депутатів Івано-Франківської міської ради за 2017 рік, щоб знову дослідити їх під мікроскопом і привідкрити для виборців ширму життя слуг народу.